Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

 nije mi jasna potreba da pokrenu još jedan rat sa Izrealom, a tokom potpunog debakla i stradanja koji im se dešava u Siriji.

 

Cypriot police suspect a man they arrested this week of planning an attack on Israeli interests in Europe after they found almost two tonnes of ammonium nitrate in his basement, local newspapers reported on Friday.

Two newspapers said it was thought the individual, who has not been named, had a close link with the group's leader, Hassan Nasrallah.

All three said police suspected Israeli interests were the target, and one said that authorities believed the ammonium nitrate had been amassing at the residence for some time.

According to information provided to the Israeli defense establishment, Cyprus believes the island was to serve as a "point of export" for a series of attacks in Europe. Targets were to include Jewish sites, including synagogues, as well as Western targets.

Link to comment
  • 3 months later...

da ih nisu postavili ovi bi bili u fazonu ua nacisti oćete da pocrkamo od vrućine :fantom:

 

Jewish visitors to the Auschwitz concentration camp have spoken of their shock after showers were put up at the entrance to help them cope with the hot weather.

 

With temperatures in Poland soaring up to 37 degrees, the showers which spray a fine mist of water, greeted visitors at the former death camp.

 

However, the move has resulted in angry complaints led by a group of Israeli visitors, after comparisons were drawn to the showers used in gas chambers by the Nazis to kill millions of Jews.

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3217786/Jewish-visitors-Auschwitz-shocked-bosses-showers-like-gas-chambers-entrance-help-cope-hot-weather.html#ixzz3kTHzCQUi

Edited by Hella
Link to comment

malo kaskaju za vučićem ali nikad nije kasno :fantom:
 

The Israeli parliament has passed a law banning journalists working for the country's public broadcast authority from expressing their opinions on air.

 

The law, passed early Thursday in the middle of the night, drew criticism from journalists, who accused the government of trying to stifle dissent.

 

The law says broadcasts should "avoid one-sidedness, prejudice, expressing personal opinions, giving grades and affixing labels."

 

The Israel Press Council urged parliament to cancel the law, saying it violates free speech.

 

Cabinet Minister Ofir Akunis said the law only applies to newscasts. He told Channel 2 TV that some journalists critical of the government "aren't being professional and are doing it for political reasons."

 

It remains unclear how the law will be enforced.

 

http://www.theguardian.com/media/greenslade/2015/sep/04/broadcasting-journalists-say-new-israeli-law-violates-free-speech

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

da ih nisu postavili ovi bi bili u fazonu ua nacisti oćete da pocrkamo od vrućine :fantom:

 

i sam znaš da volim tvoj stil ali lepo te molim da se ovde zaustaviš.

Link to comment

ja sam samo zabrinuti glasnik, upućeniji će verovatno odgovoriti. ono što sam iz pregleda virtuelne štampe mogao da vidim je da su izraelci digli nivo kontrole na javnim površinama u mnogim gradovima i da, kao što se može primetiti, olako potežu vatreno oružje. ne bih rekao da je nešto toliko ozbiljno da odlažeš već plaćeno putovanje, gledaj samo da ne izgledaš kao arapin, a ne moraš ni kao jevrejin, ko će ga znati. u najgorem slučaju se drži sigurnih gradova, ne znam baš za taj jerusalim, mada verujem da ti je najatraktivniji... ali javiće se valjda upućeni

Link to comment

Glupo pitanje verovatno, ali... Kolike su sanse da ovo eksalira u nesto jos ozbiljnije? Planirao sam put (turisticki) u Izrael, polazak bi bio za dve nedelje. Tel Aviv, Jerusalim, Eilat.

sanse da se desi neko sranje u izraelu su uvek velike. to je deo turisticke ponude.

Link to comment

eilat i tel aviv su obicno mirniji nego jerusalim. u jerusalim ne bih putovao petak i subotu iz ociglednih razloga i moguce guzve. inace, danas sam se cuo sa nekim prijateljima koji kazu da je bilo poprilicno napeto ovih dana. ne mislim da ce se desiti neko vece sranje i da sam na tvom mestu putovao bih ali uz mere opreza.

Link to comment

i kada je najnapetije svuda po izraelu, ukljucujuci i lansiranje nenavodjenih limenih cunkova iz gaze u telavivu je uvek dobro zezanje. nemoj da te bilo kakav rat omete, tamo je stalno rat i stalno su sranja i stalno je nevidjen teror svih mogucih uniformisanih formacija u rasponu od progard obezbedjenja do spec jedinica idf ali se na to naviknes za sat dva i zabole te. yolo! 

Link to comment

Ma nije mi frks za TA i Eilat, ali ne bih da zaglavim u Jerusalimu a da pola grada bude blokirano. Ili da mi posle ne daju da udjem iz Jordana nazad u Izrael na Alenbiju. Ne znam koliko ovakve situacije uticu na slobodu kretanja

Link to comment

Nbg4ever,

 

Uzivaj u putovanju. Sada je lepo vreme, nije previse vruce a noci su prijatne za spavanje.

 

Sto se tice bezbednosti nemoj brinuti, ima ko je placen i obucen da brine o tome. Tvoje je samo da izbegavas mesta sa velikim guzvama, recimo Jerusalim, muslimanski deo starog grada i Damask kapiju, nakon podnevne molitve.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Pa glupo bi mi bilo da zatvore Old city, recimo (dal se to uopste i radi, otkud znam)

Pratim onaj live blog na Haaretzu i vidim da se penderece u EJerusalimu, podaleko od centra, ali ima sukoba i u Muslim quarteru starograckom.

 

A citam i za povratak iz Amana. Bus staje bas kod Damascus gate :D

 

Take the airport bus to Amman’s Abdali. There is one daily Jett bus from Abdali to the King Hussein Bridge at departing at 07:00.http://www.jett.com.jo/SubPage.aspx?PageId=230If you miss the Jett bus, take a taxi to the border. From the border it’s a bus ride across the bridge. A minivan from the Israeli side of the border, to Jerusalem’s Damascus Gate. A tram ride from the Damascus Gate to Jerusalem’s central bus station (or a 30 minute walk), and then a frequent bus or sherut to Tel-Aviv.

 

Inace, karta je od 23. okt - 5. nov. A plan je 3 dana TA, 3-4 dana Jerusalim, 2 dana Eilat, ostalo na Jordan.

Dakle, u Jcity bih stigao pocetkom nedelje. Vikend bih izbegao

Sent from my Nexus 4

 

*Sto se izgleda tice, mogu da prodjem kao rus/svabo. Sta znam kako se to kotira.

Edited by nbg4ever
Link to comment
×
×
  • Create New...