Jump to content
IGNORED

IPTV


Jerry

Recommended Posts

Ovako, moji imaju IPTV i dva uređaja, odnosno, mogu da gledaju različite programe na dva televizora. E sad, jedan tv je crkao i njih zanima da li je moguće umesto tog televizora naprosto koristiti računar? I kako da ja to namestim :) .
Nisi bas precizan u opisu. Mislim da ti je ideja da jedan IPTV kanal iskoristis za internet, a ne za gledanje televizije. Ako je tako, ne moze. Mozes samo da prikljucis drugi tv ili da povezes na tv karticu na kompu pa da gledas program na monitoru. Za net, jok.
Link to comment
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    7

  • Zli Gli

    6

  • Pokojni Ruxin

    6

  • Kudravi Gaucos

    5

Ovako, moji imaju IPTV i dva uređaja, odnosno, mogu da gledaju različite programe na dva televizora. E sad, jedan tv je crkao i njih zanima da li je moguće umesto tog televizora naprosto koristiti računar? I kako da ja to namestim :) .
nista lakse. Instalira se TV kartica (marka leadtec je dobra, ostale nisu), Ili se prikaci USB tv tuner iste firme (trazi leadtec usb dongle, kosta valjda oko 4.000 din), pobodes koaksijalni kabl u karticu, i pronadjes kanal 38 u softveru koji ces dobiti sa karticom. Tu je iptv signal.
Link to comment

Da, da - naravno mislim na tv karticu, ali sam mislila da se to podrazumeva. Nikada nisam sa njima radila pa ne znam kako ide instalacija i slično. Znači poprilično je jednostavno. Ok, hvala.

Link to comment

Zavisi koji STB uredjaj imas. telekom nudi samo jedan sa ulazom za koaksioni kabl.kako imam stari tv koji nema ni Scart ni usb ni HDMI trazio sam da mi daju tajto je neki mali smesni koji su prvi deliliako imas neki novi nece moci na taj nacin (koaksionim kablom) da se poveze sa TV karticominace i sve moje preporuke za Leadtek.

Edited by Далибор
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pošto više volim praksu od teorije, evo sličice uređaja koji imaju za IPTV (jeste, mutno je i ima dosta šuma)2cfv9g9.jpgDakle, koji kabl gde ide? I koja je razlika između tv kartice i usb uređaja? Ako je bitno, u pitanju je Win XP.

Link to comment

uh ista sprava kao moja....s leva na desno: 1) napon, 2) mrezna konekcija, 3) USB, 4) audio-video, 5) koaksijalni izlaz, 6) koaksijalni ulaz.u 2 ulazi internet konekcija sa rutera5 se povezuje sa televizorom preko koaksijalnog kabla, ili sa odgovarajucim ulazom TV kartice.USB TV kartica se povezuje sa kompjuterom bez otvaranja kucista, preko USB konekcije na njemu. Obicna (PCI) TV kartica ide unutra, u slotove gde se inace stavljaju graficke, zvucne i druge kartice.Moram da malo korigujem svoju izjavu da je sve to dosta jednostavno...jeste, ali ako neko non-stop nesto budzi oko kompjutera.Problem je u tome sto program koji rutinski ide uz TV kartice (WinFast PVR) nije dovoljno dobar za prikazivanje slike na klasicnim 16:9 monitorima, jednostavno nema presete koji mogu da lepo srede proporcije slike. Radi, ali nije to to. Potrebno je instalirati prastari program DScaler, koji em sto ima podesive parametre dimenzija slike, em ima napredno filtriranje signala, em mu je slika po defaultu bolja.E sad...DScaler treba podesiti, sto je malo pipavo, a ukljucenje televizije je isto cimanje za vecinu ljudi koji nisu ja, tj. prvo se ukljuci WinFast PVR, pa se iskljuci, pa se ukljuci DScaler.Ja bih tvojim rodjacima rekao ovako: za 50 evra moze da se kupi polovni TV,. a to nije mnogo skuplje od eksterne TV kartice. Ubodes zice i gledas, bez ikakvog cimanja.

Link to comment

:isuse:Ne znam, videću. Možda bih ja mogla da joj namestim ovaj DScaler, odem ujutro i sedim ceo dan i eksperimentišem, a ona neka pali i gasi programe. Ne znaš moju sestru, ne bi kupila polovno. Ona kaže, "televizor košta 30 hiljada", ja kažem "imaš za 10-k", a ona "ja sam gledala samo ove LCD". Dakle, čak ni buckasti ne dolaze u obzir, a kamoli takvi polovni.Kada sam pitala za karticu i usb, više sam mislila na razliku u kvalitetu i ceni, i njihovom odnosu. Meni je lakše ako je usb :).

Edited by kiki
Link to comment
:isuse:Ne znam, videću. Možda bih ja mogla da joj namestim ovaj DScaler, odem ujutro i sedim ceo dan i eksperimentišem, a ona neka pali i gasi programe. Ne znaš moju sestru, ne bi kupila polovno. Ona kaže, "televizor košta 30 hiljada", ja kažem "imaš za 10-k", a ona "ja sam gledala samo ove LCD". Dakle, čak ni buckasti ne dolaze u obzir, a kamoli takvi polovni.Kada sam pitala za karticu i usb, više sam mislila na razliku u kvalitetu i ceni, i njihovom odnosu. Meni je lakše ako je usb :).
skuplje su USB, i nisu toliko dobre kao interne...kad pocnes akciju, pomoci cu odavde koliko mogu. malo je sve to jebada, ali da se namestiti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...