Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

44 minutes ago, autsajder said:

˄

Moj lični ugao je malo drugačiji pošto mi je Sepultura uvijek bila dio The Big Four umjesto Antraksa (a ni Mustejn mi nije taj nivo, ako ćemo iskreno, pa je to više The Big Three). Taj zaokret kod Brazilaca sam tumačio kao posljedicu razbijanja metalskih kanona koje donio Crni album.

 

Nakon njega su Slayer, Megadeth, pa i Sepultura i Kreator, Anthrax, Testament.. zasladili svoje ploče, pa u tom talasu vidim i Chaos AD, ali kao zaokret na autentičan način. Pantera jeste upucala metu hronološki godinu dana ranije sa Vulgarom, ali suviše su mi ti albumi različiti po zvuku i lirici da bih vidio direktnu inspiraciju. Za generaciju koja se tada pojavila može da se diskutuje da je povukla opipljiviju vezu. Inače sam volio Burn My Eyes i Soulfly prva 2.

 

Roots ima taj nekakav lijeni zvuk gitara jer su na snimanju otpuštali žice do krajnjih granica, pa na momente gitare zavijaju kao gusle. :hihi:

 

 


Istina, svi su bandwagoneri realno. Metalika je htela da bude Saundgarden/AIC, Sepultura je htela da bude Pantera/Korn, Korn je hteo da bude FNM/RHCP/Sajpres Hil/RATM/Mister Bangl, prva 2 Masin Heda su mi do jaja, sledeca dva su pakao. :laugh: Limp Bizkit sam obozavao kad sam bio klinjo, sad ne mogu da smislim. 

A da ne pricam za generaciju bendova posle, svi su hteli da budu svi ovi nabrojani iznad, slabo je tu bilo autenticnosti (zato se Sepultura i izdigla s tribal pricom na ta 2 albuma i Soulfly posle). Soulflaj je prestao da mi se dojmi kad je prestao tribal, Dark Ages me smorio, Conquer slusao po inerciji, ostale albume sam skidao samo zbog onih instrumentala, to su uvek bile odlicne pesme. Neko se probije novom idejom/varijacijom postojeceg i onda svi k'o ovce za njim. Cak i Panteru kad diseciras vidis da je u nekim momentima ZZ Top na steroidima, (Fucking Hostile vs. Heard it on the X). Anselmo na Exitu pre par godina je poslednje sto sam bio lud i mlad. :kecman:

Chaos AD i Vulgar/FBD, pa BME i The More Things Change sam uvek stavljao u isti kos zbog strukture pesama, slicnog gruvovanja/rifovanja i socijalne kritike u lirikama, Masin Hed devedesetih uopste nije bio autentican bend, tek TTAOE, Blackening i Locust lice na nesto sto nije kopija postojeceg, posle toga ih nisam vrteo vise.

Omiljeni albumi Megadjeda su mi ovi zasecereni iz devedesetih, pogotovo Youthanasia i Cryptic (sad kao stariji lako gutam i Load/Reload i Risk, kad sam bio klinac bili su mi wtf), iz osamdesetih i iz dvajesprvog veka volim ukupno 3 pesme. Od Antraksa volim samo 1 stvar (Only), nikad mi se nije svidjao Beladona, ne volim te tanke glasice najcesce. A i Bush je stalno pokusavao da kopira Anselma, prvo glasom posle i stasom. :D

Slejer ubio s ona 3 vezana albuma (RIB, SOH i SIAB), nisu vise nista morali nikada ni da rade, to su klasici za sva vremena, nisu mi se dopadali nikad oni njihovi albumi iz devedesetih, GHUA mi bio ok, ove ostale posle njega sam slabo vrteo i ni ne znam ih bas nesto. 
 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

Chaos AD je početak pada Sepulture, ali je to odličan album. Mnoogo je drugačiji od svega što je prethodno izašlo, ali je ispao sjajno. Redovno ga slušam, baš mi se pre nekoliko nedelja danima vrteo u kolima. Roots mi je loš album. Ima nekoliko catchy pesama, ali i to je slabo. Prezirem ceo Maxov jumpdafuckup opus i od svega što je snimio nakon odlaska iz Sepulture slušam samo Dark Ages, pošto je to odličan album. Arise i Beneath the Remains su vrhunac Sepulture što se mene tiče i taj bend je imao potencijal da bude u rangu Slejera i Megadeta da nisu počeli da se ližu sa numetal sranjima, a onda popičkali. Metalika je, naravno, nedostižna, ali ne postoji metal bend koji je makar blizu Metalike po veličini.

 

Under a Pale Grey Sky je dobar lajv i zapravo je prvo izdanje Sepulture koje sam čuo kad sam imao 12-13 godina, ali to je druga liga u odnosu na Under Siege, Donnington, onaj legendarni Pinkpop kad Igor demolira bubnjeve i druge stare koncertne snimke.

