Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Kreativna pjesmica, nema šta :D nažalost, te trube nisu u adekvatnom rangu da se s njima sastanemo u bilo kom takmičenju, tako da je teško govoriti o nekom trenutnom rivalitetu   :fantom:

 

Pazi, nisam uopšte išao time da imam favorita u 5. ligi, jednostavno, ovi su imali dobru ravnotežu stadiona, očekivanja, finansijske situacije i što je možda najbolje, dobar parent club - Njuku 

Edited by James Marshall
Link to comment

ja posle seste uzastopne titule rasprodao skoro sve vodece i najvaznije igrace i krecem sa perspektivnim klincima i nekoliko starijih igraca u novi pohod na pl i ls.

 

ja posle sedme sezone (fulham) rasprodao sve real life igrace (a imao sam opak tim: pavon, lincoln, malcom, kempf, inaki williams, rui pedro, zivkara, rajkovic, coric, charlie taylor, demarai gray... a nisam uzeo nijednu titulu iako sam redovno bio u prvih 5) i napravio tim samo od regena i odmah uzeo prvi premiership.

Link to comment

od ovih igraca sam imao zivkovica (prodao za 50 miliona). a sada imam lincolna i rajkovica. lincoln ima ozbiljnih problema sa finisiranjem, dok mi je rajkovic zamena za nekim regenom 20 godisnjim golmanom. zaradio sam 500 miliona kad sam ih sve prodao ;D

 

sada sam napravio neku kao taktiku, za sada mi dobro ide, mada se ne nadam nekom dobrom rezultatu sveukupno. mozda top 4.

Link to comment

Sreca je ipak kratko trajala. Izvukao sam West Ham u trecoj rundi, a posto igra nije RL ova sirotinja nece izaci sa trecim timom + omladinci na mene, vec verovatno ful premijerligaska postava.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Hehehe, ipak je preslaba bila prestonicka sirotinja za Tvorzanove momke. 3-1 na Marakani i poraz od 2-1 tamo. Dovoljno za prolaz. U cetvrtom kolu vratilo mi se na zrebu da izvucem jednog od laksih protivnika, Slovan Liberec. Sa njima 0-0 tamo, 1-0 u Beogradu posle produzetaka, pobeda vredna prolaska u grupu. Na tabeli sam prvi sa 2 boda prednosti, Partizan prati, ali ne znam sta su uradili u Evropi i kakve su im kasnije obaveze tamo, mrzelo me da proveravam. U grupi me cekaju Tottenham, Augsburg i Red Bull, tinja neka tiha nada da mogu i da prezimim. 

 

Resio sam se Gavrica, Cakija i Cvetkovca, svi bez dinara obestecenja. Na pozajmice poslati Mbodj i Orlandic, no cisto sumnjam da mi ih nece vratiti nazad. Nemam obicaj da potpisujem ikoga u prvom prelaznom roku pa peglam sa sastavom koji imam. Jedino sam zbog nedostatka desnog rez.beka prekomandovao Mijailovica iz omladinaca. Rotacija nenormalno fali u odbrani, Andjelkovic je potpuno debilan kao i u RL, a ni treci napadac prakticno ne postoji, posto Sikimic ne moze da odigra nista sto ja pokusavam da sprovedem kroz taktike. Ne znam da li je bag, ali mali Ristic mi se uskurcio sto ne igra redovnije ( od 11 meceva 5(6)), cak je trazio i da ode, ali sam ga naduvao. Ako imate neki predlog za potpisivanje dobrih pojacanja za nasu ligu, stranci i domaci ostavite ovde. Ne volim da trazim po netu, a ovu temu uzimam kao napredni skauting :D .

Edited by Aleksandar88
Link to comment

osvojio sam ls sa ovim novim igracima, klincima. napravio sam neku jebacku taktiku izgleda. b2b titule ls, sada protiv reala u verovatno najruznijem finalu ls ikada ;D 

 

pl zavrsio 4. nisam ni ocekivao vise realno

Link to comment

Vau kakav match engine. Imao sam ukupno 56 suteva na gol u dvomecu. Protivnik je imao 3. To je naravno bilo dovoljno da ukupan rezultat bude 2-2 i morao sam da prodjem dalje preko penala. Ovo je jednostavno glupo, a vidim i da se dosta ljudi zali na istu stvar. 

