Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Da, egipat levo. Na nekim delovima imaju i oni svoju ogradu ali deluje jadno. Vojske nema mnogo. Mi smo za 40km naleteli na jedan checkpoint gde nas nisu ni zaustavili. Na potevima skoro da nema nikoga.

 

Evo danas vozimo uz Jordansku granicu tu ima vise vozila.

Link to comment

Evo jos malo iz Zone A koja je pod Palestinskom kontrolom.

 

 

Zid koji razdvaja Palestince i Izraelce sa palestinske strane nadomak Bethlehema

 

a0698bad1ee2194e90ba52c68c660b30.jpg

 

Poruka :D

 

492d09b852a10c55ee1aef71a9b9e176.jpg

 

Isti zid posmatrano iz Jerusalema sa izraelske strane:

 

48d81fc649f46c4981ab36319a32b967.jpg

Link to comment

Ono u pozadini na prvoj slici je stražarska kula?  :blink:

 

Bio bi štos da neko troluje natpis na drugoj slici sa Byzantines will be back.

Link to comment

98886c2cd5cb837f4a9e58f8f22ffe1f.jpg

 

Slikao danas granicu izmedju Izraela i Egipta

 

pa šta ćeš tamo crni Erasere, bezbednije ti je bilo da si išao na izlet u Novorusiju

Edited by slow
Link to comment

Ono u pozadini na prvoj slici je stražarska kula?  :blink:.

 

 

Da strazarska kula. Na izlasku iz zone A se nalazi izraelski garnizon. Inace svaki od prilaza zoni a je obelezen velikim crvenim tablama na kojima pise da je ulazak zabranjen izraelskim zakonom i da moze da predstavlja opasnost po zivot (probacu da nadjem sliku). Mi se nismo osecali ugrozeno zato sto smo imali dva vodica Jordanca i Palestinca iako se ne bih tamo setkao sam. Decko u grupi koji je jevrejin kaze da mu je bilo malo neprijatno dok smo menjali vozila. Vozac nam se inace zvao Osama. :D

 

Bethlehem je 50% muslimanski a 50% hriscanski. Vozila imaju palestinske tablice i ne mogu uci u Izrael. Vozila s izraelskim tabicama ulaze na zapadnu obalu bez problema. Ljudima je potrebna posebna dozvola da udju u Izrael cak i ako su Palestinci koji imaju Americki pasos.

 

 

pa šta ćeš tamo crni Erasere, bezbednije ti je bilo da si išao u Novorusiju

Mozda u narednoj turi. :D

Link to comment

a0698bad1ee2194e90ba52c68c660b30.jpg

 

 

Koliki куршлус treba da se dogodi, pa da se neko utekne zidovima kao resenju za bilo sta, sve tehnike, taktike i politike na stranu.

A da uz to ostavljas onoliko mesta za pitanje o pravoj strani zida.

 

Polen_Ghetto_Warschau_Ghettomauer_zps5dd

Link to comment

jos fotki erasere, jos! :)

 

@namenski

 

prva pomisao mi je bila da je ovo istocni/zapadni berlin pa shvatih da gledam stari tip kamiona i stari tip tramvaja pa procitam sitnu legendu fotke i shvatim da je ovo ograda geta

Edited by Pontijak
Link to comment

Evo jos nekoliko. Ovo je jedina koju imam pomenute table:

 

d32748703f1a6946d180be1066095484.jpg

 

Izmedju Elata i zapadne obale.

 

7cc4e33ca1b1e029985c4a76aad3c58f.jpg

 

McDonald's

 

021a9755f3bcf42a763eab0af203af3a.jpg

 

Inace, nisam neki znalac ali mi iz ovo price sa lokalcima deluje da je poredjenje s getom preterano.

 

 

Jedna zanimljivost mi je bila da ovde u Izraelu svi znakovi su na hebrejskom i arapskom i palestinci zive i rade mahom normalno ali nisko placene poslove. Plus nemaju obavezu da sluze izraelaku vojsku.

Link to comment
×
×
  • Create New...