Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

Za ljubitelje Maidena, jedan prelep put down the memory lane.

 

Jbt, koliko dobrih solaža, rifova, sve poznato ali ovako skockano se to jako lepo vidi.

 

Pustio da šacnem, šerovali ga Maideni na FB ali nisam mogao da prekinem pa sam pogledao ceo klip...

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Nikad nisam vol'o Ruc studijske verzije (osim Attitude I Ratamahata introa, obozavam ih), ali uzivo koncerti s te turneje i live verzije pesama s Ruca su ubistveni (Under a Pale Grey Sky, jucub festivali i koncerti iz '96). Isto vazi i za prva 2 Korna, sve isti producent radio.  

Edited by Plajvi
Link to comment

Pjevač od Korna je u jednom intervjuu pizdio na tog producenta jer je navodno Sepulturi preko reda "dao" zvuk koji je bio pripremljen za njih. Jedini nu metal album koji sam slušao u to vrijeme je bio prvi od Coal Chamber, ali sam se brzo izduvao za taj stil.

 

A Roots i Chaos AD su mi upisani u DNK. U gimanziji me je profesor latinskog uhvatio dok na klupi upisujem Sepultura pa mi održao predavanje o značenju i etimologiji te riječi.

 

 

Edited by autsajder
  • +1 2
Link to comment

Ne znam kako da se izrazim, nekako su gitare jako stegnute i ne disu na snimku, pogotovo se na Rootsu to primeti, ovi iz Korna se i zajebavaju podosta, Sepultura samo drlja.

+ I Kuruz i Kavalere sviraju uzivo 5-10% brze i sve lepo legne k'o mati na mrtvo dete. :D Pustim Blind/Shoots & Ladders/Faget/Chi/Adidas/Kill You lajv, ili Breed Apart/Straighthate/Dusted/Ambush - nema sanse da se vratim na fabricke. Nekad ne cujem po nekoliko godina i dobijem zelju da cujem ponovo. 

Chaos AD je najbolji Pantera ripoff od svih koji su decenijama pokusavali (da Machine Head i Lamb of God, bas na vas mislim), nista od Sepulture ne volim osim ta 2, tres i keckeckec nikad nisam nesto ni vol'o, a ovo posle s Grinom mi nije klizilo nikad, jedino mozda Mind War, Sepulnation i U2 - BTBS cover mogu. 

Ruc i Kejos imaju neki jako privlacan vajb i hook, kao onaj sos iz big meka, mnogi ljudi cak i koji ne volu metal i dranje podnose to. Prva 4 Soulflaja isto imaju taj tajni sos (mada dosta slabije, a i mislim da je Robinson producirao prvi Soulfly - isto zvuce gitare tako odrpano, a live bomba) posle je skrenuo udesno

Jedino Gojira i Mastodon od bendova iz ovog veka su me tako usisali, isto imaju nesto sto me privlaci. Onaj thin line izmedju komerca i jebacine (vise od Avenged Sevenfolda/Alter Bridgea, manje od Deatha i Slayera). 


 

Link to comment

˄

Moj lični ugao je malo drugačiji pošto mi je Sepultura uvijek bila dio The Big Four umjesto Antraksa (a ni Mustejn mi nije taj nivo, ako ćemo iskreno, pa je to više The Big Three). Taj zaokret kod Brazilaca sam tumačio kao posljedicu razbijanja metalskih kanona koje donio Crni album.

 

Nakon njega su Slayer, Megadeth, pa i Sepultura i Kreator, Anthrax, Testament.. zasladili svoje ploče, pa u tom talasu vidim i Chaos AD, ali kao zaokret na autentičan način. Pantera jeste upucala metu hronološki godinu dana ranije sa Vulgarom, ali suviše su mi ti albumi različiti po zvuku i lirici da bih vidio direktnu inspiraciju. Za generaciju koja se tada pojavila može da se diskutuje da je povukla opipljiviju vezu. Inače sam volio Burn My Eyes i Soulfly prva 2.

 

Roots ima taj nekakav lijeni zvuk gitara jer su na snimanju otpuštali žice do krajnjih granica, pa na momente gitare zavijaju kao gusle. :hihi:

 

 

Edited by autsajder
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 22.4.2022. at 16:08, Nikodije said:

uvek volim da poslusam rotting christ kada su bozicni ili uskrsnji praznici

 

 

Zar nije logičnije da se tada pusti nešto ovako? :fantom:

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...