Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

1 minute ago, Ras said:

Deo koji govori o školi u Belgiji, odnosno bivšem jugoslovenskom Expo paviljonu je sjajan!

 

jeste :)

pogledaj prvu sezonu, ako vec nisi (a onda i drugu, naravno)

Link to comment

Gledao sam već prvu epizodu prve sezone na YT. Treća i četvrta epizoda takođe su tamo, drugu (Jadranska magistrala) za sada ne nalazim.

Na novu seriju sam prešao dok mi je dostupno vraćanje unazad. Sledeći termin utorak veče, ako sam zapamtio.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Ras said:

Gledao sam već prvu epizodu prve sezone na YT. Treća i četvrta epizoda takođe su tamo, drugu (Jadranska magistrala) za sada ne nalazim.

Na novu seriju sam prešao dok mi je dostupno vraćanje unazad. Sledeći termin utorak veče, ako sam zapamtio.

 

pokusaj na hrti.hrt.hr, trebalo bi da imaju sve epizode

  • Hvala 3
Link to comment

@morgana Hvala za info o Betonskim spavacima, upravo sam pogledala i drugu epizodu trece sezone. Divna emisija.

Tema su bile zgrade Energoprojekta, Sava centra (bas sad kad je aktuelno otvaranje rekonstruisane zgrade) i Brodarskog instituta u Zagrebu.

Koliko je lepo slusati strucne ljude, u ovoj epizodi su bili gosti razlicitih profesija.

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
53 minutes ago, morgana said:

 

planiram da obidjem sve lokacije na koje upucuju betonski spavaci. prije korone bila sam u makarskoj, vidjela motel kod trogira i obisla split 3. 

 

u splitu 3 bih mogla da zivim. blokovi na moru, 2u1 :wub:

 

ali odmaraliste u makarskoj... i sam objekt i okruzenje i humanost te arhitekture.

 

mnogo smo jadni danas.

 

 

 

Nedavno sam pričao sa roditeljima ex-wife i oni su letovali u objektu u Krvavici i dobro ga se sećaju.

 

I za Split i za Skopje nostalgično i sentimentalno sam vezan.

U Splitu sam proveo neko vreme i to baš u neposrednoj blizini Split 3 naselja. To okruženje bilo je deo moje svakodnevice, kretao sam se tim ulicama, tamo kupovao, imao priliku da upoznam neke ljude, posetim njihove domove, itd... U Skopju sam boravio samo kratko, a posetio sam i Goce Delčev studentski dom, odnosno ujaka koji je tamo studirao.

U to vreme o arhitekturi i vrednosti tih mesta nisam razmišljao.

Otići ću opet, to je sasvim izvesno, iako, iskren da budem prema Hrvatskoj imam izvestan otpor koji je teško objasniti, ili ne moram ni da objašnjavam - neka budu i predrasude.

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, Ras said:

 

Nedavno sam pričao sa roditeljima ex-wife i oni su letovali u objektu u Krvavici i dobro ga se sećaju.

 

I za Split i za Skopje nostalgično i sentimentalno sam vezan.

U Splitu sam proveo neko vreme i to baš u neposrednoj blizini Split 3 naselja. To okruženje bilo je deo moje svakodnevice, kretao sam se tim ulicama, tamo kupovao, imao priliku da upoznam neke ljude, posetim njihove domove, itd... U Skopju sam boravio samo kratko, a posetio sam i Goce Delčev studentski dom, odnosno ujaka koji je tamo studirao.

U to vreme o arhitekturi i vrednosti tih mesta nisam razmišljao.

Otići ću opet, to je sasvim izvesno, iako, iskren da budem prema Hrvatskoj imam izvestan otpor koji je teško objasniti, ili ne moram ni da objašnjavam - neka budu i predrasude.

 

i skoplje mi je u itinereru, nadam se da se post-zemljotresna arhitektura jos vidi, uprkos vmro-ovskoj

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

 

i skoplje mi je u itinereru, nadam se da se post-zemljotresna arhitektura jos vidi, uprkos vmro-ovskoj

Nasmejalo me je ono gađanje farbom po tim nakazama od zgrada. Posle sam razmišljao da mi ovde nismo čak ni to uradili u BW!

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...