Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sede, s leva na desno: Kasparov, Spaski, Aljehin, Karpov, Botvinik, Lasker.Stoje, s leva na desno: Kramnik, jebem li ga, Kapablanka, Judit Polgar, Smislov, Stajnic, Fiser, Anand, Petrosjan, Talj, Eve.

Link to comment
Sede, s leva na desno: Kasparov, Spaski, Aljehin, Karpov, Botvinik, Lasker.Stoje, s leva na desno: Kramnik, jebem li ga, Kapablanka, Judit Polgar, Smislov, Stajnic, Fiser, Anand, Petrosjan, Talj, Eve.
:Hail:
Link to comment
Poneti tablu i casovnik!
Skoro sam našao neki dobar časovnik, kao aplikaciju za moj telefon. Odlično radi, podeli ekran na dva dela i samo dodirneš svoju polovinu kada odigraš (touch screen). Smorilo me igranje sa ljudima koji dave. btw. da ne pomisli neko zbog nick-a i ove priče da znam da igram, totalni sam amater :D
Link to comment

A Kapablankin arch-rival Aljehin je umro u hotelskoj sobi za stolom na kojem su bile poredjane sahovske figure, spremne za analizu prethodne partije. A u trenutku ispustanja duse uhvatio se za kralja... Mozda je Bjelica tu malo dosolio, dodajuci i koju romanticarsku notu, ali kakvi su to dani bili za sah. A pogledajmo kakvi bezlicni likovi danas igraju. Jos ovaj Iljumzinov sa svojim ludilima ispade najintrigantniji lik danasnjeg saha.

Link to comment
Izvinjavam se sto ovako upadam, al otkad se to sah smatra sportom?
Sah je itekako sport, pre svega zbog izrazito takmicarskog naboja koji prati svako ozbiljno bavljenje sahom - cak i amatersko, sportske psihologije, i fizicke spreme koja je neophodna. Koliko je debelih vrhunskih sahista ikad bilo? Mogu da se setim tek dvojice - Korcnoj, Najdorf. Cini mi se da je cak vise debelih fudbalera bilo nego sahista.A i gde svrstati sah npr. u novinama i forumima, nego u sport :) Edited by Nikodije
Link to comment

Korcnoj debeo? Nije bio kad sam ga ja gledao...A Najdorf je imao neki privatni biznis i nije ziveo od saha. Bio je verovatno najbogatiji medju vrhunskim sahistima u svoje vreme (sto i nije predstavljalo narocit problem, jer su pre Fisera svi sem Rusa i mozda nas bili puka sirotinja).

Link to comment
Korcnoj debeo? Nije bio kad sam ga ja gledao...A Najdorf je imao neki privatni biznis i nije ziveo od saha. Bio je verovatno najbogatiji medju vrhunskim sahistima u svoje vreme (sto i nije predstavljalo narocit problem, jer su pre Fisera svi sem Rusa i mozda nas bili puka sirotinja).
Korcnoj je 100 godina igrao, i pamtim neke slike od pre 15-ak godina na kojima je dezmekast i procelav.Osim mozda u poslednjih 20-ak godina kada je i sah postao dobar biznis, nikada sahisti i nisu bili bogatasi, ali, koliko znam, samo je Stajnic umro u bedi, ovi ostali su bili neka visa srednja klasa, ako moze tako da se kaze, sa nekim izuzecima. Prvi je Fiser poceo da trazi vece pare u sahu i uslovljavao ucesca na turnirima vecim honorarima, da bi prve vece pare uzeo tek od gazda Jezde :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...