Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

nije mi sah vise ono nesto, nisu to oni superturniri kao nekada, Linares, Vajk an Ze, Tilburg,Dortmund, ne ucestvuje Gari, Sirov, Karpov, Timan i drugi...jel ima jos uvek onaj turnir na slepo i po ubrzanom tempu sto je nekad bio u Monaku?Steta i za turnir Investbanke, lepo je bilo pratiti...

Link to comment
nije mi sah vise ono nesto, nisu to oni superturniri kao nekada, Linares, Vajk an Ze, Tilburg,Dortmund, ne ucestvuje Gari, Sirov, Karpov, Timan i drugi...jel ima jos uvek onaj turnir na slepo i po ubrzanom tempu sto je nekad bio u Monaku?Steta i za turnir Investbanke, lepo je bilo pratiti...
lako je ovima danas da imaju ovoliki rejting kad Gari vise ne igra
e jebem ti sah kad Carlsen ima 2872 rejting, Gari je pre 100 god imao 2851 ako se dobro secam, da je nastavio da dere boraniju imao bi bar 3000, jebala ga politika
nemoj da se ljutiš, ali shvatili smo poentu da to nije više onaj staaaaari šah
Link to comment
nije mi sah vise ono nesto, nisu to oni superturniri kao nekada, Linares, Vajk an Ze, Tilburg,Dortmund, ne ucestvuje Gari, Sirov, Karpov, Timan i drugi...jel ima jos uvek onaj turnir na slepo i po ubrzanom tempu sto je nekad bio u Monaku?Steta i za turnir Investbanke, lepo je bilo pratiti...
Amber? Ima.I sve to sto si nabrojao se jos igra, osim mozda Tilburga. Plus jos mnogi veliki turniri.Igra se odlican sah danas u svetu, ali u Srbiji nema interesovanja, pa otuda taj pogresan utisak da je sah generalno nazadovao.
Link to comment

ma cim nema Garija, sah je nazadovao sigurno :) secam se onog Amber-a sto ga je osvojio Ljubojevic a poslednji Linares mislim da je bio kad su i Karpov i Kasparov ucestvovali, steta sto je taj turnir prekinut, bio je najjaci jedno vremeimate li sta od literature, pronadjoh neke knjige u kolekciji - G.Kasparov - zvezda iz Bakua 1 i 2, odlicne knjigeigra se mozda odlican sah, neki novi klinci, ja sam ostao u nekom proslom vremenu

Link to comment

jebemu kera, kada sam ja gledao Kramnik je imao potpunu inicijativu. jedini problem su mu bili c i d pesaci, ali Radjabovu kralj bio potpuno izlozen, plus mu je ostalo manje od 10min za 10 poteza... ali odlicna partija, prava fajterska, makar izmedju 20 i 30 poteza, sto sam ja gledao,u svakom slucaju, cini se da ce biti kao sto si ti Miloguze i predvideo. Carlson malo ispred ostalih, ali Aronian i Kramnik ce da prete.

Link to comment

Kramnik i Aronian definitivno nisu razocarali! odlicna partija, 60 poteza trenutno, Kramnik ima dva pesaka vise ali u zavrsnici raznobojnih lovaca, gde obojica imaju po pesaka na 7 redu...Grischuk i Radjabov takodje odlicna partija, uzasno komplikovana situacija, moze na obe strane...preostale dve partije remiziranesve u svemu, jos jedno kolo za uzivanje :)

Link to comment

Gruba greska Svidlera sa 33. Dh5, verovatno u cajtnotu, ali je svejedno fascinantno kako Karlsen uspeva da ni iz cega iscedi pobede.Ako Aronian posustane, na ovom turniru ce, sto bi rekao Tartakover, igrati jedan igrac i sedam ucesnika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...