Jump to content
IGNORED

OVAMO - ONAMO™


расејан

Recommended Posts

Tebi kao i ostalima koje svrbi leva strana smetaju korporacije, a ne fast food. Tipično je za zelene u svim nijansama da se navodno žale na zagađenje sredine ili štetu po zdravlje, a u stvari im je na pameti revolucija. Pošto i mom's and pop's place na ćošku takođe od vajkada prodaju fast food, i to će i nastaviti da rade. štaviše cela histerija oko fast i junk fooda je totalna, ali totalna, nebuloza.
Pa valjda kao consumer u na 1 otvorenom kapitalistickom trzistu imam pravo da biram da li cu slow food ili fast food, junk food ili organic, mom & pop ili corporate verziju? Kakva crna revolucija, sta ce mi to, dok je meni izbora ja nemam nikakvog problema. Sa korporacijama koje mi iz odredjenih razloga smetaju nemam biznis, kod drugih sam srecna i zadovoljna musterija.
Link to comment
  • Replies 426
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    113

  • bus

    57

  • Indy

    52

  • расејан

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prema tome, kad sledeći put poželite taj hamburger, slobodno ga pojedite. Ako padnete mrtvi odmah iza toga, onda možda tako i treba da bude. Hebo život ako moraš da živiš na štapićima celera i mrkve. Nismo mi zečevi.
Josh ovde sam ja pretpostavio da si ok, onda si me malo zbunio sa Mc hranom, ali sada je sve jasno :lol:.Ni ja nemam nista protiv jednog hamburgera/pljeskavice. Sve je dobro sto je umereno (pa makar i loshe).Ja nisam siguran da bih se dobro snashao u svim tim kalupima.Doci ce to i ovde pre ili kasnije (ja se nadam kasnije).
Link to comment
Prema tome, kad sledeći put poželite taj hamburger, slobodno ga pojedite. Ako padnete mrtvi odmah iza toga, onda možda tako i treba da bude. Hebo život ako moraš da živiš na štapićima celera i mrkve. Nismo mi zečevi.
potpis.junk panicari. cuj, junk food glavni uzrok gojaznosti, nije nego... nije fast food nego nacin zivota u kojem je HODANJE skoro pa zaboravljen pojam, a druzenje i vreme provedeno na otvorenom takodje deluju ko neka egzotika za dobar broj dana u dobrom broju zivota. ja volim kafu u meku i starbaksu. i volim big mek. i tako ce da ostane.
Link to comment

Ono sto mene najvishe iritira/nervira u naprednom svetu jeste licemerstvo, tj. stvaranje zavisnosti (reklamiranje)zarad para, a onda zabrane, kazne:-cigarete, stetne ali se proizvode,reklamiraju,zabranjuju,placash jednom proizvod a posle placash kazne, pa npr.pushacki par ne mozhe da usvoji dete (u nekim londonskim opstinama, ako se zovu opstine)?-junk food, stetno ali se proizvodi,reklamira u ?decjim terminima?,a posle ?-krediti, dajesh ih svakome (imao/nemao da vraca) zarad potrosnje/zarade, a onda kada balon pukne umesto liberalne ekonomije imash socijalizam i pumpanje para (odlaganje neminovnog, sa josh vecim posledicama) poreznih obaveznika u razne Goldmane, Morgane i ostale azdaje koje su direktno odgovorne za to?dodajte sta hocete na ovu listu.Ljudi su/postaju zavisnici od novca i svega sto od/za njega mogu da dobiju i sto je najbolje u tome ucestvuju sa osmehom (dok ih ne zaboli).Ako neshto dodje glave ljuskom rodu onda ce to da bude potroshacko drushtvo/konformizam.

