Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Ti bolje da se zapitas sto ti je golman onako bedno reagovao, isao glavom da izbija loptu sa zemlje van 16m, nego sto nije sviran oPsajd.

 

To, i zašto mu je štoper najpre u dva koraka sustigao Kuna koji ukopan čeka loptu da bi se zatim i on ukopao i ničim izazvan pustio Kuna da primi loptu i krene ka golu. Nakon toga goša dodaje svoj začin ovom istorijskom momentu.

Link to comment

Rezultati iznad očekivanja, igra i ne baš. Tačno sam na polovini šampionata, imam 10-7-1, mislim da sam trenutno prvi na tabeli ali sve 4 ekipe su negde u tri boda. Čvrst sam uglavnom i ne gubim. ali se i često mučim i kiksam na najglupljim tekmama pa dosta pizdim. Kao recimo sad protiv stouka krene tekme tako što popijem 2 gola iz kornera za 25 min (a ne sećam se da su mi korneri inače bili neki preteran problem), eriksen da slobodnjak malo pre isteka poluvremena, ja se izderem na njih i oni krenu da lete ko zmajevi po terenu, posle 5 minuta u drugom več 2:2...i tako ostane do kraja uz to da ja promašim gomilu šansi i DVA PRAZNA gola sa metar. Bukvalno prazna, golman već ispao i sve.  Iz liga kupa sam odmah ispao na penale, da bi se potom sa tim istim klincima praktično prošetao kroz grupu u le (prvi tim mi tu nije igrao). Derbije igram ok, ovaj jedini poraz mi je od čelzija kući 0:1 ali sam i njih nadigrao i ispromašivao se.

U suštini kao što rekoh iznad očekivanja jer sam ove sezone planirao samo da izguram decu (prelazni sam završio nekih 15-20 milki u plusu. Mada je to je uglavnom zato što nisam mogao da odbranim igrače od retardiranog junajteda).

Ali sam ja čovek koji je navikao da nađe da nađe formaciju koja radi (posed, šutevi, šanse) i da je ispoštuje, a ovo tinkerovanje pred svaku jebenu tekmu me stresira. Recimo izbacim rezervni tim protiv bornmuta i dam im pet kom uz preseksi igru, a pre toga jedno 10 kola sigurno nisam dao više od 2. Pomislim to je to, našao sam je najzad...da u sledećoj tekmi prvi tim ne bi imao poštenu šansu 60 minuta, i onda opet petljaj, isprobavaj, vraćaj kako je bilo....blizu sam toga da napravim pauzu ili čak i batalim realno.

Edited by Ruxin
Link to comment

ja sam tako igrao protiv hulla, tamo neko 33-34 kolo, svaki bod vazan u trci sa mourinhovim unitedom, hull poslednji i to nekih desetak bodova manje od 19. i lagano izgubim 1-0. maksimalno sam popizdio jer dve normalne sanse nisam napravio citav mec sto je apsurdno. i onda 3 dana kasnije polufinale ls, ista taktika isti igraci pobedim juventus 5-0...alright.

Link to comment

ja sam tako igrao protiv hulla, tamo neko 33-34 kolo, svaki bod vazan u trci sa mourinhovim unitedom, hull poslednji i to nekih desetak bodova manje od 19. i lagano izgubim 1-0. maksimalno sam popizdio jer dve normalne sanse nisam napravio citav mec sto je apsurdno. i onda 3 dana kasnije polufinale ls, ista taktika isti igraci pobedim juventus 5-0...alright.

Pa i to je realno. :) Mourinho je prije 6:0 protiv Arsenala izgubio 1:0 kod Ville uz dva crvena.

 

Ja sam uvijek imao dojam da FM ima mini-bug: sa zvucnim imenima razbijas u Ligi prvaka, a oni koji su manje zvucni u stvarnosti dok u igrici gaze u ligi, u Ligi prvaka ne mogu meda.

Link to comment

ma dobro poraz, ali da ne napravim uopste sanse za gol...to me istinski iznerviralo. mislim da nije realno da prvi protiv poslednjeg ne napravi sansu za gol u bilo kojoj ligi da pricamo ;D

Link to comment

Da li je neko probao BALKANSKU LIGU u FM? Igra se po sistemu ABA lige do marta a onda se igra domaca kao KSL u basketu.

 

 

Sa drugog foruma

 

 

Skinuo sam na  fm-balkan.com, njihov forum. Ne moraš da se registruješ. Na forumu imaš podforum "ReSearch", a onda tu ima tema "nove lige".. Uradjena je liga po principu ABA lige. Igra se negdje do marta, onda počinje domaća liga, kao KLS u košarci, 4 ekipe iz Balkan lige (Zvezda, Partizan, Voša, Čuka), i valjda najbolje 4 ili 6 iz srpske lige koju uporedo sa Balkan ligom igraju ekipe koje nisu u Balkan ligi.

 

http://www.fm-balkan.com/forum/topic/16827-balkan-league-by-fm-balkan-research-team/

 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...