Jump to content
IGNORED

Integracija, asimilacija, segregacija...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

vidis, ovaj rezon mi uopste nije jasan, a cujem takve stvari s vremena na vreme.kako to da ti smeta samo srpski primitivizam, a americki ne?mislim otisao bi na oktoberfest, a u guchu - ni mrtav?kakav je to onda, hm, princip?
Obi se izjasnio sto se njega tica a ja cu da 'branim' boje ostalih sto slicno misle - mislim da se tu radi o klasicnom sindromu - srpski primitivizam je, nazalost, nash a svaki drugi je, na srecu, sveCki... Tu sve pocinje a zavrsava bog-ce-znati-gde... Mislim - ako smo kod srce do kolena - u centru Sidneja (na 10ak minuta peske od opere) ima vishe (zabelezenih) shorki, napada i slicno nego par stanica dalje u kraju koji je kao poznat po tome sto u njemu zive indigenous i kao malo je 'gadan' kraj. Al' eto - u njemu manje pijancenja, manje srce do kolena nego u centru centarskom... Nije ni srcha k'o sto je nekad bila...
Link to comment
  • Replies 597
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    105

  • Indy

    56

  • bus

    51

  • Yoyogi

    39

Obi se izjasnio sto se njega tica a ja cu da 'branim' boje ostalih sto slicno misle - mislim da se tu radi o klasicnom sindromu - srpski primitivizam je, nazalost, nash a svaki drugi je, na srecu, sveCki... Tu sve pocinje a zavrsava bog-ce-znati-gde...
Ja "svecki" primitivizam ne poznajem. Znam srpsku i americhku kulturu, i Guchu i Nashville kao trejdmark primere narodne muzike iz te dve zemlja, pa ih zato i poredim.
Mislim - ako smo kod srce do kolena - u centru Sidneja (na 10ak minuta peske od opere) ima vishe (zabelezenih) shorki, napada i slicno nego par stanica dalje u kraju koji je kao poznat po tome sto u njemu zive indigenous i kao malo je 'gadan' kraj. Al' eto - u njemu manje pijancenja, manje srce do kolena nego u centru centarskom... Nije ni srcha k'o sto je nekad bila...
Pa znash shta, ja sam putovao po Evropi podosta pre dolaska ovde, i Oziji su uvek bili poznati po tome da u pola dana umeju da spoje 5 stolova na kafani na plazhi, razviju Oz zastavu, puste muziku do daske, i uroljavaju se od ranog popodneva ko da alkohola nisu videli godinama. I tako svaki dan. Tako da te svinjarije koje opisujesh u Sidneju mi zvuche poznato. Al' neshto ne govore bash mnogo o americhkom primitivizmu. Edited by ObiW
Link to comment
Al' neshto ne govore bash mnogo o americhkom primitivizmu.
Pa ovde je tema "Lokal-patriotizam i dijaspora" a primitivizam je nash vs sveCkog, valjda? Ili i ti mislis da je nash extra-mimo-svih a da nas u tome osto ugrozavaju samo ovi 'moji' lokalni??? Neverovatno je kako covek mora da potegne jedno 3 miliona razlicitih (sa-svih-meridijana) primera da bi stigli do jednostavne & zivotne istine da su svi primitivci isti bez obzira na boje & zastave? Ili su svi isti a nashi malo gori od najgori jer su, jednostavno, nashi?? :lol:
Link to comment

Ne znam odakle ideja da se svi (u odredjenim situacijama) ne penju na stolove, valjaju u blatu... a i dalje ne vidim sta je lose u tome. Do neke razumne mere. ;)Tolika povika na Guchu, a u legendarnom Glastonburry festivalu u UK postoji tradicija valjanja u blatu... ali, to je englesko blato, prema tome nije tako prljavo kao srpsko.

