Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Šta se dešava ako budu imali isto poena?
Medjusobni rezultat, pa broj pobeda, pa Soneborn-Berger.Elem,
Ma gde znam.A Aronian-Kramnik ce ladno biti remi zbog krivouglog lovca. Primetio sam tu okolnost odavno, ali nije mi bilo na kraj pameti da bi to moglo biti bitno u ovoj partiji. Nisam mogao ni da pretpostavim da Aronian moze da izmeni pesaka na c3 za Kramnikovog na b5.
Pa nema sta. Crni ne moze da spreci sledeci plan belog: dovodjenje kralja na d4, odvlacenje crnog lovca sa kriticne dijagonale a2-h8 pomocu zrtve h-pesaka i zatim forsiranje izmene pesaka putem c4.
Ja moram da koristim komp e da bih ista shvatio.Elem, po Fricu je g6 odlucujuca greska, nakon koje je Aronian izgubljen. Sa h6 bi bio mrtav remi. Ovako Kramnik moze pokupiti Aronianove pesake na kraljevom krilu lovcem, a kraljem juriti pesake na daminom krilu.
However, by exchanging rooks at the right moment, Aronian found a way to draw it, based on the fact that he could exchange all the pawns on the kingside after which Black would end up with a bishop of the wrong colour.
The drama wasn’t over yet as Aronian then missed “quite a simple draw” (Kramnik) at the end when he went for 50.g6 instead of 50.h6 g6 51.Kb5, as the Russian demonstrated at the press conference.
:fantom:
Link to comment
Medjusobni rezultat, pa broj pobeda, pa Soneborn-Berger.
Čekaj, zar se ne igraju dodatne partije ako budu imali isti broj poena? Mislim na Kramnika i Karlsena. Jedino dodatni kriterijumi daju više šansi jednom od njih dvojice, jer može sve da remizira u taj-brejku i pobedi. Inače, kako reče Šort, Griščukov remi je održao Karslenu malu prednost u dodatnim kriterijumima. Tako da su sad bukvalno sve partije bitne u borbi za prvo mesto.
Link to comment
But more importantly, remember the tiebreak rules if there is a shared first place:
#1 Head-to-Head
#2 Number of Wins
#3 Sonneborn-Berger Score
#4 Rapids
Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Huh, dobro je znati to. Ipak su male šanse da se igra rapid. Ja sam video u kalendaru da je poslednji dan rezervisan za eventualne dodatne mečeve, ali očigledno je da su minimalne šanse da do toga dođe, mada još uvek postoje.

Link to comment

Kramnik imao pesaka vise, ali malo bolju poziciju imao Geljfand. remi sklopljen zbog poprilicnog cajtnota obojice. Carlsen agresivan, ali i to je remi ko vrata ako ne bude previda.u poslednjem kolu Carlsen beli protiv Svidlera a Kramnik crni protiv Ivanchuka. ako Carlsen dobije Kramniku nije dovoljan remi(pod uslovom da Radjabov-Carlsen bude remi)

Link to comment

btw, Kramnik je na pola turnira imao 7 remija i 3.5 poena. nakon toga u 6 partija 4 pobede i 2 remija, 5 poena. ne secam se da je iko ikada imao 5 poena iz 6 partija na ovako visokom nivou.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...