Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Meni se čini da je konzervativna struja ozbiljno pritisla Porfirija posle tomosa za Makedonsku crkvu, pa se sad pere preko Prajda.

 

Možda bi bilo bolje da se izvesno vreme usamio u tihovanju.

Link to comment

evo drze u manastiru savina u h novom parastos za srpske rodoljube povodom dana srpskog jedinstva, pod pokroviteljstvom ambasade srbije odnosno vucica. jos jedan mlaz zapisaja teritorije.

Edited by morgana
Link to comment

Ja sam naprosto šokiran. U zemlji u kojoj je zahvaljujući SPC promijenjena vlast i zasjeli bogougodni da se pojavi kleronacionalizam.
Otkud to? Pa valjda je za očekivati da procvjeta liberalna demokratija koja je modus operandi i ideja vodilja još od Svetog Save.
I naravno SPC je litijama sačuvala imovinu koju je dobila da čuva i unapređuje, a ne da zida neke hotele i apartmane kao zli Milo koji je zbog toga htio da joj je otme.

88a622148aab75338e3998195d30cf51.jpg

Đedo, kojem je obrazovanje mladih bilo na prvom mjestu zaslužio je jednu školu.
Dvije standardne vijesti u Crnoj Gori liberalizovanoj by SPC.

852f188c4b2b3ca5ed416719bedd0900.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
On 13.9.2022. at 14:36, morgana said:

nisam gledala patrijarha ali medijski napisi jesu ovakvi kao njegov citat, tj makar neki jesu. ne znam koji medij konkretno je citirao, mogao je danas recimo, ili rse, sa ovim komentarom. doduse pominju neprihvatljivu ideologiju, a ne populaciju, sad vidim.

Ta ideologija postoji samo u njihovim glavama, a sklon sam da verujem da kad kažu ideologija misle populacija

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Spirit said:

Ta ideologija postoji samo u njihovim glavama, a sklon sam da verujem da kad kažu ideologija misle populacija

ako oni i ne misle, njihova "populacija" to tumachi nedvosmisleno tako i bash to misli.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ako oni i ne misle, njihova "populacija" to tumachi nedvosmisleno tako i bash to misli.

A da mozda pokusamo da bacimo pogled sa druge strane: da su oni ipak samo glasnogovornici populacije.

Da samo glasno govore ono sto populacija misli? :ph34r:

Link to comment

Liberalizacija SPC i patrijarh roker. A važi...

Čovjek je u Zagrebu kao mitropolit bio vjerski poglavar naroda koji je ne tako davno u ratu potučen do nogu i sveden na statističku grešku. I jedini način "poslovanja" bio je da se stvore bliski odnosi sa lijevom intelektualnom elitom u Zagrebu, što je odlično radio.

Onda kada je postao patrijarh došao je u Crnu Goru gdje su zahvaljujući SPC, litijama i angažmanom za izbore, prosrpske partije preuzele vlast. I naravno, nikada nije pomenuo da postoje Crnogorci kao nacija, gledao da zapiša svaku lokaciju gdje stigne... Roker, urban, liberalan. Važi... Optirlike kako to izgleda kad se crkva pita. 

Sreća za sekularno društvo u Crnoj Gori je što je Amfilohija naslijedio Joanikije pa su normalni počeli polako da se izmiču. Amfi je bio pametan, ovaj je srećom budala, kojeg prethodnik nije ni vidio za naslednika (pominjao se iguman Stanjevića za kojega kažu da je zaista legenda). 

Ajmo sad o Srbiji. I sad drugari forumaši kad je Porfirije ovako reagovao oko prajda i na Vučićev nalog stao na čelo litija protiv prajda više nije liberalan. Ajde...

Lik samo gura istu crkvenu agendu koja se ne mijenja milenijumima. A da je dotični neki Bergoljo, sigurno nije. 

Pošto ovdje ispisah prije koju godinu da će Vučić jahat još oko deceniju pa mi rekoše kako sam lud, ali eto idu godine, prognoza je ovakva.

