Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Na kraju ipak ocekivani remi :happy:

Sad sam ponovo isao preko oficijalnog Stockfish-a nakon 89 poteza kaze +85.85,a ako se odigra 3 naredna sugerisana poteza zaista pise #102 white can mate in 102 moves :Hail: 

Link to comment

Pa dobro, ali ne bih rekao da je izgubio zbog izbora otvaranja. Stavise, meni se cini da je zavrsnica dama + konj vs. dama + lovac, sa usamljenim crnim pesakom na d5, povoljnija za belog. Bice da je uzrok poraza onaj manevar konjem Sd4-c2-e3, a pogotovo guranje pesaka f3-f4.

Link to comment

Interesantno da je poslednjih godina Džobava nekoliko puta pobedio Karlsena i izgleda da mu svojim nekonvencionalnim stilom ne odgovara kao protivnik. Ovde je nakon tridesetak poteza imao remi u džepu (to bih i ja znao da održim), ali se preforsirao, ušao u komplikacije i izgubio.

Edited by Quizmaster
Link to comment

http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1782814

 

Kakva ludacka partija. Do 35. poteza poziciona borba, stratesko nadmudrivanje, bez ijedne izmene figura (samo po dva pesaka). Onda krece divljanje, Jobava zrtvuje dva kvaliteta i stvara matne pretnje. Karuana vraca oba kvaliteta, cak zrtvuje figuru i prelazi u neodbranjiv protivnapad, koji zavrsava efektnom i ne bas cesto vidjenom matnom slikom. Sjajno!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...