Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Dobili i Karlsen i Aronian i Kramnik. Kad pre, nadao sam se da cu uzivo ispratiti finis kola.edit: Griscuk protiv Kramnikovog "Berlinskog zida" verovatno nije provalio da je zavrsnica lakih figura za njega izgubljena, jer forsirano vodi do izgubljene pesacke. Karlsen ponovo demonstrirao vrhunsku tehniku i pride prodao Geljfandu sjajnu zrtvu figure. Aronian objasnio Ivancuku da se na ovom nivou ipak ne mogu igrati kojekakvi Budimpestanski gambiti.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Opa bato. Kramnik dobio Radjabova, Aronian izgubio od Svidlera, Karlsen remizirao sa Griscukom. Sada je Kramnik na 2. mestu, pola boda iza Karlsena i pola ispred Aroniana. Karlsen realno ima znatno laksi raspored do kraja od Kramnika, jer je dvaput beli, a dva od tri preostala protivnika su mu dvojica poslednjih na tabeli. Kramnika, s druge strane, ceka klanje crnim figurama sa Aronianom, kome je to poslednji voz da se vrati u borbu za prvo mesto. Mislim da su veoma male sanse da Karlsen ne sacuva prvo mesto.

Link to comment
Karlsen realno ima znatno laksi raspored do kraja od Kramnika, jer je dvaput beli, a dva od tri preostala protivnika su mu dvojica poslednjih na tabeli. Kramnika, s druge strane, ceka klanje crnim figurama sa Aronianom, kome je to poslednji voz da se vrati u borbu za prvo mesto. Mislim da su veoma male sanse da Karlsen ne sacuva prvo mesto.
Svratio sam na temu da bih napisao baš to isto. :ohmy:
Link to comment

Ma gde znam.A Aronian-Kramnik ce ladno biti remi zbog krivouglog lovca. Primetio sam tu okolnost odavno, ali nije mi bilo na kraj pameti da bi to moglo biti bitno u ovoj partiji. Nisam mogao ni da pretpostavim da Aronian moze da izmeni pesaka na c3 za Kramnikovog na b5.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...