Porfirije je tek zajaha. Patrijarsi lijepo i zdravo žive i imaju vrhunsku njegu. Znači jahaće još 20-30 godina otprilike. U odnosu na njega, Vučić je sa preostalih recimo 7 godina (mandat pet i neka krpljavina još dvije)  kratkoročan.

Kao što je stao na čelo litija staće Porfirije i na čelo nacije, kad oslabi Vučić biće glavni. I onda poperiti nekoga za koga će Vučić biti oličenje liberalizma. Neke zanoktice, obraze, istuširane bajkere... 

Link to comment
Liberalizacija SPC i patrijarh roker. A važi...
Čovjek je u Zagrebu kao mitropolit bio vjerski poglavar naroda koji je ne tako davno u ratu potučen do nogu i sveden na statističku grešku. I jedini način "poslovanja" bio je da se stvore bliski odnosi sa lijevom intelektualnom elitom u Zagrebu, što je odlično radio.
Onda kada je postao patrijarh došao je u Crnu Goru gdje su zahvaljujući SPC, litijama i angažmanom za izbore, prosrpske partije preuzele vlast. I naravno, nikada nije pomenuo da postoje Crnogorci kao nacija, gledao da zapiša svaku lokaciju gdje stigne... Roker, urban, liberalan. Važi... Optirlike kako to izgleda kad se crkva pita. 
Sreća za sekularno društvo u Crnoj Gori je što je Amfilohija naslijedio Joanikije pa su normalni počeli polako da se izmiču. Amfi je bio pametan, ovaj je srećom budala, kojeg prethodnik nije ni vidio za naslednika (pominjao se iguman Stanjevića za kojega kažu da je zaista legenda). 
Ajmo sad o Srbiji. I sad drugari forumaši kad je Porfirije ovako reagovao oko prajda i na Vučićev nalog stao na čelo litija protiv prajda više nije liberalan. Ajde...
Lik samo gura istu crkvenu agendu koja se ne mijenja milenijumima. A da je dotični neki Bergoljo, sigurno nije. 
Pošto ovdje ispisah prije koju godinu da će Vučić jahat još oko deceniju pa mi rekoše kako sam lud, ali eto idu godine, prognoza je ovakva.
Porfirije je tek zajaha. Patrijarsi lijepo i zdravo žive i imaju vrhunsku njegu. Znači jahaće još 20-30 godina otprilike. U odnosu na njega, Vučić je sa preostalih recimo 7 godina (mandat pet i neka krpljavina još dvije)  kratkoročan.
Kao što je stao na čelo litija staće Porfirije i na čelo nacije, kad oslabi Vučić biće glavni. I onda poperiti nekoga za koga će Vučić biti oličenje liberalizma. Neke zanoktice, obraze, istuširane bajkere... 
ti si svestan da u takvoj konstelaciji vas tamo bushe narednih 20 - 30 godina? u stvari u manje vishe svakoj konstelaciji.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

ti si svestan da u takvoj konstelaciji vas tamo bushe narednih 20 - 30 godina? u stvari u manje vishe svakoj konstelaciji.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Naravno... mada ima jedna stvar koja je različita u odnosu na Srbiju. Ovdje je i nacionalni momenat što odbija ozbiljan procenat stanovništva,.

Sa jedne strane zbog toga je manja šansa da se postane pravoslavni Avganistan nego u Srbiji gdje je to realnost za deceniju dvije kad pomru ili posenile likovi koji su se sjećali sekularnog društva. Sa druge strane srpsko-crnogorska podijeljenost je svaki dan sve snažnija, a SPC je kvalitetno podgrijava svakodnevnim pišanjem po crnogorskoj naciji.. I to unutar porodica, rođaka i sl...

Funkcioniše se tako što se obično ne pominje na porodičnim i famlijarnim okupljanjima. A kad se pomene ta tema solidni pičvajz nastane. 

Otprilike pukla je Pangea i srpska i crnogorska ploča se udaljavaju, mada su bile maltene jedno. Biće dobro ako se kosijerema ne dovatimotm.. A da ćemo se poklat ili nećemo recimo da je 60:40 da nećemo. Da nismo u NATO već bio se klali. 

Edited by milfisland
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...