Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Jucerasnji incident na tranvajskoj stanici je pokrenuo nove sukobe:

- ultra Jevreji su protestvovali - 3 uhapsenja

- neko je jutros bacao kamenja ja jevrejski vrtic

- na vise mesta u Istocnom Jerusalimu je bilo protesta sa policijom

 

Za sutra se ocekuje veci sukog sa policijom nakon molitve u podne.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Danas opet pocinje konfuzija se tacnim vremenom. Na palestinskoj teritoriji je pocelo zimsko racunanje vremena. Puno problema i automatskoj razmeni podataka, i puno posla za IT sistem administratore - treba proveriti svaki racunar, bazu podataka i aplikaciju.

Izrealci sutra menjaju vreme.

Link to comment

U danasnjim sukobima izmedju paletinskih demonstranata i IL policije i vojske stradao je jedan mladic kod sela Silvad seveno od Jerusalima na putu br. 60.

Bilo je jos par okrsaja u starom gradu, na platou oko Al-Akse, i u blizini Damask kapije. Kao i obicno, u nekoliko navrata je kontrolna tacka na Kalandiji je bila zatvarana na po 15-20 min. 

 

Medju Palestincima kolaju price da ce Al-Akse biti podeljena izmedju Arapa i Jervreja poput Ibrahimove dzamije/Avramovog groba u Hebronu.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Stradali mladić se iskazao kao B. Husseinov podanik pa će Medinat sad morati malo odglumiti da pregledava okolnosti smrti 1 Palestinca; bio poseban, jbg.

Link to comment

Agonija sa promenom vremena sa letnjeg na zimsko je dobila dodatnu dimenziju. Izrael je odlucio da pomeranje vremena odlozi za jedan dan. Umesto 25.10 ujutro, vreme je pomereno 26.10. Juce je malo ko znao koliko ima sati :(

Danas ce IT-evci u firmama imati pune ruke posla da provere sve sisteme i da nekako vrate situaciju u normalu.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Dva mrtva palestinska tinejdzera u 8 dana, 12 i 14 godina. 12-godisnji decak je ubijen sa razdaljine od 200m.  Dvoje petogodisnje dece pregazeno na putu iz obdanista severno od Ramale, pregazio ih je jevrejski doseljenik, devojcica je izdahnula. Izrael bas zna kako raspali arapsku raju. Ako smem da se igram proroka, cini mi se da se Bibi okrece ciscenju istocnog Jerusalima i daljem ucvrscivanju rasno uredjenog Izraela, odnosno ekstremizaciji aparthejda. Nema podele Jerusalima. Nakon sto je odranije palestinskim radnicima  zabranjeno da prespavaju u Izraelu, pre neki dan je Moshe Yaalon, ministar odbrane, zabranio Palestincima sa Zapadne obale koriscenje izraelskih autobuskih linija. Ako ne moze da ih pobije, ponizice ih i spustiti  jos nekoliko stepenica nize.

 

Posto Palestinci ulaze u politicki najopasniju fazu, Vladu nacionalnog jedinstva i saglasju Hamasa i Fataha po svim vaznim pitanjima, znaci ujedinjenje, Bibi ubrzano zaostrava situaciju cija je poruka prilicno jasna - umesto resenja sa 2 drzave, makar i u ko zna kojim granicama, dobicete nista i jos cu vas etnicki pocistiti svuda gde mi zatreba. I uprkos celom svetu izgradicu jos 1600 stanova u Istocnom Jerusalimu na arapskoj zemlji pre 1967. za moje doseljenike.

 

Nazalost ne vidim nacina da se ovaj zlocinac zaustavi, a iza njega dolaze samo jos gori. Najgori odnosi sa Amerikom u poslednjih 20 godina nemaju nikakav uticaj na Izrael. Covek vlada sa 19 poslanika u Knesetu, smatraju ga umerenim desnicarem sto svakako i jeste kada se pogledaju ostale jevrejske stranke tamo - Jewish Home, Yisrael Beiteinu, United Torah Judaism i slicni.

Link to comment

Nisi li ti gazzo pre samo par godina pisao hvalospeve Izraelu pun razumevanja za njihov polozaj, i kako su Palestinci koji su izraelski gradjani lepo i demokratski tretirani? Sto si sad obrnuo?

Link to comment

Lupetas.

 

 

Hm, pa prilicno sam sigurna da si ti bio u Izraelu i ovde kacio neke fotke gde zene u nekim burkama idu ulicom sa Jevrejima, i onda ti je to bio dokaz za nesto. Ne prebacujem nista, samo sam stekla utisak da si malo promenio nacin pisanja o tome, ako sam pobrkala sa necim izvinjavam se.

Link to comment

bio samo tamo neko vreme, tacno. malo sam se iskulirao posle toga ali nikada se nisam pomerio sa tacke da je izrael glavni krivac za ono sto se tamo desava, okupacija i aparthejd. sad, moguce je da sam pokusao da unesem momente vezane za osecaje obicnog jevrejskog sveta koji je na svojoj grbaci osecao posledice arapskog odgovora mada sumnjam, jer koliko god voleo izrael (a to ne krijem), nikada ne mogu da isteram osecaj iz stomaka koji sam imao kada sam prvi put seo na dolmus broj 18 koji vodi od jerusalima ka ramali preko prelaza kalandia koji kilometrima vozi pored zida.  matter of fact, mislim da sam jedini ban na FB92 u zivotu dobio kada sam uleteo u fajt sa cionistickom sektom tamo koju je ako se ne varam predvodio CTPAX kada sam napisao ono sto mi je i dan danas kredo za svaki sukob, da svaka prica o argumentima i krivici prestaje kada vidis tenk i vojnu masineriju sa jedne strane i decu naoruzanu samo kamenjem sa druge.

Link to comment

Pa nisam ni zapamtila da si pravdao Izrael skroz, mislim da je tesizste vise bilo na strani da si tvrdio da bi Izraelci ostavili na miru ove iz Gaze kad bi mislili da ce ovi da ostave njih nakon toga. Opet, prvi potez je tu na Izraelu da im daju bar nesto i uspostavi Palestinu, pa da onda vide da li ce Palestinci da nastave sa sukobima. Ali iz nekog razloga nikako da probaju i taj pristup.

Link to comment
×
×
  • Create New...