Jump to content
IGNORED

Belgija


paculla

Recommended Posts

drugarice modesti, nemojte se ljutiti, ali ja tek francusku kuhinju ne volim. sta cu :) naravno, stvar licne preferencije, ja bih uvek pre zabola na neki vindalu kod indusa ili na tapas ili paelju kod spanaca nego sto bih pojela svinjsku nozicu ili krvavi biftek zaslinjen buterom i garlikom.ako je kis francuski, to je jedino sto im priznajem od kuhinje.

Edited by Allegra
Link to comment
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    24

  • Milosh76

    11

  • Mil@n

    10

  • Roger Sanchez

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

drugarice modesti, nemojte se ljutiti, ali ja tek francusku kuhinju ne volim. sta cu :) naravno, stvar licne preferencije, ja bih uvek pre zabola na neki vindalu kod indusa ili na tapas ili paelju kod spanaca nego sto bih pojela svinjsku nozicu ili krvavi biftek zaslinjen buterom i garlikom.ako je kis francuski, to je jedino sto im priznajem od kuhinje.
aaaaaaaaaaa beef vindaloo! kakvo jelo! definitivno top5. btw se slažem sa allegrom ;)
Link to comment
za 7 dana idem u briž (utakmica briž - partizan) ali planiram i da obiđem nešto možda u brižu, a možda i u briselu. nisam siguran da ću imati više od 2-3 dana vremena pa mi dajte preporuku za neka mesta koja bi valjalo obići, obavezno i gde je najbolje pivo :) čitao sam neku reportažu skoro na b92.net o brižu, ali nisam siguran koliko je to dovoljno. jedan deo boravka tamo sigurno ću putovati lokalnim prevozom, pa me zanima zna li neko kakav izbor da napravim: voz ili bus? video sam dve transportne firme (po jedna za svaki narod <_< ) ali i dalje nisam siguran čime da dođem od brisela do briža?
Eto. Htedoh isto da umolim, al meni još gore od twisted-a jer ja tamo acctually idem da radim, pa neću imati vremena ni približno kao on. Šta je ono što je stvarno must see i neki restoran ili više njih gde bi moglo dobro da se klopa po nekim pristojnim cenama.
Imao sam priliku prošle jeseni da sam bauljam Brižom pa evo par tipova:- grad je ko uteko sa poklopca bombonjere, tako da ne čekujete neko ushićenje ako niste devijčica od 13 il japanska baba. Serem malo, al sam centralni trg je zaista bombonjerast do povraćanja. Uličice oko kanala su keva.- u Briž iz Brisela samo vozom, ICE, ima ih tipa na svakih 45 min i nije skupa karta. Ako je lep dan ume biti gužva, jer se briselski penzosi kao stoka zaleću da se izvrndupeče na "moru" u Ostendeu.- od stanice do centra su tipa 3-4 stanice busom koji ide svaki čas, i toje jedina upotreba gradskog prevoza koja vam treba, jer se sve ostalo može pešaka. Do duše, za stadion ne znam, nemam pojma gde je.- čuvajte se sumanutih biciklista, cenim da su vodeći uzrok nasilne smrti u gradu.- svi govore engleski, flamanci su fin al hladan svet.- piva ima koliko ti duša ište, sva prethodno preporučena su sjajna, al nisu baš za lokanje, kome se loče nek roka Maes il lokalni Brugse Zot. Dranata, za tebe Kriek.- klopu i piće zajebite na glavnom trgu, briljantno i originalno nazvanom Markt, tu deru japance.- za lokanje definitivno kafić Charlie rockets hostela, nalazi se na 500 m od Markta, Hoogstraat je ulica, lako ga nabodete, imaju brda raznih piva i relativno pristojnu kafu, što je tamo brutalno teško naći. Takođe imaju najcarskijeg psa na svetu.- "domaću klopu" izbegavajte ako ne želite da zamašćeni umrete na licu mesta od infarkta. Iza Charlie rocketsa ima baš uz kanal neki restoran sa odličnom klopom, samo ne znam dal fercera kad je ružno vreme. Blizu klubske prodavnice Club Bruggesa ima neki hotel sa sjajnom baštom u dvorištu, tu je takođe odlična klopa, preporučujem lazanje sa tonom sira.- vodite računa da većina prodavnica i fast food lokala imaju sumanuta radna vremena, što dvokratna što do 6pm.Prtzn!
Link to comment
  • 2 weeks later...

ja sam zbog kupovina auta u selendri roeselare proveo minimalno vreme u brižu (bukvalno smo trčali da stignemo na stadion), te ti nisam neki merodavan za izveštaj... jedino što mogu reći da im je (neko) domaće pivo na točenje... VRH!hosteli su jeftini ali pod uslovom da imaš s kim da podeliš private room ;) sutradan, doručak pa pravac bgd.