Link to comment
Tolika povika na Guchu, a u legendarnom Glastonburry festivalu u UK postoji tradicija valjanja u blatu... ali, to je englesko blato, prema tome nije tako prljavo kao srpsko.
Al' to opet nije americki primitivizam, jel' tako???Nego, kad smo kod valjanja po blatu - mora da su njihove suknjice krace pa je to nekako onda, mis'im, kao, opravdano, nije li??? :rolleyes:
Link to comment
Ako volish breskvu a ne volish kajsiju, jel' time rushish neki kosmichki princip o toleranciji voca?
cekaj, ovim poredjenjem ti zelis nesto da mi objasnis? :D
Drugo, o kakvom ti americhkom primitivizmu u njihovoj narodnoj muzici govorish? Jel' se oni penju na stolove? Jel' udaraju flashom u chelo kad ih pogodi pesma? Jel' ima srche do kolena? Valjaju se u blatu pored puta mrtvi pijani? Poshto sam bio jedno vecheri na lokalnom ekvivalentu Guche koji traje 3 nedelje, sa sve shatorima, C&W muzikom, tochenjem alkohola i lokalnom hranom, odma da ti kazhem da toga - nema. Jeste, imaju besmislene tekstove tipa "prevari me ti, ukrade mi konja, zapali mi Bibliju, ubi mi psa iz omiljene pushke i pobezhe sa komshijom, al' ja te ipak volim", ali tu se slichnost zavrshava.
drugim recima, ti mislis da nesto kao americki primitivizam - ne postoji?ili da se primitivizam zapravo moze tolerisati i cak u njemu uzivati ako je s merom i niko ne bude povredjen niti uvaljan u blato?moram priznati da nisam bila ni na jednom C&W eventu, ali mislim da je ovo poredjenje sa guchom lose - takav event uopste ne mora da kiptiod primitivizma by default, niti sam to htela reci. koliko sam cula, u guchi je plesanje na stolovima od prosle godine zabranjeno, drzi se nivoj.obezbedjenja ima vise no na bilo kom mitingu, jer neko treba da cuva nasu elitu koja je dosla da se proveseli.nema ni toliko valjanja u blatu posto su nasi cenjeni vladari spucali neke milione necega da se vasar sredi, asfaltira,ucini reprezentativnim svetu i postane srpski brand.jel se time gucha kvalifikovala da ocekuje tebe kao posetioca?a da. izgradjen je i heliodrom, za posetioce sa visokim standardima. ne salim se.
Link to comment
Pa ovde je tema "Lokal-patriotizam i dijaspora" a primitivizam je nash vs sveCkog, valjda? Ili i ti mislis da je nash extra-mimo-svih a da nas u tome osto ugrozavaju samo ovi 'moji' lokalni??? Neverovatno je kako covek mora da potegne jedno 3 miliona razlicitih (sa-svih-meridijana) primera da bi stigli do jednostavne & zivotne istine da su svi primitivci isti bez obzira na boje & zastave?
A mozhda ta jednostavna zhivotna istina - jednostavno nije tachna? Do nje si doshao jer polazish od "jednostavne zhivotne istine" da su ljudi svugde isti. Ako jesu, kog si se djavola selio u Australiju?
Link to comment
a da. izgradjen je i heliodrom, za posetioce sa visokim standardima. ne salim se.
Ja sam ovim kupljen. Gotova stvar. Dolazim sledece godine a vodim i kolegu od tamo, gospodina G&S - da mi svira, na uvce... Inace, sto se tice razbijanja - cuo sam pricu (a kamen video licno nisam) da je ekipa u nekom studentskom domu u Bgd-ju imala oveci kamen u uglu sobe - da ne mora'u flajke da razbijaju o zid i/ili glavu jedni drugima nego, molim, kulturno - o kamen - zato je tu i donesen... Ako neko ima nesto koloraturnije - nek' se slobodno javi. Ako smo i primitivni nismo nekulturni©.
Link to comment
cekaj, ovim poredjenjem ti zelis nesto da mi objasnis? :D
A da ti josh malo razmislish o napisanom, pa probash ponovo da pogodish shta je to trebalo da znachi?
drugim recima, ti mislis da nesto kao americki primitivizam - ne postoji?
Ajde popi josh jednu kafu, pa probaj ponovo i sa ovim.
ili da se primitivizam zapravo moze tolerisati i cak u njemu uzivati ako je s merom i niko ne bude povredjen niti uvaljan u blato?
Now we're getting somewhere. Radnichka klasa uzhiva u jelu i picu, veseli se, a ne moraju da razgrcu srchu lopatama, zovu bolnichka kola, 'apse ljude i reanimiraju pijance u blatu. Kakav jedinstven koncept izrazhavanja radosti narodnih masa, a?
