Jump to content
IGNORED

IPTV


Jerry

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    7

  • Zli Gli

    6

  • Pokojni Ruxin

    6

  • Kudravi Gaucos

    5

Kršenje zakona je u vidu kršenja zakona o trgovini jer se nameće da ako neko hoće IPTV mora da pređe i na Talekomov ADSL na štetu drugih provajdera.

[b]3. špekulacija[/b]

Član 24

špekulacija je sticanje neosnovane imovinske koristi izazivanjem poremećaja u snabdevanju tržišta ili neopravdanim povećanjem cena.

Član 25

špekulacijom se smatra naročito:

  1. prikrivanje robe, ograničavanje ili obustavljanje prodaje robe i druge radnje kojima se prouzrokuje poremećaj na tržištu;
  [b]2. uslovljavanje kupovine jedne robe kupovinom druge robe ili uslovljavanje kupovine i prodaje robe na drugi način;[/b]
  3. otežavanje ili onemogućavanje kupovine robe;
  4. zaključivanje fiktivnih ugovora o kupovini i prodaji robe i o vršenju trgovinskih usluga i drugih fiktivnih ugovora;
5. nepridržavanje roka isporuke robe ili isporuka robe posle ugovorenog roka po ceni višoj od cene koja je važila na dan isporuke robe utvrđen ugovorom;
  6. nepridržavanje redosleda isporuke kad se roba prodaje uplatom unapred određenog iznosa novčanih sredstava.

Ugovori iz stava 1 tač. 2 i 4 ovog člana ništavni su.

Link to comment
zar nije onda i uslovljavanje kablovskog interneta kablovskom televizijom isto to? :unsure:
Pa jeste, ali kod nas nije moguce izmeriti zloupotrebu monopola u banalnim stvarima poput maloprodaje, a razgovor o takvim problemima u sferi telekomunikacija je slican caskanju o srpskom svemirskom programu.
Link to comment
zar nije onda i uslovljavanje kablovskog interneta kablovskom televizijom isto to? :unsure:
Naravno da jeste.S tim da tu postoji jedan tehnički momenat - nemoguće je (zapravo moguće je, ali nije isplativo) isporučivati samo internet bez TV-a kroz kabl pojedinačnim korisnicima.
Link to comment
zar nije onda i uslovljavanje kablovskog interneta kablovskom televizijom isto to? :unsure:
Ali stvar je u tome da većina ima telefone u kući i preko njih ide internet , a nemaju svi kablovsku televiziju u ovoj zemlji.Ti u tom primeru imaš da možeš imati kablovsku TV i biti kod nekog provajdera drugog za internet jer to ide drugim putem.A što se tiče Lelekoma, sve ide preko njihovih žica i oni to uslovljavaju da se ne može biti kod nekog drugog provajdera npr. NeoBee i sl. , a moguće je da IPTV ide preko drugog telefonskog priključka.Ja barem pretpostavljam, možda grešim.Ali se ovim ide na štetu drugih provajdera,pošto se time navode korisnici samo kod jednog monopoliste.To je napr. slično ovome ja imam jedinu mlekaru u državi i sad neko kod mene dođe da kupi samo puter, a ja kažem ne može samo to nego uz to ide i litra mleka.Tako i Lelekom radi!
Link to comment
Ali stvar je u tome da većina ima telefone u kući i preko njih ide internet , a nemaju svi kablovsku televiziju u ovoj zemlji.Ti u tom primeru imaš da možeš imati kablovsku TV i biti kod nekog provajdera drugog za internet jer to ide drugim putem.A što se tiče Lelekoma, sve ide preko njihovih žica i oni to uslovljavaju da se ne može biti kod nekog drugog provajdera npr. NeoBee i sl. , a moguće je da IPTV ide preko drugog telefonskog priključka.Ja barem pretpostavljam, možda grešim.Ali se ovim ide na štetu drugih provajdera,pošto se time navode korisnici samo kod jednog monopoliste.To je napr. slično ovome ja imam jedinu mlekaru u državi i sad neko kod mene dođe da kupi samo puter, a ja kažem ne može samo to nego uz to ide i litra mleka.Tako i Lelekom radi!
Ne opravdavam Telekom, ali nije baš tako. Ako Pera hoće od Telekoma da kupi puter (IPTV), ne mora da kupi i mleko (ADSL). Međutim, ako hoće i mleko, onda mora i njega da kupi od Telekoma.
Link to comment
Ne opravdavam Telekom, ali nije baš tako. Ako Pera hoće od Telekoma da kupi puter (IPTV), ne mora da kupi i mleko (ADSL). Međutim, ako hoće i mleko, onda mora i njega da kupi od Telekoma.
SBB ne daje internet ako ne uzmes televiziju. Znaci - uvaljaju ti mleko.
Link to comment
Uskoro ce jos neki provajderi krenuti sa svojim IPTV i VOIP servisima.
Da li si ti mozda (ili neko drugi) upoznat sa zakonskom regulativom koja bi se ticala VOIPa? Uopste, kako nas zakon gleda na telefoniju i sta sve treba telefonoprovajderima u nemonopolskoj Srbiji?
Link to comment
Uskoro ce jos neki provajderi krenuti sa svojim IPTV i VOIP servisima.
Tacno, al prvo mora da se podele licence, za VOIP pre svega.Trac, jedan veliki provajder, da ga ne imenujem, ide na prodaju Francuzima, bas zbog VOIPa i zbog malo vecih dugova za koje je kriva i sestrinska firma koja je propala. Verat je vec prodat Grcima, sad ovi ako odu Francuzima, bila je prica i za EuNet da ce biti prodat Slovencima, cini mi se... Bice jos bure na IT trzistu, tek nas ocekuje blagi haos, pad cena i povecanje brzine. Da ne pominjem da Nemci hoce da kupe TS... Edited by Milosh76
Link to comment
Kudravi, VOIP je vec zakonski regulisan i ostalo je da RATEL podeli licence (neke su vec dodeljene). Za deregulaciju trzista je potrebno da mreza telefonije (zice etc) bude u javnom vlasnistvu. Sve dok je pod Telekomovim sapama, imacemo monopol.
E ot i pitam. Kako se dobijaju licence i sta od obaveza / prava ima onaj ko ih dobije? Mislio sam onako laicki i uopsteno, po glavnim crtama, posto je meni (pretpostavljam i vecini) nemoguce citati same zakone i iz njih izvlaciti zakljucke.
Link to comment
Ne opravdavam Telekom, ali nije baš tako. Ako Pera hoće od Telekoma da kupi puter (IPTV), ne mora da kupi i mleko (ADSL). Međutim, ako hoće i mleko, onda mora i njega da kupi od Telekoma.
Telekom uslovljava IPTV sa njihovim ADSL-om na štetu drugih provajdera jer su oni bogomdani za tu uslugu.To znači da ako ja hoću da uvedem IPTV, onda moram da otkažem kod napr. NeoBee-ja ADSLi da pređem kod njih za uslugu ADSL-a.Time oni sebi uzimaju tri usluge za naplatu (telefon,ADSL i IPTV).A drugima -ništa!
Link to comment
Telekom uslovljava IPTV sa njihovim ADSL-om na štetu drugih provajdera jer su oni bogomdani za tu uslugu.To znači da ako ja hoću da uvedem IPTV, onda moram da otkažem kod napr. NeoBee-ja ADSLi da pređem kod njih za uslugu ADSL-a.Time oni sebi uzimaju tri usluge za naplatu (telefon,ADSL i IPTV).A drugima -ništa!
Pa neka i drugi uvedu IPTV pa neće gubiti klijente.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...