Jump to content
IGNORED

IPTV


Jerry

Recommended Posts

jbg tresko, ti ko da ne pricas o srbiji.
Ma znam ja da pričam o Srbiji, nego mi bezveze ovo kukanje, kad je tako svuda. Svi provajderi će ti pustiti svoj IPTV samo ako imaš i njihov ADSL. U Italiji, možeš da gledaš Telekomov IPTV (Alice casa), samo ako imaš njihov ADSL, i to minimum 7Mb/s. Ako imaš drugog provajdera za internet, ne možeš da imaš Telekomov dekoder i IPTV.Mislim, ljudi bi nešto što ne može, umesto da kukaju što nema veće ponude.
Link to comment
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    7

  • Zli Gli

    6

  • Pokojni Ruxin

    6

  • Kudravi Gaucos

    5

Ma znam ja da pričam o Srbiji, nego mi bezveze ovo kukanje, kad je tako svuda. Svi provajderi će ti pustiti svoj IPTV samo ako imaš i njihov ADSL. U Italiji, možeš da gledaš Telekomov IPTV (Alice casa), samo ako imaš njihov ADSL, i to minimum 7Mb/s. Ako imaš drugog provajdera za internet, ne možeš da imaš Telekomov dekoder i IPTV.Mislim, ljudi bi nešto što ne može, umesto da kukaju što nema veće ponude.
AKo ja dobro kontam stvari, to nigde ne bi smelo biti ok. Kako je Microsoft dobio po picki sto ubacuje svoj media player uz svoj operativni sistem u Evropi? Evropa ih naterala da izvade WMP iz Windowsa ako hoce da ga valjaju ovde bez kazni. A naplacali su se ihajhaj. E, sad, telekomi su drzavne koke nosilje i zaposljavaju puno ljudi, pa pretpostavljam da zbog toga mogu poslovati prljavije od ostalih igraca. Ili mi paralela ne valja zbog nekog razloga koji aj ne kontam?Mada ti jesi u pravu. Prioritet je vise ozbiljnih kompanija na nasem trzistu. Samo se ja bojim da ce i to kad se desi proci kao i nasi provajderi mobilne telefonije - gamad se dogovori oko nekih stvari i opet nema prave konkurencije i krajnji korisnik trpi.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Prijavio se za IPTV u sredu i već u petak posle podne uzeo opremu (nov 4-portni modem i set top box) i istu samostalno instalirao. Sve proradilo u roku od 5 minuta i za sada imam samo reči hvale. Slika na 32-inčnom lcd-u je u dvd kvaliteta, a zvuk je na svim kanalima stereo što uz kombinovanje sa virtual dolby tehnologijom na mom tv-u daje potpuno novu dimenziju "kablovskoj" tv. Izbor kanala i nije neki, meni pre svega nedostaje bogata ponuda SBB-a na polju dokumentatnih kanala, ali se nadam skorom obogaćivanju ponude na IPTV-u. Opremu sam uzeo na probu na mesec dana, što je standarna ponuda, a nakon toga ako mi se sviđa nastavim da plaćam pretplatu; ako ne, spakujem opremu i vratim. Iznajmljivanje filmova, koje se i sada naplaćuje je katastrofa što se ponude tiče (Paja i Jare, Desant na Drvar itd) a i to po ceni jednog DVD-a. Bezveze protraćena usluga, barem za sada. Mogućnost snimanja emisija nisam testirao, ali vidim da ovu usluge ne podržavaju svi kanali (nemoguće je snimiti film na HBO-u npr). Stream je dobar, nema smetnji, nema kockica, sve ide glatko. Jedina (veća) mana je sporo šaltanje kanala, 3 sec dok prebaci i još 2 sec dok nabufferuje. Ali korisnički meni (elektronski programski vodič) može mnogo da pomogne jer se njegovim listanjem vidi trenutni program na svim kanalima. Ukratko, sviđa mi se.

Link to comment

Nesto sam se "ostrio" da probam tu IPTV ali prozujah po koje-kakvim forumima ...i skapirah sledece:Nemoguce je na 2 televizora u isto vreme gledati 2 razlicita kanala.Menjanje kanala, traje od 3-8 sekundiNe moze da se koristiti ni prednosti TV-a koji imaju 2 tjunera (ko ima takvu opciju)Ne radi teletext.Ima tu jos zavrzlama oko formata 4:3 i 16:9 to nisam prpratio do krajaali zato, postoji M.I.K.nije da nisu mislili na sve ...

Link to comment
Nesto sam se "ostrio" da probam tu IPTV ali prozujah po koje-kakvim forumima ...i skapirah sledece:Nemoguce je na 2 televizora u isto vreme gledati 2 razlicita kanala.Menjanje kanala, traje od 3-8 sekundiNe moze da se koristiti ni prednosti TV-a koji imaju 2 tjunera (ko ima takvu opciju)Ne radi teletext.Ima tu jos zavrzlama oko formata 4:3 i 16:9 to nisam prpratio do krajaali zato, postoji M.I.K.nije da nisu mislili na sve ...
Nemoguće je gledati 2 kanala na 2 televizora, jer imaš samo jedan dekoder.Menjanje kanala traje 1 sekund možda.Teletext ne radi nigde na IPTV. (u Italiji recimo ne radi).Može televizor da ima i 15 tjunera, zato što tjuneri TV-a nemaju veze sa programom koji dobijaš preko IPTV dekodera.
Link to comment
  • 5 weeks later...

Mane Telekomovog IPTV su sporo menjanje kanala i nemogućnost povezivanja više TV-a u odnosu na SBB-ovu uslugu D3.Kvalitet slike i zvuka je isti, lepo izgleda na 36" LCD-ovima ali na 42 to već nije to...

Link to comment
  • 2 years later...

Ovako...Telekom opet ima akciju za adsl "potpises ugovor, dobijes IPTV & Web TV godinu dana za dz."Pretpostavljam da se nakon godinu dana iptv moze otkazati. Kako stoji situacija sa dodatnim dekoderima? Sestra hoce da sprovede IPTV u deciju sobu (ako je vec dzabe), a da za dnevnu uzme Ikomov digi paket, pa pokusavam da izdumam najbolju situaciju.

Link to comment

Aha. Otkazivanje nakon godinu dana je OK, nema zackoljica?Iako nema veze sa temom, jel su za digitalni paket preko kablovske takodje potrebni dodatni dekoderi za vise televizora kao i za iptv?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ja razmisaljam o istoj ponudi za IPTV, ponudili mi uz racun, jer vec imam ADSL njihov, nego me zanima jedna stvar -bandwidth za IPTV ide mimo&paralelno sa bandwithom za adsl, jel da? Tj., to sto cu da uzmem IPTV nece uticati na protok moje adsl konekcije? ne moram da se presaltam na brzi (skuplji) paket adsl-a zbog TVa?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...