Link to comment
Prema tome, kad sledeći put poželite taj hamburger, slobodno ga pojedite. Ako padnete mrtvi odmah iza toga, onda možda tako i treba da bude. Hebo život ako moraš da živiš na štapićima celera i mrkve. Nismo mi zečevi.
A jel mogu da kupim mleveno meso od lokalnog farmera, da ga ispecem na charcoal rostilju u mom dvoristu, stavim u zemicku ispecenu u lokalnoj mom & pop pekari, dodam priloge od lokalno uzgajenog povrca, i sve to zalijem pivom iz micro brewery iz kraja? Ili mora onaj drive-thru/do u wanna fries w/ that/ 4 here or 2 go/ 4 extra 79c u can get large fries and a large drink tretman?
Link to comment
A jel mogu da kupim mleveno meso od lokalnog farmera, da ga ispecem na charcoal rostilju u mom dvoristu, stavim u zemicku ispecenu u lokalnoj mom & pop pekari, dodam priloge od lokalno uzgajenog povrca, i sve to zalijem pivom iz micro brewery iz kraja?
e jebo mene kad gladna citam forum <_<
Link to comment
Poshto je jako jednostavno braniti zivot u rasejanju (pare), a vrlo teshko podstaci ljude da cine dobro mestu odakle potichu (ne kazhem da to ne chinite, ali svojim bitisanjem ovde, ako zaista vredite, pa makar nakon odredjenog perioda provedenog vani, bi sigurno doneli dobro svojoj zajednici), ne mogu a da ne pokusham da se izvuchem iz ove diskusije, barem za vecheras.Meni je lepo ovde, i nigde mi nije lepse, sve dok imam dovoljno za osnovne zivotne potrebe (bez glisera...).
Paj sad`... ljudi jesu socijalna bica ali plemenske tendencije su se transformisale od "onomad". U danasnje doba gde ljudi slobodno obilaze svet trazeci svoje mesto pod suncem meni je stvarno cudno to sa donosenjem dobra svojoj zajednici (ti mislis na domovinu?). Covek ma gde da je treba da doprinese svojoj zajednici. Zajednica ti je ona u kojoj zivis. "Ako zaista vredite" = decija manipulacija
Link to comment
ja volim kafu u meku i starbaksu. i volim big mek. i tako ce da ostane.
Naravno, ne sporim pravo da se bilo šta voli, ali mnogo lepšu kafu možeš da napraviš kod kuće (uf a tek s espresso mašinom), a, što kaže WTF, kod kuće se i mnogo lepša pljeskavica da naroštiljati. Ili, ako živiš u Beogradu, nije li to sve ipak mnogo ukusnije u privatnim brzohranarnicama nego u McDonaldsu? :)
Link to comment
Naravno, ne sporim pravo da se bilo šta voli, ali mnogo lepšu kafu možeš da napraviš kod kuće (uf a tek s espresso mašinom), a, što kaže WTF, kod kuće se i mnogo lepša pljeskavica da naroštiljati. Ili, ako živiš u Beogradu, nije li to sve ipak mnogo ukusnije u privatnim brzohranarnicama nego u McDonaldsu? :)
volim da mi drugi spreme kafu. :lenjismajlihedonista:inace, slabo jedem meso, pljeske, itd. pa i ne znam sta ima po beogradu na tu temu... verovatno ima dobrih privatnih fasthranilica - ne pratim vise to (secam se, iz doba srednje skole, leskovcanina u balkanskoj, i nislije kod V beogradske - ali to je bilo pre 18 godina)... ni mc donalds nije mesto gde svratim cesce od 1 mesecno... sto me sve cini losim advokatom za ff :Du stvari, ja nemam pojma sta je ff nekom prosecnom amerikancu. pricamo li o ljudima koji se NAJCESCE TAMO I TAKO hrane? ono, svaki dan ff fazon... u srbiji je to, ipak alternativa za ponekad i vise zabava za klince nego bilo sta drugo. mada mozda gresim...
Link to comment
Naravno, ne sporim pravo da se bilo šta voli, ali mnogo lepšu kafu možeš da napraviš kod kuće (uf a tek s espresso mašinom), a, što kaže WTF, kod kuće se i mnogo lepša pljeskavica da naroštiljati. Ili, ako živiš u Beogradu, nije li to sve ipak mnogo ukusnije u privatnim brzohranarnicama nego u McDonaldsu? :)
nije ni meni jasna ta ujdurma sa mekom ali fakat je da to neki ljudi obozavaju. ja nisam od onih koji bi se raznog odricali kad bi mi ukus odgovarao (mislim ne uvek...) al' mek mi ama bas nikako ne pase - gnjecavo, salata mekana, pljeska mi nema ukus, zemicka se skupi na par milimetara, totalno nejestivo. u zadnjih petnaest godina sam, ako me secanje ne vara, bio u meku dva puta a i tad sam uzeo samo cips i kolu, to je jedino sto tamo uopste jedem. kazu da su pite od jabuka i sladoledi dobri ali nemam sladak zub... sve u svemu - nit' sam ja za mek, nit' je on za mene.ali imam prijatelje koji krepase za tim cudom. ima ih cak i koji su odrasli na istoj hrani kao i ja i covek bi zaista pomislio da nema sanse da se upecaju na tako nesto al' dzaba. kao zveri... kad se razbijemo - ja trazim kineza ili nesto slicno jestivo sto radi nocu (ne mogu ni kebabe ni pice koje u to doba prodaju - kebabi masni, pice hlebaste) a oni trk u mek. sta je to sto ih tamo vuce - zaista nemam pojma al' fakat radi. bas zato iskreno verujem da oni kolektivno imaju u glavi taj trip da domaca pljeska nikad ne moze biti kao mek (fakat!) pa i ne pokusavaju da je kuci naprave. kao sladoled... jebiga - hrana je k'o seks... nikad ne znas zasto te nesto/neko pali... mnoge/i skracuju zivot al' ne mozes odoleti...
Link to comment
...kad se razbijemo - ja trazim kineza ili nesto slicno jestivo sto radi nocu (ne mogu ni kebabe ni pice koje u to doba prodaju - kebabi masni, pice hlebaste) a oni trk u mek...
Apropo hrane koja pashe kad se razbijes, imam par favorita (ne kupuju se u Meku):- bacon wrapped baconhttp://www.flickr.com/photos/shaunaforce/2297926249/- french fry po-boyOvo zvuci komplikovano ali je prosto: sendvic u kome su umesto mesa krompirici a la MekD, obicno preliveni sosom (gravy). Savrseno za treznjenje, ali je jutro malo komplikovano. ;)
Link to comment
Apropo hrane koja pashe kad se razbijes, imam par favorita (ne kupuju se u Meku):- bacon wrapped baconhttp://www.flickr.com/photos/shaunaforce/2297926249/- french fry po-boyOvo zvuci komplikovano ali je prosto: sendvic u kome su umesto mesa krompirici a la MekD, obicno preliveni sosom (gravy). Savrseno za treznjenje, ali je jutro malo komplikovano. ;)
ovaj bacon wrapped bacon nikad video. nema kod nas (uk), osobito nema na ulici kad zatvore klubove. nisam cuo za ime a i slika ti je, brate, kao da se sluzi u boljim restoranima a ne za usput kad se uradis... a opet, meni nije strano da skuvam ono sto mi se jede kad stignem kuci koliko god kasno stigao... moze biti iz te kategorije...a ovo drugo... ja nesto slicno konzumiram kad grupno idemo na keba u sitne sate a kebab ne volim... nesto mi je kao przeni spam pa masnije. onda obicno uzmem cips u pita bread-u uz salate i odabrane sosove - u to doba ih valjda mrzi da prave falafel. al' nema veze - to i mogu i volem... krompirici u piti sa par sosova - obicno chilli i garlic... ako ima humusa onda samo garlic. upije sav alkohol a i prija...
Link to comment