 

Ako volite RiB, preporučujem Dark Angel - Darkness Descends i Leave Scars, Morbid Saint - Spectrum of Death, prva dva Demolition Hammera...

 

 

A kakvi ste sa Strapping Young Lad? Deluje mi da je ekipa koja piše ovde otvorena za taj zvuk. Savetujem da poslušate ovaj koncert, Devin je bio sjajan ovde, ceo bend usviran i uigran, baš razaranje. Dobri su i njegovi solo radovi (Devin Townsend, Devin Townsend Project, The Devin Townsend Band), ostaviću dole i jednu pesmu koja bi mogla da se svidi ljubiteljima Toola.

 

Sredinom dvehiljaditih je prestao da se drogira, pa mu je muzika postala govno, ali sve pre toga baš valja.

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kacio sam taj album skoro ovde. :D Volim i Terriu i onaj od pre par godina gde je March of the Poozers, zaboravio sam naziv, Ziltoid nesto bese? Ne znam sta je koje, sta je projekat, sta je bend, sve mi zbrkano.

SYL mi se cini drugacijim od solo radova, nisam slusao mnogo, znam Love? a to je agresivno, podseca me najvise na Fear Factory - ovaj Ocean Machine i Terria (mislim da je to Project, nisam siguran) su melodicni i generalno ne znam bas diskografiju dobro, ali pustim tako da ide uz poso, svidja mi se. Metadon za bivse metalce. :laugh: 

Life i Fluke su mi stvarcine, hiticne do jaja. 

Slicno tako volim da vrtim Porcupine Tree (In Absentia, Fear of a Blank Planet, Incident) - i dalje hevi, ali nekako blago i pitko, idealna muzika, niceg ne fali - ni muda ni melodije ni dobre lirike.

A ovo oko Sepulture i Kavalere - kapiram sta pricas, to je subjektivna stvar. :D Volis vise mjetal, ja vise volim krosover, pa nam je perspektiva razlicita. 

Holivud Rok 94 koncert kida takodje, vecina tih njihovih midtempo post-Arise pesama (Nomad, Amen, The Hunt mi je jedan od omiljenih covera svih vremena) mi se svidjaju, generalno mid-tempo metal najvise volim, i od Slejera su mi omiljeni SOH i SITA kad su smanjili dozivljaj malo, ista prica i s Megadethom iz devedesetih. 

Za faksitup se slazem u sustini, samo sto sam sucker za tribal sranja pa sam progutao. A Dark Ages zvuci kao rimejkovani modernizovani Arise/BTR, cist mjetal, tad je bio napaljen na Srbiju i snimali su spotove ovde. :D 

Prophecy je tacno nekako izmedju tribala i metalcuge - nema vise repovanja, ima zajebavanja s world musicom, konstrukcije pesama su metalske i vozi super, taj mi je omiljeni i muzicki a i to mi je bio prvi Soulfly album koji sam cuo. Primitive (nu metal totalno, svidjaju mi se jedino instrumental, refren od Flyhigh i intro od BTTP) i 3 (iako ima najbolji instrumental) su mi kese naspram prvog (Roots 2), Prophecy i Dark Ages. Conquer mi se nije dopadao uopste (bio mi nekako bzvz generican, trudio sam se jedno 10x da ga svarim i nista) i posle toga sam prestao da pratim. 

Prosle godine bila melodrama s gitaristom, morao da radi kao elektricar i vratio se u Il Ninjo, i bogati placu. 

Gledao sam par snimaka Max + Igor kad je bilo 20 godina Rutsa, nije to to, obojica su propali do jaja. Igor je bio bas jeben bubnjar pre 25-30 godina, i tribal i kec i gruv, i muda i kreacija i mast, danas je debeli prdonja, jedino je bubnjar Korna vise propo. Onaj klinja u Sepulturi ga jede zivog i bolje drzi njegove pesme od njega samog. 

I Anselmo je propo do jaja, ali je taj koncert na Exitu bio nabijen time sto su samo srecnici uhvatili Panteru u Budimpesti 1998. u post-prajmu (vec se drogiro i sjebo uveliko), pevali smo ko iz logora pusteni. :D
 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

World music mrzim skoro ko rege. :D Generalno ne podnosim te trippy hippy happy žanrove, get fucked.

 

Današnju Sepulturu sam gledao uživo pre nekoliko godina, stvarno su mašinerija, posebno klinac za bubnjevim, ali nije to to. Isti osećaj bio i kad sam gledao Slejer dvaput sa Bostafom i Holtom, dobra svirka, ali zajebi. Sreća da sam ih uhvatio na Egzitu sa Džefom i Lombardom.

