Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Nadoknadila sam sve sada sto nisam videla i cula u toku dana, samo jednim klikom na tw...pa ovo je bolest. Teska patoligija.
Od kada su Srbi najveci komunisti u bivsoj drzavi, postali okoreli, zadrti i tvrdi pravoslavci?
Kakve su ovo bljuvotine i guranje dece da se pricescuju, ljube ODRON... u sred pandemije, majku vam boziju, stajeovogdesamovo... huh!



  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, Hamlet Strašni said:

Danas mi po treći put od epidemije bio sveštenik u kući. Proletos me zvao da

pita da li hoćemo da dođe. 
 

Svaki put maske, obred prilagođen epidemiji - bez ljubljenja krsta i slično. 
 

Danas je kolač sečen. Neposredno pre lomljenja je temeljno naprskao ruke alkoholom. Žito nije jeo da ne bi skidao masku i sve je pevao bez trebnika da ne bi dirao knjigu.  Sve je trajalo mnogo kraće nego obično, ali je bilo u skladu sa

situacijom i svi se mnogo lepše osećamo. 
 

Posle mi je rekao kako namerno ide po crkvi gore dole sa maskom da bi ga ljudi videlo, da bi i oni nosili maske. 
 

 

Srećna slava :) Moja majka je odlučila da kolač nećemo nositi ove godine u crkvu i da ćemo kod kuće preseći i samo očitati očenaš kako se dešavalo i nekad kad zbog nevremena u planini nije mogao sveštenik da dodje. I tako i bi. Sa sličnim rečima se moj mladi prijatelj ispred porodice telefonom obratio svešteniku a kako je diplomata rodjeni još i dodao da će kad se sve malo smiri doći u crkvu sa prilogom ispred porodice jer sad nije prilika . Popa rekao razumem sinko :)  ja sam sigurna da ima vrlo razumnih ljudi u tom poslu , ali šta da radiš kada imaš nerazumnu pastvu , pitanje je sad 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Sigurno ima ok popova al dzaba kad im je vrh zlo. Nije bilo ni tesko ni nemoguce umesto ove vrlo opasne predstave koja ce sahraniti ko zna jos koliko ljudi, objaviti da ce zbog zdravstvene situacije u zemlji patrijarh biti sahranjen bez okupljanja i cirkusa iza zatvorenih vrata. I da stave po knjigu zalosti ispred svake crkve pa vernici u red s razmakom i maskama nek se upisu. Svako svojom olovkom. Da zele dobro svom narodu, tako bi postupili.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, aram said:

Šta smo dosad imali:

- njegova SVETLOST

- protojerej STAFORD

- prenos MOŠTIJU

- njegovo telo je IZNOŠENO

- gradjani se upisuju u KNJIGU ŽALBI

- nad ODRONOM 

- gde će počivati POKOJNI PREMIJER

pratite nas za još recepata

Quote
Još samo neka plavokosa mučenica da kaže mošnice 'mesto mošti i da zatvaramo radnju i odjavimo se s osiguranja

 

Edited by djordje geprat
Link to comment

gledam ovu sahranu, tj liturgiju, smo da se uzmu ove zlatne kape pune dragog kamenja sa ovih popovskih glava da se ne mora spasavati zivot dece sms-om, da ne diramo velelepni enterijer

aj sad ti veruj njihovim propovedima, kad demonstriraju sve suprotno

 

inace, ne vidi se koliko je ljudi, ulaze u redovima, deluje kao solidno tiskanje, ne bas ko na izlasku iz pionira na prodidzi 95, al su zbijeni

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, InvisibleLight said:

gledam ovu sahranu, tj liturgiju, smo da se uzmu ove zlatne kape pune dragog kamenja sa ovih popovskih glava da se ne mora spasavati zivot dece sms-om, da ne diramo velelepni enterijer

aj sad ti veruj njihovim propovedima, kad demonstriraju sve suprotno

 

inace, ne vidi se koliko je ljudi, ulaze u redovima, deluje kao solidno tiskanje, ne bas ko na izlasku iz pionira na prodidzi 95, al su zbijeni

kako bi  poskidao svo ono zlato od vatikana do moskve i ko zna sta su skupili za ovih par milenijuma. naslo bi to neko bolju primenu. 

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, InvisibleLight said:

gledam ovu sahranu, tj liturgiju, smo da se uzmu ove zlatne kape pune dragog kamenja sa ovih popovskih glava da se ne mora spasavati zivot dece sms-om, da ne diramo velelepni enterijer

aj sad ti veruj njihovim propovedima, kad demonstriraju sve suprotno

 

inace, ne vidi se koliko je ljudi, ulaze u redovima, deluje kao solidno tiskanje, ne bas ko na izlasku iz pionira na prodidzi 95, al su zbijeni

 

Swarowski..bezvredno..imaju oni pametniji nacin da obrnu kapital

 

1 minute ago, Jumanji said:

Nego, jesam li ja to dobro razumela da je on dao crkvi jos dve milke nekih para, nisam samo ukacila da li ove nase ili one strane??
To da obezbedi Svetom Duhu pravi izbor?

 

Jok..zato sto imamo i moze nam se.

 

Iskreno..ne kapiram taj njegov odnos sa crkvom, kao dobice vise glasova..ili mu ovi vrate 75%, frisko opranog casha..jer ko jos proverava crkvu.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Jumanji said:

Nego, jesam li ja to dobro razumela da je on dao crkvi jos dve milke nekih para, nisam samo ukacila da li ove nase ili one strane??
To da obezbedi Svetom Duhu pravi izbor?

dao. velikodusno. tudje pare naravno

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...