Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

nemoj da se ljutiš, ali shvatili smo poentu da to nije više onaj staaaaari šah
hahhahaahahahaah ne ljutim se, ljut sam samo sto Garija vise nema da ucestvujetako ti je to kad odes u politiku, mozes i corku da zaglaviskakav previd Svidlera :isuse:
Link to comment
Gruba greska Svidlera sa 33. Dh5, verovatno u cajtnotu, ali je svejedno fascinantno kako Karlsen uspeva da ni iz cega iscedi pobede.Ako Aronian posustane, na ovom turniru ce, sto bi rekao Tartakover, igrati jedan igrac i sedam ucesnika.
Svidler :isuse: pa ono ja ne bih napravio...ali ne da se Aronian jos. odlicno je odigrao zavrsnicu danas. protiv Kramnika se izvukao™, losije od sebe delje. bice ovde jos borbe
Link to comment

Dobice Karlsen i Radjabova, mmw. Ne znam da li je ovo teorija, ali, onako laicki, ne verujem da lovacki par daje crnom kompenzaciju za one jadnoce na daminom krilu.edit: doduse, Fritz se ne slaze sa mnom. I izgleda da nije teorija, jos od 6. poteza crnog.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Dobice Karlsen i Radjabova, mmw. Ne znam da li je ovo teorija, ali, onako laicki, ne verujem da lovacki par daje crnom kompenzaciju za one jadnoce na daminom krilu.
remizirali - Radjabov je fino probio f-pesakom, razbio Karlsenovu rokadu i stekao (malu) imovinsku prednost. lepo izvedeno. Edited by Gandalf
Link to comment

Masivno se samopolivam govnima sto sam pre nekoliko kola otpisao Geljfanda.A ni Aronianu bas nije trebalo da se blamira i igra onu poziciju nakon izmene jednog para topova. Inace, Geljfand je celu partiju odigrao u velikom stilu.

Link to comment

Btw,

remizirali - Radjabov je fino probio f-pesakom, razbio Karlsenovu rokadu i stekao (malu) imovinsku prednost. lepo izvedeno.
Da, odlican je bio onaj plan Radjabova sa Lf3, Sh4 i f3. Cini se da je Karlsen to potpuno prevideo. Na kraju je jos i dobro prosao.Ono sto je takodje interesantno, i sto lako moze odluciti pobednika, je sto Karlsen vec trecu partiju zaredom igra prilicno bledunjavo a i dalje je bez poraza i sam na prvom mestu. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Masivno se samopolivam govnima sto sam pre nekoliko kola otpisao Geljfanda.A ni Aronianu bas nije trebalo da se blamira i igra onu poziciju nakon izmene jednog para topova. Inace, Geljfand je celu partiju odigrao u velikom stilu.
svi smo, ne samo ti. covek je posle 3 kola imao pola poena, pa ona partija di se nije znalo dal su u vecem cajtnotu on ili Ivanchuk, nakon cega je podigao igru. da nije bio u uzasnim cajtnotima protiv Svidlera i Grischuka, mogao je i tu do pobeda. plus ove dve pobede. realno, samo je sa Kramnikom odigrao relaksirajuce. definitivno najuzbudljivije su njegove partijeglede Carlsena, zadnja dva kola je igrao ziheraski, da sto pre remizira.. Kramnik je ipak dosao do male prednosti, ali morao je malo bolje zavrsnicu da odigra. imao je potpuno otvorenog pesaka viska, doduse opet raznobojni lovci, ali ipak, nesto je mogao da izmuva...sada treba ocekivati prava uzbudjenja. sigurno su svi umorni, a i vise ce sada rizikovati. bice sve vise cajtnota i previda, znaci poslastica :D
Link to comment

Jebote, ja tek sad vidim kakvo su ludilo od partije juce odigrali Svidler i Griscuk :oMeni tu jebeno nista nije jasno

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

jebo te, stvarno ludilo od partije. bas bih voleo da vidim neku dobru analizu.do Svidlerovog 17. ef6, kapiram sta rade jedan i drugi, ali nakon toga... wow! :blink:

Edited by Gandalf
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...