moram priznati da nisam bila ni na jednom C&W eventu, ali mislim da je ovo poredjenje sa guchom lose
Nisi bila, ali imash stav? Samo nastavi, ja pazhljivo slusham.
koliko sam cula, u guchi je plesanje na stolovima od prosle godine zabranjeno, drzi se nivoj.obezbedjenja ima vise no na bilo kom mitingu, jer neko treba da cuva nasu elitu koja je dosla da se proveseli.nema ni toliko valjanja u blatu posto su nasi cenjeni vladari spucali neke milione necega da se vasar sredi, asfaltira,ucini reprezentativnim svetu i postane srpski brand.
Ni u Guchi nisi bila, ali chitash novine i imash stav? Zvuchi poznato.
jel se time gucha kvalifikovala da ocekuje tebe kao posetioca?
Ajde ti nama lepo ustani iz fotelje i proshetaj se do Guche kada bude bio sabor dogodine, pa nam javi da znamo kako je. Znash kakve su nashe novine, danas pishu jedno, sutra drugo.
a da. izgradjen je i heliodrom, za posetioce sa visokim standardima. ne salim se.
E na taj cu heliodrom da sletim ako mi javish sledece godine sa lica mesta da nema penjanja po stolovi, srche, blata i pijanaca u blatu.
Link to comment
A da ti josh malo razmislish o napisanom, pa probash ponovo da pogodish shta je to trebalo da znachi? Ajde popi josh jednu kafu, pa probaj ponovo i sa ovim.Now we're getting somewhere.
cuj, ako se ja ne sprdam (koliko treba) sa tvojim vocnim metaforama, nema potrebe ni ti da pokusavas da me uvredis ovim svojim besmislenim i prepotentnim opaskama.ako umes da razgovaras, izvoli, ako ne, talk to the hand.
Radnichka klasa uzhiva u jelu i picu, veseli se, a ne moraju da razgrcu srchu lopatama, zovu bolnichka kola, 'apse ljude i reanimiraju pijance u blatu. Kakav jedinstven koncept izrazhavanja radosti narodnih masa, a?
niti je jedinstven, niti je narocito originalan.niti sam ja to rekla.
Nisi bila, ali imash stav? Samo nastavi, ja pazhljivo slusham.Ni u Guchi nisi bila, ali chitash novine i imash stav? Zvuchi poznato.
a ti si bio u guchi? kada? nisi to spomenuo.sto se mene tice, pa valjda se nesto moze saznati i iz medija, majkumubozjunovine i tv obicno budu prepune informacija u slici i reci o ovom dogadjaju od nacionalnog znacaja.a tu su i price i fotografije ljudi koji su isli, osim ako cia ne distribuira fotomontaze u cilju diskreditacije srpstva :D ne moram valjda da se valjam u blatu licno i personalno da bih imala stav o tome.
Ajde ti nama lepo ustani iz fotelje i proshetaj se do Guche kada bude bio sabor dogodine, pa nam javi da znamo kako je. Znash kakve su nashe novine, danas pishu jedno, sutra drugo. E na taj cu heliodrom da sletim ako mi javish sledece godine sa lica mesta da nema penjanja po stolovi, srche, blata i pijanaca u blatu.
sto ja da ti javljam, idi sam.lepo kazem da to nije moj tip zabave, nikog ne osudjujem zbog razlicitog ukusa.
Link to comment
cuj, ako se ja ne sprdam (koliko treba) sa tvojim vocnim metaforama, nema potrebe ni ti da pokusavas da me uvredis ovim svojim besmislenim i prepotentnim opaskama.
Prema svecu i tropar, my dear. Da nisi pochela da bulaznish o izneveravanju principa ne bi te dochekale votjke kao hiperbole.
niti je jedinstven, niti je narocito originalan.
al' se nije zapatio u Srbiji. A u Americi - jeste. Zato blagonaklono gledam na americhku varijantu istog, a na srpsku - ne.
a ti si bio u guchi? kada? nisi to spomenuo.
Aha. Davno. A ti nisi nikad. Kao shto nisi bila ni na C&W eventu. Al' si zato jedna nachitana devojka, pa umesh da opravish avion a i da ga vozish, bez da si ikad sela u isti.
sto se mene tice, pa valjda se nesto moze saznati i iz medija, majkumubozju
Ma mozhe i o seksu puno da se nauchi iz knjiga i novina, pa ipak ljudi, kada prichaju o seksu, vole da porede lichna iskustva, a ne citiraju knjige. Jesi se zapitala zashto je to tako?
sto ja da ti javljam, idi sam.lepo kazem da to nije moj tip zabave, nikog ne osudjujem zbog razlicitog ukusa.
Ajde idi vidi kako je, pa da prichamo jel' su se upristojili kako novine pishu, il da ponovo krechimo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...