Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

haslovar je imao finu asocijaciju, a syme je gugler. iako oba lice, mislim da nije to to. nije crno belo, mada te y2k je bilo svega, al mislim da tu nijansu nisam istripovao, dakle nije crno belo, već sve vuče na neku plavo zelenu. Groteska. te stepenice su mi se posebno urezale.

Link to comment

kad sam bio u bremenu 2005., na simpozijumu, odveli nas na neki žur, a tamo sve drogirano i tetovirano. kao vizuelna podrška dj-u išo neki teenage horor b produkcije iz 50tih, ali mu didžej zavalio neki zeleni filter, jer obično crno-belo ne bi išlo uz strobove i te šarene lampice. tako da (ako nije full color) je film verovatno imao neki filter. naravno, sve ovo nagađam, možda i jeste bio tih boja. i pitao sam za ovaj film sa žura, ali taj je bio neka opskurnost sa teenage mutant zombies u naslovu.ovo tvoje možda čak nije iz te ere, već je neka omaž varijanta. who knows.ako te ne mrzi, u dnu strane ti je spisak, pa traži http://mubi.com/lists/german-expressionism-the-world-of-light-and-shadow

Pre će biti da je ovo:
a đe su ti u kaligariju fabrika i man-machine momenti? Edited by Ravanelli
Link to comment

Dajte pričajte koji je ovo film, da ispadnem faca u društvu. :D
paralelno prikazuje 3 lika
2 muskarca i 1 zenu
1 muskarac je glavni i na pocetku filma je
on se nalazi u svetu koji je sam izmislio
ono- sve je nekako drugacije tamo, on ima neku masku preko lica
i jure ga tamo neki drzavni organi ludilo
fantazija
to je svet u kom moras da se odlucis za veru
nevernike ubijaju, trpaju u zatvor itd
to je sve plod njegove maste jer kad se vratio iz vojske saznao je da su mu kola zgazila sestru
on u tom svom svetu juri nekoga da ga ubije
ispostavi se da je to bog
jer mu je otac rekao
"tako je bog hteo"
itd
paralelno prikazuje umetnicu koja snima svoja samobistva
Film je iz 2007-2010 Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Ovo će biti teško, ali da probam: da li neko zna ili se seća koji su kratki filmovi bili prikazivani u okviru EXIT-a 2009. godine (drugi i/ili treći dan)? Ovde imam satnicu, ali ne postoje nazivi kratkih filmova… Znam samo da je pre toga bio na “Cinema City”-ju ili na “Filmskom frontu”. Ili: da li neko možda ima flajer ili nešto tome slično sa podacima? Konkretno, interesuje me film u kojem dečaci igraju fudbal, a onda im u jednom trenutku lopta ode u dvorište u koje niko ne sme da uđe…
O, sreće, o radosti - našao! Naravno, uz "malu pomoć"... Zapravo, Cannavaro je "izvadio" stvar:http://vimeo.com/18538993
Link to comment

Okej, imam ja jedan koji sam gledao kao klinac u nekoj filmskoj emisiji (Kino oko?). O svetu u kome ljudi žive tačno sedam dana, i za tih sedam dana prođu ceo put od detinjstva preko zrelosti do starosti. A to je tako zato što imaju vrlo malo sunčeve svetlosti, žive u nekoj platonovskoj pećini. Onda jednog klinca od rođenja obučavaju da pronađe put iz pećine, ka svetu svetla, koje bi im proužilo život. I on, negde trećeg dana, kreće da pronađe put. Usput, nailazi na neke mitske izazove - neku piramid na kojoj igra šah, ili nešto slično, sa nekim čudovište, ide kroz neku pustinju, i vidi nešto što nalikuje ovoj Dalijevoj slici. Na kraju nađe svet kakvim ga mi znamo - prirodu i sve.Pomagajte! Guglao sam i guglao, i ništa.

Link to comment

Trazim i ja jedan iz pluskvamperfekta. Tip koji je u nekoj zimskoj vukojebini, kao nekoj meteoroloskoj stanici, zatrpan u snegu. U isto vreme ima monitore u tom bunkeru, koji snimaju razne stvari, a izmedju ostalog i neki stan/sobu gde se dogodi ubistvo za koje on prvo tripuje da je film a onda skonta da je real deal. Trebalo bi da se zvao "Pogresna frekfrencija", ali nisam nasao nista pod tim imenom. Zvuci poznato?

Link to comment
Btw, gledao sam neki irski film (sećam se akcenta) na RTSu, u periodu 2003-2008. i to u onom njihovom idiotskom terminu od 1, pola 2 po ponoći. Osim što je irski, znam da se dešava u nekom malom, živopisnom (priobalnom?) mestu u koji, na kraju filma dolazi autobus i pokupi nekoliko junaka...Ako se neko seti, slava mu.
I dalje tražim ovaj film. A i dalje mislim da je irski (eventualno britanski). Sve ostalo stoji.
Link to comment
pa to ti bude skoro u svakom irskom filmu, daj jos nesto jebiga.
Uh... Desetak likova, dvojica, trojica zgubidana, tu su i neke ženskinje koje (neuspešno) muvaju, sećam se i nekih prodavnica u filmu... Ne znadem više, šta ću, a i ovo je vrlo grubo. Nego, daj ti neke naslove koji se mogu uklopiti u ovaj period, pa da vidimo ima li neke vajde ili ne.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...