Jump to content
IGNORED

IPTV


Jerry

Recommended Posts

Znam ja. Polaris je bugarski satelitski operater. i kul su :Dkako se probijaju i bore sa Total TV-om i dalje su dosta jeftiniimaju ES1 i ES2 i Arena1 u osnovnom paketu od 500 dinara, a 900 mislim da kosta osnovni+ arena gde imaju sve 4 arenehttp://polarismedia.rs/prices.phpedit. a da. dobija se HD risiver a arene emituju HD , tako da je slika dosta kvalitetnija nego preko "obicne" kablovske

Edited by Далибор
Link to comment
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    7

  • Zli Gli

    6

  • Pokojni Ruxin

    6

  • Kudravi Gaucos

    5

kakav je kvalitet slike generalno (ili HD slike ako je ko ima)?
Generalno, kao da imaš digitalnu kablovsku, nikad nisam primetio bilo kakve smetnje koje su do IPTV-a (Arena 3 ili 4 je jedno vreme imala šum i jako stišan volume, ali su to ispravili u hodu i nigde drugde se nije javljalo kao problem). HD sliku sam gledao samo kod komšije, očekivanog je kvaliteta (ono kao kad u radnji kažeš wow), mada je TV samo 37" i prostorija je jako osvetljena, pa detalje ne bih mogao da primetim sve i da sam razmišljao o njima. Obojica smo u rejonu gde nema ni ADSL problema bilo koje vrste, t.d. kontam da bolje od toga što sam video i ne može.Što se tiče kanala, vidim da im je neka promocija za Cinemax i HBO u toku, 9 meseci za po dinar ako uzmeš do kraja marta - ja sam sličnu promociju imao pre jače od godinu dana, istekla, umeju tako ponekad da uključe nešto pojeftino promocije radi. U osnovnom paketu imaju dosta stranih javni servis style kanala (osim HRT-a 2, kukala im majka) koje su drugi poizbacivali ili nisu ni uvodili i sarajevsku Al Jazeeru, u Srbiji valjda samo oni i Total. Najveća mana je što nema Sportkluba i praktično sigurno ga u skorije vreme neće ni biti, ali ti nisi pacijent sa Sporta, pa ti ovo i nije preterano važno.Uzmi IPTV, proširi sektu. :)
Link to comment
sto volim kad se ljudi poistovecuju sa kompanijom za koju rnbaju.korporativna picko.
Ma boli me paja za kompaniju nego na manje od 200m ima Balkan Bet (i ja se tamo kladio zadnjih meseci) koji ima sve moguce kanale. Kladionicari vole da gledaju to na sta se klade, pogotovo sto sad ima sve vise likova koji se klade uzivo, tako da vise razmisljam da oni kao kladionica sto duze opstanu a samim tim da i ja dobijam plat(ic)u.
Link to comment
Uzmi IPTV, proširi sektu. :)
... najverovatnije, SBB ne dopire do mog stana:(Ima samo neka IKAC ili slicno, ne mogu da se setim skracenice, koji je brat blizanac jebenom radijus vektoru.@Zli: tebe interesuju sportski kanali, a meni se pak ona lista programa koju vidim na IPTV cini sasvim ok. Edited by CowBoy
Link to comment
  • 3 months later...

Izgleda gari iz telekomove tehničke podrške i ja pričamo različitim jezikom. Jedna prosta stvar me zanima. Nemam TV, a hoću da uvedem IPTV. Da li moram da kupujem televizor ili mogu da uzmem neki nov poveći monitor i na njega plasiram IPTV signal?

Link to comment
Izgleda gari iz telekomove tehničke podrške i ja pričamo različitim jezikom. Jedna prosta stvar me zanima. Nemam TV, a hoću da uvedem IPTV. Da li moram da kupujem televizor ili mogu da uzmem neki nov poveći monitor i na njega plasiram IPTV signal?
evo ovako: IPTV je cist analogni signal, isti kakav dobijas sa najobicnije antene, ide kroz koaksijalni kabl pa u ulaz u TV ili na TV kartici. kontrola sadrzaja vrsi se preko set top boksa iz koga ide koaksijalni kabl.dakle treba ti u najmanju ruku TV tjuner.
Link to comment

To sam i pretpostavio. Neki pretvarač signala treba, što znači da solo monitor otpada. Izgleda da mi je pitanje dovoljno retardirano da ovaj lik ni posle tri isrpna mejla nije razumeo šta ga pitam.. Preko čega vi gledate IPTV, preko TVa ili kompa?

Link to comment
To sam i pretpostavio. Neki pretvarač signala treba, što znači da solo monitor otpada. Izgleda da mi je pitanje dovoljno retardirano da ovaj lik ni posle tri isrpna mejla nije razumeo šta ga pitam.. Preko čega vi gledate IPTV, preko TVa ili kompa?
Preko TV kartice Leadtek Winfast PVR3000 Deluxe. Radi kao zmaj.Jedino se treba navici da biranje kanala nije brzo kao na klasicnoj kablovskoj televiziji.Inace IPTV majstori se zabaguju kad ih pitas za bilo kakvo gledanje mimo onog na televizoru. Meni je jedan car objasnio da su im rekli da "ne smeju da daju podrsku ljudima sa TV karticama, zbog piraterije" :isuse:
Link to comment
A ovaj TV sa tjunerom radi i kao običan TV prijemnik? Neka razlika u kvalitetu slike?
sumnjam da moze da uopste bude ikakve razlike, IPTV rezolucija je normalni PAL signal, mnogo manja rezolucija nego maksimalna koju monitor podrzava. meni ovo nacelno deluje kao OK varijanta, pogledaj recenzije. kvalitet kartice je realno bitniji od kvaliteta ekrana, svaki ce ti podrzati IPTV kako treba.
Link to comment
  • 7 months later...

Ovako, moji imaju IPTV i dva uređaja, odnosno, mogu da gledaju različite programe na dva televizora. E sad, jedan tv je crkao i njih zanima da li je moguće umesto tog televizora naprosto koristiti računar? I kako da ja to namestim :) .

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...