Jump to content
IGNORED

Vozovi bez granica


borris_

Recommended Posts

Inace prije 7-8 godina smo ucestvovali na jednom tenderu u Hrvatskoj, uvodjenje ERTMS signalizacije (to jest uvodjenje GSM-R mreze). Nije to bio neki veliki tender ali posto smo takav isti ugovor upravo zavrsili u sloveniji odlucili smo da odgovirmo zajedno sa slovencima.

Sva dokumentacija je trebala biti na hrvatskom sto je normalno (svi EU tenderi su na domacim jezicima). Ja sam preveo sve nase CV, pitao mamu (ponosnu hrvaticu) da provjeri da li je sve u redu (popravila neke stvari ali je uglavno bilo ok). Vratili su nam dokumentaciju jer nije bila napisana na ispravnom hrvatskom (ni ovaj moj prevod ni slovenci sto su dostavili). Ipak su na kraju prihvatili poslije nase zalbe. 

 

Na kraju nismo dobili posao jer smo bili previse skupi, desava se. Problem je sto taj posao nikad nije bio ni uradjen (ugovor ponisten poslije godiu dana). A EU finansira te projekte do 80%.

 

Ista takav posao smo imali sa slovencima i oni su to do kraja uradili i tu telekom mrezu GSM-R su na kraju i uveli.

 

Link to comment

e, da je necija snajka prevodila to umesto tebe i mame, uzela odgovarajuci honorar, procenat dala gde vec treba; imali bi ste mnogo vece sanse.

uvek je problem u sitnicama.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, borris_ said:

Prevoda je bio dobar, nesto drugo je bilo u pitanju.

eto, vec si zeznuo prevodu.   ;)  a znas kako su kroasani osetljivi na jezik.

tipfeler sala, naravno.

Edited by foto
Link to comment



Prijateljica rumunka htjela da ide u Bukurest vozom. Trebao joj dva dana da kupi sve potrebne karte za taj put. Kupovina karata je sizifov posao. Nemas neki internet portal na kojem mozes kupiti sve karte nego moras ici na portale zeljeznickih operatora. Zamalo je odustala. A put je trajao 24h. Isla je preko Italije, Austrije i Madjarske.
 
Dok to ne rijese (olaksana kupovina karata Kad se putuje kroz vise EU drzava) putovanje vozom evropom ce i dalje ostario daleko od avio prevoza.


Da, problem je što su železnice uglavnom državne pa je teško tu nešto uskladiti mada se tu DB sajt dobro kotira bar oko rednog voza™

Realno su Interrail karte skupe za jedan takav smer ali dobra je pokrivenost pa bi se isplatilo ako je putovanje dvosmerno. Ko voli da se klati.



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Gdje moze da se ide za manje od 5h vozom iz evropskih stanica (u ovom tvitu su pokazali 4 stanice, Pariz, Ren, Kopenhagen i Cirih)

Treba kliknuti na link. 

Tu su sve stanice velikih i manjih gradova. Tako da bi se dobila prava slika jednog grada, treba da se klikne n'a sve stanice tog grada (ako ih ima vise).

 

 

 

Edited by borris_
  • +1 5
Link to comment

Kompanija Flix je prakticno niskobudzetno preduzece zemaljskog prevoza. Ova minhensko preduzece je prvo uslo na trziste autobusa. U velikoj meri su zavladali prevozom autobuskim prevozom po Nemackoj a sada se sire po EU. Pre par godina su krenuli sa vozovima i mislim da im dobro ide.

Ali u Nemackoj ima privatnih kompanija na nivou oblasti. Primer je Go Ahead koji vozi regionalne vozove po Bavarskoj i BW. Kao i Alex koji vozi po Bavarskoj i prema Ceskoj tj. Pragu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...