Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nije film, vec serija, neka komedija glupava u kojoj je neki klinac crnac koji bi trebao izgledati smesno, nosi cvikere ogromne, matorija serija je mislim

Link to comment

Pozdrav!!!Ne znam imena dva Francuska filma koje sam gledao pre nekoliko godina pa bi mi pomoc dobrodosla.Prvi je crno beli,iz pedesetih godina(deo francuskog novog talasa).Momak se zaljubljuje u misterioznu devojku koju potom nestaje.Naravno on je pocne traziti i na kraju je nasao na drugoj strani lokalnog jezera,u zabacenoj vili.Ona je tamo bila "zarobljena" od strane svog znatno starijeg muza kojeg ne voli,a sa njima je sluga koji je verna senka svog gospodara.Opis je dosta stur tako da verovatno samo veliki filmofili mi mogu pomoci.Drugi je snimljen u novije vreme,pre mozda pet-sest godina,u svakom slucaju u toku prosle decenije,a gledao sam ga na RTVu.Glavni protagonist je mladi pisac koji se na pocetku leta nastanjuje u jednom hotelu u provinciji,u kome planira da dovrsi roman.On tamo provodi celo leto ,zaljubljuje se u gazdaricinu kcerku sa kojom zapocinje vezu,i pritom uspeva da zavrsi svoje delo.Na pocetku jeseni odlazi u Pariz,na takmicenju mladih pisaca gde njegov roman osvaja prvu nagradu.Pri odlasku je obecao da ce vratiti cim se takmicenje zavrsi.No tokom boravka u Parizu upoznaje osetno stariju zenu sa kojom stupa u ljubavnu vezu,i pritom se i preselio kod nje.Mesecima nije odlazio u svoj Pariski stan,na ciju adresu su pristizala pisma od strane gazdiricine kcerke,na koju u tim trenucima potpupuno zaboravio.Tek kad ga je sredovecna zena ostavila on se u vraca u svoj stan i zatice silna pisma koja su poslata od njegove ljubavi.Odlucio je da se vrati u hotel(posle nesto vise od godinu dana u Parizu),no isti dan kada se vratio njegova ljubav se udavala.Sve ovo se desavalo cetredest godina ranije i bilo je ispricano od strane glavnog protagoniste koji je sada osoba od sezdesetak godina.On na kraju pronalazi svoju nekadasnju ljubav i pritom saznaje da se ona u medjuvremenu razvela.Zadnja scena je kad on nesigurno zvoni na vratima njene kuce,a ona otvara i to je njihov prvi razmenjen pogled posle cetri decenije.Ulaze u kucu i tu film zavrsava.

Link to comment
  • 1 month later...

Ovako stoje stvari: Ne tražim neki konkretan film već inspiraciju. Treba mi neki zabavan film (ali ne besmislen) na temu svadba i sav taj džez. Znači vole se i verovatno 'oće da se uzmu, ali se ili stvari iskomplikuju ili se dešavaju neke komične situacije u krljanju sa rodbinom ili slično. Culture clash-tematika poželjna. Al da ne bude baš blokbaster. Recimo nešto kao "Jalla! Jalla!", ali nešto drugo. Samo šta? Ima neko ideju?

Link to comment
Ovako stoje stvari: Ne tražim neki konkretan film već inspiraciju. Treba mi neki zabavan film (ali ne besmislen) na temu svadba i sav taj džez. Znači vole se i verovatno 'oće da se uzmu, ali se ili stvari iskomplikuju ili se dešavaju neke komične situacije u krljanju sa rodbinom ili slično. Culture clash-tematika poželjna. Al da ne bude baš blokbaster. Recimo nešto kao "Jalla! Jalla!", ali nešto drugo. Samo šta? Ima neko ideju?
bolje gledaj neku krljacinu.onaj raid nije los, mada ima rupe u scenariju.tu je uvek i neizbezni drajv :fantom:
Link to comment
Ovako stoje stvari: Ne tražim neki konkretan film već inspiraciju. Treba mi neki zabavan film (ali ne besmislen) na temu svadba i sav taj džez. Znači vole se i verovatno 'oće da se uzmu, ali se ili stvari iskomplikuju ili se dešavaju neke komične situacije u krljanju sa rodbinom ili slično. Culture clash-tematika poželjna. Al da ne bude baš blokbaster. Recimo nešto kao "Jalla! Jalla!", ali nešto drugo. Samo šta? Ima neko ideju?
East is east
Link to comment
  • 4 weeks later...

Prvo da se izvinim i zahvalim čoveku:

Za Zorgluba - da nisu Ševe na žici Jiži Mencla?
:Hail:i da pitam: Jel' ima još neki film o puču u Čileu osim Missing, scene sa stadiona (sa telima) se sasvim drugačije sećam? Uopšte ne isključujem da me pamćenje vara, samo pitam. Hvala. Edited by zorglub
Link to comment
  • 3 weeks later...

pomoc oko filma!nikolas kejdz vozi nocu kroz grad, policijska ili ambulantna kola ili neki kombi i sve tako mrak i neka droga i on se drogira (valjda)...zna li neko?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...