Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

ih to mi mozemo da finansiramo uzgajamo i odrzavamo doveka ph34r.gif

ali kazi mi (pitam zato shto ne znam, ja crnu goru slabo poznajem, ni ne trudim se mnogo, jer mi vrlo loshe ide, pa neka i topik prashta), da li je tu uopshte bilo pokushaja gazenja na loptu ikada ili ne nikako. da li je moguce da superpolarizaciju pravi samo jedna strana (nisam naklonjena srbima, kad su bivshe jugoslavije u pitanju, ja nisam naklonjena, ja sam jugoslovenska shovinistkinja hihi.gif) ili se ipak malo svi igraju? kad se svi igraju nikom ne moze da bude bash lepo unsure.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







Link to comment

ne pravi polarizaciju samo jedna strana, dps i df (vuciceva banda dole) su bili u identicnoj igri sto se toga tice, ali sad, tj poslije dps-a, u vrijeme rusko-ukrajinskog konflikta, srpska desnica stvarno nema granice. a od litija naovamo df i demokrate pokusavaju da profitiraju na klerukalizmu i to izgleda, eto, kao litije sto izgledaju. doduse uz razliku, bez kukastih krstova.

 

nekidan je state department objavio da je rusija finansirala df, btw.

 

treba vidjeti herceg novi i na sta to lici s crkvom.

 

transparent od nekidan, poruka patrijarhu 'dobrodosao u srpsku boku', postavljen uz dozvolu gradskih vlasti tj komunalne sluzbe, nije mogao da se vidi ni devedesetih.

 

edit, ono gdje mozemo naci pandan df-u u post-dps dobu je protest protiv ustolicenja joanikija na cetinju. ne smeta ni spc na cetinju nego ustolicenje. cista provokacija i izazivanje haosa.

Edited by morgana
Link to comment

to se pojacalo u zadnje vrijeme i vise nema nikakvog osnova da se shvata kao reaktivni nacionalizam - da uopste ne idemo dotle sta je bilo devedesetih i kolika je cija odgovornost tada i poslije. mislim sve znamo.

dps je to sto jeste ali to vucicevu ekspozituru, a sada ni demokrate koji se bore za isto klerikalizovano biracko tijelo, ne opravdava vise nimalo. izlio se 18. vijek na ulice, mozda ce se povuci, mozda ne. ikonografski doduse nije kao u bgd, nema tu zelotsku notu na isti nacin ali lako je kopirati inovaciju.

 

ovo sve raduje dps, da se razumijemo. 

Edited by morgana
Link to comment

Amfilohije, slagao se ili ne sa njime, znao je hendlovati i trudio se da netrpeljivost bude pod kontrolom.
Amfilohije je bio dovoljno pametan da od “drvo bez ploda u oganj se bača” dođe do krštenja transrodne osobe kad mu je bila potrebna šira podrška.
Poredite to sa ovim trenutnim idiotima.
Takođe Milo je sa druge strane bio namazanac koji je umio da hendluje stvari da idu njemu u prilog.
To je donijelo jedan decenijski ples i trgovanje. I svima bilo dobro.
Pokačili se i bi mu ga rabota.
Amfilohije je umio uz srpstvo provući i crnogorstvo, reći Vučiću da ne dolazi i sl…
Od ove dileje se može očekivati samo neko Dogodine… usput izguglajte brata Joanikija Mićovića i sve će vam biti jasno.
Svakako, Amfilohije umrije, ukide se odma episkopski savjet Pravoslavne crkve i Crnoj Gori, ukide se titula arhiepiskopa, Joanikiju taman mjera da bude rang valjevske eparhije.
I naravno to je dodatno produbilo podjele.
Sad je mržnja dignuta na najveći level.

Kao i svaka druga podjela, to je preduga priča ua jedan forumski post. Jbg…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
To si realno u pravu...U Crnoj Gori bukvalno nožem može da se seče mržnja između produkljanskih Crnogoraca i proSrba...Zlo i naopako.

Ne znam koliko će se dugo moći koristiti “produkljanski Crnogorci” kao kvalifikacija.
SPC upravo gura narativ da je i Duklja bila srpska država i da su sakralni objekti iz 9-11 vijeka srpski.[emoji2]
Završiće crnogorska nacija kao produkt “ustašluka i komunizma” kako objasni Joanikije danas za mauzolej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

“Svi znamo da su se kroz istoriju granice država i mjesta obitavanja našeg naroda mijenjale, a nismo sigurni se da u istoriji u kojoj je sve relativno neće mijenjati i ubuduće”, kazao je poglavar SPC.

Pomirljiva, rokerska, liberalna izjava na granici Bosne i Srbije. 

 

  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, milfisland said:

“Svi znamo da su se kroz istoriju granice država i mjesta obitavanja našeg naroda mijenjale, a nismo sigurni se da u istoriji u kojoj je sve relativno neće mijenjati i ubuduće”, kazao je poglavar SPC.

Pomirljiva, rokerska, liberalna izjava na granici Bosne i Srbije. 

 

 

Znaci priznaje Kosovo :fantom:

Edited by Tsai
  • Haha 3
Link to comment

Joanikije ekumenski i tolerantno kao što on umije. Samo da znate kako je kad crkva zajaše. Ovo je jedan standardni nastup. Ne širi čoek mržnju okle...

 

Rekao je i kako su “svi naši veliki preci željeli da se objedini cio srpski narod”.

 

Crna Gora po nalogu Josipa Broza Tita prihvatila zli projekat da pogazi Njegošev amanet i lovćensku kapelu”.

Kako je objavljeno na sajtu Mitropolije crnogorsko primorske, on je govorio i o “nečistom i zlokobnom spoju ustašluka i komunizma”.

 


 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...