Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

26 minutes ago, Shan Jan said:

Zahtevati da se uklapa sa svim oko sebe nisam siguran da je realno.

Generalno se sve interpolacije smeštaju u dijapazonu od kontrasta do kontekstualnog uklapanja. Za ovo prvo najčešće nedostaje majstorluka a za drugo je pored veštine, potrebno i razumeti beogradski slog, u konkretnom slučaju.

Link to comment

Jbg nikad svi zadovoljni. Ja volim to uklapanje modernog i starog. One piramidice od stakla u Luvru su dugo bile kontraverzne, sad su vec deo miljea kao i ajfelov toranj.

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

1 hour ago, bags said:

Ovom arhitekti treba oduzeti oduzeti licencu. Nije nemoguce napraviti zgradu u modernom stilu koja se uklapa sa ovakvom okolinom al moras da budes vrlo talentovan da izvedes tako nesto. 

 

Nego sta mislite o ovim zaobljenim velikim prozorima i uopste manje kockastim unutrasnjostima kuca? Meni izgleda fantasticno, mnogo humanije, ali verovatno postoji razlog sto to niko ne radi:

anBn.jpg

 

Edited by Shan Jan
  • +1 1
Link to comment

koliko bi to koštalo, koliko bi trajala gradnja, pa majstori jedva da su sposobni da prave zidove pod pravim uglom, ti bi da ti oni sad prave zidove u nepravilnim oblicima koji su nagnuti pod različitim uglovima i u raznim stranama  u sobi, a da se to sve kod prvog umerenog potresa ne sruši investitoru na glavu :happy:

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
 
Ovom arhitekti treba oduzeti oduzeti licencu. Nije nemoguce napraviti zgradu u modernom stilu koja se uklapa sa ovakvom okolinom al moras da budes vrlo talentovan da izvedes tako nesto. 
 
 


Kao što neko reče gore:

Zahtevati da se sve uklopi nije realno

[emoji6]





...shiit has hit the fan...
  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Sta znam, tanka je linija izmedju kica i umetnosti kad koristis stare stilove u arhitekturi. Ipak, meni je i ovo lepse nego ovi moderni gradovi od betona i stakla podredjeni automobilima.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...