Link to comment

tako je u svakom menageru. ja vec to i ne primecujem. vise me nervira propustene ccc prilike al ajde. 

 

mene u ovom menageru vise nervira sto evo za sedam godina nisam izbacio ni jednog normalnog klinca. cak ni priblizno tri zvezdice. a imam jednu od boljih youth intakea u igri...

Link to comment

Najbolji engine je imao 2006, ja samo taj i igram, posle je uvek bilo neko sranje sa kornerima/povredima/šutevima/ nečim već...

 

Jeste da mi je baza malo starija, ali, pošto uvek igram neke leve lige, nije to ni najbitnije, nego zabava...

Link to comment

Gotova prva sezona, nisam zadovoljan obzirom da sam cele sezone bio prvi ili drugi, na kraju je Totte izdominirao. Cilj ispunjen-biti u 4.

Kupovi jos gori, u FA sam ispao odmah u januaru od Lica (sa ne bas losim timom), a u Liga Kupu izgubio od Arsenala. Cilj nije ispunjen-htedoh bar 1 trofej u debi sezoni.

LS sam prosao tesku grupu sa Barsom (koja je zavrsila treca), BMG i Laciom, zreb mi je dodelio Juvetnus (buduci sampion Evrope) u Torinu 3:1, na OT samo 1:0. Cilj nije ispunjen-nadamo sam se bar polufinalu.

 

Od igraca je DDG izdominirao, Valensija odlican, bas kao i oba beka (Darmian i Sou). Smolingova povreda mi otkinula gomilu bodova, a Roho i Dzons nisu mogli sami (doveo sam i Balantu koji je jos junosa). Veza u paklenoj rotaciji, Blind na DM mozda i najbolji, Shnajderlin dobar do dvomesecne povrede, Kerik prespor, Svajni kao malo dete non-stop se nesto zalio na minutazu, Felaini takodje 2 duge povrede, Erera kita lastina, Mata nije odigrao vise od 25 tekmi. 

Krila su bila dobra ali sam i tu morao dosta da rotiram, Jang iznenadjujuce dobar, Marisal na startu dobar na AML, Memfis se prekasno probudio.

Jonas iz Valensije spakovao 8 komada do januara posle nestao bez traga, pa su Runi i Marsial vadili kestenje iz vatre-deca vidjena za spiceve su jos "under age".

 

Transferlistovao samo Felainija, Romera, Roha (koji je zasrao u svakoj bitnoj tekmi), Jonasa (32 godine a i dalje mogu uzeti oko 10milki £ obzirom da sam ga platio 7.25£) i Janga. Takodje razmisljam i o Mati i Shvajniju kao potencijalnim igracima na kojima se mogu uzeti solidne pare (Matu ne dajem bez 40mil :fantom: )

 

Stizu na free Laveci, Ruli (GK iz Sosiedada), Abner (DL iz Reala), Emanuel Badu (DM Udineze), Andrija Zivkovic :), zatim deca iz Zvezde Jovic i Grujic (kupljeni na pocetku prve sezone ali sam ih ostavio u Zvezd, no dzabe, vidim da je Vojvodina uzela titulu) , te Laporte (DC Bilbao) za 35mil £ i razmisljam samo o jos jednom veznom, verovatno cu poslati ponude za Naingolana ili Veratija.

 

 

 

CqA9xqd.jpg

 

Iz7qX4f.jpg

 

lSJuxPf.jpg

 

 

 

 

I samo jos da prijavim ovo dete :Hail:

 

gzgzCCe.png

Link to comment

verrattija ne daju za ispod 150 miliona u prvih nekoliko sezona.

 

nego, ja se predajem, ne znam napraviti taktiku. nekako mi je na pocetku savea bilo lakse pobedjivati (sa mnogo slabijom ekipom) nego sada kada sam svugde popunjen. 

Link to comment

Onda samo Radja :fantom:

 

Kod formacije primecujem da je dovoljno da se povredi 1 bitan igrac i cao, bar kod mene, ja sam morao da menjam sve.

Otisao Smoling, umesto 1 DM stavim 2DM + 1CM da bi ojacao odbranu (dakle umesto 4-1-2-1 V igrao sam 4-2-1-2-1).

Pri tom mnogo vise vremena sam morao da posvetim set pieces, ubijali su me iz kornera i jebenog auta (izlgeda da FM16 pravi Rori Delapa od svakog iznad prosecnog beka  :puke:  )
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...