Link to comment
ja sam zbog kupovina auta u selendri roeselare proveo minimalno vreme u brižu (bukvalno smo trčali da stignemo na stadion), te ti nisam neki merodavan za izveštaj... jedino što mogu reći da im je (neko) domaće pivo na točenje... VRH!hosteli su jeftini ali pod uslovom da imaš s kim da podeliš private room ;) sutradan, doručak pa pravac bgd.
bollekebio sam prosle nedelje 2-3 dana u okolini antverpena. nista posebno nisam uspeo da vidim jer nije bilo vremena, ali smo uvece fino klopali i pili bolleke. klopa je skupa, ali je odlicna. bili smo ovde smesteni: http://deboeg.be/index.php?langue=en . to je u schotenu, nekih 10-15km od antwerpena u jednoj sumi. steta sto je autoput relativno blizu, pa nije apsolutno tisina. ima samo dve sobe, a prilicna je navala. sve bitno pise na sajtu. ono sto pise je da je kuca kao muzej. stari namestaj, stari porcelan za dorucak, stari escajg, a sve fantasticno ocuvano. rosenthal tanjiri pitaj boga koliko stari. bilo me strah da nesto ne razbijem. post-111-1256638071.jpg
Link to comment
  • 2 months later...

mnogo lep gradic. bio sam tamo pre 5-6 godina u jedno zimsko nedeljno popodne.secam se katedrale, nabujalog potoka, studentarije i cokolade koja se slivala sa vafla na rukave od jakne.

Link to comment
mnogo lep gradic. bio sam tamo pre 5-6 godina u jedno zimsko nedeljno popodne.secam se katedrale, nabujalog potoka, studentarije i cokolade koja se slivala sa vafla na rukave od jakne.
Hvala na preporukama za razgledanje :)
Link to comment
  • 1 month later...
Hm, na sajtu koji je na jebenom nekakvom jeziku, pise da je set menu 50 evra po osobi. Je l to neka zajebancija ili turisticka navlaka ili su stvarno toliko skupi? Daj neki predlog za dagnje po razumnim cenama. Prvi utisak o gradu je da je do jaja. Prljav, lep i bucnih kafica. Pravo mesto za odmor nakon evropske glavne stajge.
klopa u belgiji je generalno skupa, ali su porcije obilne. tako da po kili dobijes kao i na drugim mestima. :)
Link to comment
  • 2 years later...

Ajde da dignem temu iz mrtvih kada sam je vec jedva iskopao.Trebalo bi da u aprilu idemo do Lila a posto slecem u Charleroi planiram da i u Briselu provedem nekoliko dana pa me zanima predlog za neki ok smestaj koji nije previse skup kao i sta valja jesti tamo posto mislim da ne bih mogao da zivim samo na vaflama pivu i cokoladi a imam neka losa gastronomska iskustva iz Holandije.

Link to comment
sta valja jesti tamo posto mislim da ne bih mogao da zivim samo na vaflama pivu i cokoladi a imam neka losa gastronomska iskustva iz Holandije.
jedino sto ti preostaje onda je belgijski pomfrit avec sos andaluz, keva :D
Link to comment

Za smeštaj cene dosta variraju u zavisnosti dal je u toku neki EU kurac ili nije. Ako nije, onda nije problem naći nešto pristojno po ok ceni. Samo izbegavaj hotele oko Gare du midi, vrlo nelep kraj. Ako Lancia naleti možda će moći da ti preporuči hotel u kom je on bio.Što se klope tiče, nemaš brige, pun kurac raznoraznih restorana šarolikih svetskih kuhinja (libanci, thai i marokanci ubivaju koliko su dobri), a još ima i more irish pubova sa stekovima, chilli con carne i burgerima. Plus Amadeo, u centru na Place St. Catherine, spare ribs, jebu mamu straobalno al mora da se rezerviše jer je uvek krcato. Nemoj se zajebat da kušaš lokalnu kuhinju. Po ulici isto imaš pun kurac girosa, falafela, Subwaya i friterija (njih izbegavaj, opako đubre od hrane prodaju).P.S.Za pomfrit se konsultuj sa kardiologom prvo, u tri ulja ga prže pa ga onda još doseru majonezom.

Edited by dig_chohano
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...