Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

15 hours ago, Jumanji said:

Od kada su Srbi najveci komunisti u bivsoj drzavi, postali okoreli, zadrti i tvrdi pravoslavci?

 

Kakvo duboko nepoznavanje svog naroda... 80% pučine će da pogine za onog ko je na vlasti, onog koji je šiba i mamuza. Sutra Munova sekta da kupi Srbiju, da vidiš kako bi korejski progovorili.

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, Jumanji said:


Od kada su Srbi najveci komunisti u bivsoj drzavi, postali okoreli, zadrti i tvrdi pravoslavci?



 

 

Srbi zapravo imaju dosta sizofren odnos prema religiji. Deklarativno ogromna vecina pravoslavni, drze do religije, Bog im je vazan, itd. Ali po posecenosti crkava, Srbija je pri evropskom dnu. 

Link to comment

Kad smo kod Hrvata i Srba, poslednja European Values Survey pokazuje jednu frapantnu razliku: samo 8% Srba kaze da su isli jednom nedeljno u crkvu kad su imali 12 godina. Kod Hrvata je taj procenat - 64%. Kod Poljaka 85%, ali za njih sam znao da su planeta za sebe.

 

Sad sam bas bacio detaljniji pogled na Evropu. Samo Nordijci, Rusi, Estonci, Francuzi, Svajcarci i Cesi idu redje od Srba u crkvu.

Edited by Kampokei
Link to comment
40 minutes ago, Kampokei said:

Kad smo kod Hrvata i Srba, poslednja European Values Survey pokazuje jednu frapantnu razliku: samo 8% Srba kaze da su isli jednom nedeljno u crkvu kad su imali 12 godina. Kod Hrvata je taj procenat - 64%. Kod Poljaka 85%, ali za njih sam znao da su planeta za sebe.

 

Sad sam bas bacio detaljniji pogled na Evropu. Samo Nordijci, Rusi, Estonci, Francuzi, Svajcarci i Cesi idu redje od Srba u crkvu.

gde su tu nizozemci? negde sam pročitao da oni imaju najveći procenat nereligioznih u evropi.

Link to comment
2 minutes ago, djordje geprat said:

gde su tu nizozemci? negde sam pročitao da oni imaju najveći procenat nereligioznih u evropi.

 

Po ovom istrazivanju, jesu negde pri dnu po deklarativnoj religioznosti, ali cak i oni idu u crkvu nesto vise od Srba. Tamo postoji neki lokalni Bible Belt, u centralnoj Holandiji. Ozbiljni kalvinisti, verovatno oni dizu te procente. 

Link to comment

Pre 5 minuta ispred Hrama 200 ljudi

Saobraćaj normalan, sve normalno, samo se žandari smrzavaju. I jedna kola hitne pomoći. Privatne.

Već vidim u Informeru naslove tipa 'Beograd izdao Irineja'

Sent from fav toy

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...