 

Anselma sam gledao sa Downom, to je bilo baš dobro. Na kraju u Bury Me In Smoke upali na binu neko iz Converge, Frost i Satyr, pa svirali zajedno s ovima, bilo baaaaš jebeno.

 

SYL je potpuno druga stvar u odnosu na Devinove solo radove i mnogo je bolji od Fear Factory. Trilion rifova,

 

Kakav si sa Corrosion of Conformity? To isto kapiram da može da prođe ovde, isto kao i Down.

 

 

A kad reče mid-tempo, mora odmah najbolji evropski death metal bend da se pusti :D

 

 

 

 

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, napadaj said:

World music mrzim skoro ko rege. :D Generalno ne podnosim te trippy hippy happy žanrove, get fucked.

 

Današnju Sepulturu sam gledao uživo pre nekoliko godina, stvarno su mašinerija, posebno klinac za bubnjevim, ali nije to to. Isti osećaj bio i kad sam gledao Slejer dvaput sa Bostafom i Holtom, dobra svirka, ali zajebi. Sreća da sam ih uhvatio na Egzitu sa Džefom i Lombardom.

 

Anselma sam gledao sa Downom, to je bilo baš dobro. Na kraju u Bury Me In Smoke upali na binu neko iz Converge, Frost i Satyr, pa svirali zajedno s ovima, bilo baaaaš jebeno.

 

SYL je potpuno druga stvar u odnosu na Devinove solo radove i mnogo je bolji od Fear Factory. Trilion rifova,

 

Kakav si sa Corrosion of Conformity? To isto kapiram da može da prođe ovde, isto kao i Down.

 

 

A kad reče mid-tempo, mora odmah najbolji evropski death metal bend da se pusti :D

 

 

 

 


Down 1 i 2 volim vise neg Panteru. :D Od treceg pa nadalje mi je onako, ok ali nista specijalno. Pogotovo mi se drugi dopada, ima sve sto volim - pogotovo ga vade one spore depresivne bluzi pesme. Ghosts Along the Mississipi i There's Something on My Side bi bile u top 10 Pantera pesama lagano, bolje od bilo cega sa Trendkila i Stila. 

Gde si ih uhvatio, ona turneja s Metalikom kad su bili u Sofiji? Secam se toga, bio mali deca i nisam imo novaca. :sad: Slejer kad je bio na Exitu nisam ni slusao, a posle kad su bili u Bg sam vec prestao da ih slusam. 

CoC i Eyehategod nisam slusao detaljno nikad, Crowbar isto, tako malo eto preleteo a nije me uhvatilo na keca, slicno kao i Clutch ili Paradise Lost - kao ok mi je. Stavicu negde na listu za overiti jednom... Tako sam i FNM pre 10 godina ostavio na maybe gomilu, sad ne prodje dan bez njih. :D

Kapiram to za menjanje postave, ja gledao Korn i AIC s novim postavama, bilo je stravicno ali bih vise voleo da sam imao priliku da vidim original.  

Link to comment

Na Brutal Assaultu 2014. godine sam gledao Down.

 

 

 

 

Kad je bila ta Big4 turneja više sam se bavio navijanjem, nego metalom, pa smo hteli da idemo na neko evro gostovanje, al' onda dobili u kvalifikacijama neke Finske i Kazahstane, šta već, pa na kraju nisam išao ni na taj koncert ni na utakmice van Srbije. :D

 

I Crowbar sam gledao na istom Brutalu, oni takođe melju uživo.

 

CoC kreni od trećeg albuma, tj. od Blind.

  • Wub 1
Link to comment

To nije Crowbar, to je Nikodije. :D

Btw, juce pozeleo da cujem pesmu i skontam da nikad nisam overio Nightwish s novom pevaljkom, posle skontam da je ovo jos novija pevaljka od one prve, mamara iskidala. :ohmy:
 

 

Link to comment

Da da ta sukuba je sa njima već devet godina. Slabo slušam metal bendove sa ženama na vokalima (ne računajući ekstremne žanrove), ali npr. ovu pesmu baš volim:

 

 

 

 

 

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment

Da se pohvalim

 

No photo description available.

 

 

Plus album iz 2019. i još jedna majica, ali to je kupljeno posle nastanka ove slike :D

 

 

Preporuka i za drugi bend iste dvojice:

 

 

 

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

Pardon, tu fali i Exercises in Futility. Imam i njega. :D

 

Jedine dve pesme Mgle koje mi fale su na kompilaciji Crushing the Holy Trinity sa Deathspell Omega & co. al nisu nešto, a ta kompilacija je skupa (uglavnom 70-80+ evra), pa nisam siguran da li ću uopšte to da nabavim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...