Ja za brzu prehranu imam sledeće varijante kojima često pribegavam:- vijetnamsko - fried noodles, povrće i tofu u lemongrass sosu- kinesko (trenutni favorit) rice noodles sa prženim povrćem i tofuom- libansko - falafel- pizza - po celom gradu ima jedan lanac koji prodaje kriške moje omiljene pice - maslinovo ulje, krompir, ruzmarin, so- vijetnamsko - Vietnamese subs- jidiš - kniš- indijsko - samosa- neka salata s mnogo pasulja ili sočiva- ako pribegnem severnoameričkim fastfudarnicama, odem u BK (bljak, ne mogu uvek, ali nekad dobijem craving). Imaju lep pomfrit, a znam da kupim i veggie burger, jedino što je gro-zan čim se ohladi. Oba imaju i trans fats. Naša vlada to još nije zabranila. ...Inače, momci, ovaj pomfrit i gravy (a povrh toga idu i cheese curds) je poutine i, sramim se reći, kanadska hrana (heart attack in a tub) :D . EDIT: Ne čitam pažljivo. Obijeva varijanta je u piti.

Edited by crveni autobus
Link to comment
...Inače, momci, ovaj pomfrit i gravy (a povrh toga idu i cheese curds) je poutine i, sramim se reći, kanadska hrana (heart attack in a tub) :D .
poutine - pomfrit+sir+moca, time su me moji Kvebezani prvo "plasili" od domace kuhinje.od brze hrane uvek mogu da jedem libansku (osim za dorucak, mada tada moze koja baklava :D ): libanske shawarme (pilecu ili sa valafelima), valafele uz prelive od susama, leblebija (ovo mogu kasikom bez icega da jedem), tabouli (zacin od persuna :wub: ). srecom, imam jednu radnjicu brze libanske hrane preko puta zgrade u kojoj zivim i ciji me proizvodi spasavaju kada se desi da nemam vremena, ni zelje da kuvam. danas je pojedena jedna njihova baklava, druga je u frizideru...mami me.od brze hrane za dorucak iz brzih lanaca kafea: volim scone (suvi-masni hlepcic-testo) sa brusnicama uz kapucino (starbucks ili second cup).
Link to comment
Inače, momci, ovaj pomfrit i gravy (a povrh toga idu i cheese curds) je poutine i, sramim se reći, kanadska hrana (heart attack in a tub) :D . EDIT: Ne čitam pažljivo. Obijeva varijanta je u piti.
Ta "pita varijanta" (hleb je ustvari baget) je nastala u Luizijani, a vasa je nastala u Kvebeku. S' obzirom da je masa vasih Frankofona nekada davno proterana u Luizijanu iz Kanade, ne bi me cudilo da je nekad postojalo takvo slicno jelo u Kanadi, a da su ova dva koja danas imamo varijacije na tu temu. Edited by ObiW
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...