Jump to content
IGNORED

Integracija, asimilacija, segregacija...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Je@i ga doktore, ovi ne znaju ni da speluju a misle da mogu da zive tamo gde 'neprijatelj vreba':
Mozda je onih 40 po turu kazna za los spelling? wink.gif Ne razumem zasto 1 mali nevini meda ne moze da se nazove tako, a mogu (neki katkad prilicno nezgodni) ljudovi...
Link to comment
  • Replies 597
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    105

  • Indy

    56

  • bus

    51

  • Yoyogi

    39

Inace, kod nas u shkolici nije bilo glasanja a medica se zove Brownie. Fin je, ne jede/pije nista, ne pravi guzvu, mirno sedi & bavi se svojim poslom (ovo kad dodje u goste, onomad bio kod nas) a kakav je u skoli - nemam pojma.

Link to comment
A sto ne kupish cepove za ushi kad ti toliko smeta??? Ili si postao alergican i na same ljude... :)
Imam ja josh bolje reshenje: jednostavno ne zhvim u takvoj zemlji. Kao shto ne zhivim u Srbiji.
Ja ima tarifu za svako mesto na svetu, a poceo sam da je uvodim kad su mi krajem osamdesetih ponudili da nesto odradim u Sjenici.
Ma nemoj? Bash bi voleo da chujem shta bi rekao mom bivshem shefu da si bio na mom mestu 2003-ce kada mi je spomenuo jedan lep contract u Iraku dok se josh topovi nisu ohladili. wink.gif
Link to comment
Ma nemoj? Bash bi voleo da chujem shta bi rekao mom bivshem shefu da si bio na mom mestu 2003-ce kada mi je spomenuo jedan lep contract u Iraku dok se josh topovi nisu ohladili. wink.gif
Ti nisi otisao ali je neko drugi otisao - sa sve pojacanim zivotnim osiguranjem i tako to. Dosli su (neki od tih nekih) nazad u vreci - i to je fakat - al' se nadam da su obracunali i tu mogucnost - ako nisu onda su budale a ako jesu - sve je prema ocekivanjima. btw Tebi nesto slabo ide sa so-called avanturistickim duhom i to??? Nego, kad smo vec kod izbora - jel' to hoces da nam kazes da kod tebe u zemlji sve sam akademik (ne SANU nego pravi) i nema nigde ni seljaka ni narodnjaka??? Kakva ti je to zemlja, je@ote?? Nista Guca??? Auuuuuuu.....
Link to comment
Ti nisi otisao ali je neko drugi otisao - sa sve pojacanim zivotnim osiguranjem i tako to. Dosli su (neki od tih nekih) nazad u vreci - i to je fakat - al' se nadam da su obracunali i tu mogucnost - ako nisu onda su budale a ako jesu - sve je prema ocekivanjima.
Nemoj sada da vrdash. Nije bilo rechi o tome dal' sam ja negde otishao ili nisam, i ko se vratio u vreci. Bilo je rech da bi ti otishao bilo gde, uz odgovarajucu cenu. Pa da li bi otishao u Irak, da si bio na mom mestu? Name your price, within reason.
Tebi nesto slabo ide sa so-called avanturistickim duhom i to???
???Da mi avanturistichki duh ide od ruke, ostao bih u Srbiji 90-tih. Gde cesh veceg izazova.
Nego, kad smo vec kod izbora - jel' to hoces da nam kazes da kod tebe u zemlji sve sam akademik (ne SANU nego pravi) i nema nigde ni seljaka ni narodnjaka???
Lokalni narodnjaci mi ne smetaju. A otadzbinski - vrlo. Shto dalje od Guche, to bolje.
Kakva ti je to zemlja, je@ote?? Nista Guca??? Auuuuuuu.....
Ima panka, nema pravoslavlja. Za mene - savrshena.
Link to comment
Lokalni narodnjaci mi ne smetaju. A otadzbinski - vrlo. Shto dalje od Guche, to bolje.
vidis, ovaj rezon mi uopste nije jasan, a cujem takve stvari s vremena na vreme.kako to da ti smeta samo srpski primitivizam, a americki ne?mislim otisao bi na oktoberfest, a u guchu - ni mrtav?kakav je to onda, hm, princip?
Link to comment
kako to da ti smeta samo srpski primitivizam, a americki ne?
to ni meni nije jasno. isto se jezim (i bezim) od ovih ovde sanremovaca i slicnih uzasa kao i od narodnjaka srpskih.
Link to comment

paraju mi usi jednostavnoedit: sem naravno narodjnaka koji su bili i pro rezimski aktivni, oni mi ne paraju samo usi nego ne mogu da ih smislim...to se odnosi na domace. no, da ne politiziramo.

Edited by sta dalje
Link to comment
A sto toliko ne volite narodnjake (bilo cije)?
sprske narodnjake mrzim i prezirem zbog asocijacija na lude 90te, kad nisi mogao da ukljucis peglu da ti iz nje ne zapeva svetlana raznatovic - arkan, i slicni.prosto nije moglo da se dise od tog djubreta, i njihovih patriotskih izjava a i napeva tu i tamo.iz istih razloga mrzim i guchu, iako nemam nista specijalno protiv pleh muzike, prosto nije po mom ukusu.sto se tice bilo cijih narodnjaka, njih bez problema delim na dobru i losu muziku (za mene).
Link to comment

Pa, da li je Ceca bas "narodna muzika"? Mislim, narodnjaci su folk, to je valjda i Zvonko & Bogdan, Safet Isovic, itd. I sta fali San Remu... ja sam se u Italiji bas nauzivao sa Celentanom i slicnima na TV-u.

Link to comment
Pa, da li je Ceca bas "narodna muzika"? Mislim, narodnjaci su folk, to je valjda i Zvonko & Bogdan, Safet Isovic, itd. I sta fali San Remu... ja sam se u Italiji bas nauzivao sa Celentanom i slicnima na TV-u.
ja kad kazem narodnjaci mislim na ove cece i ostali sund. zloupotreba izraza, priznajem.za ove isovice ne znam ko su, al ajd' verujem ti na rec wink.gif e sad opet stvar ukusa, ja sanremovice ne volim, nisu po mom ukusu jednostavno. a celentano je ok.
Link to comment
Pa, da li je Ceca bas "narodna muzika"? Mislim, narodnjaci su folk, to je valjda i Zvonko & Bogdan, Safet Isovic, itd. I sta fali San Remu... ja sam se u Italiji bas nauzivao sa Celentanom i slicnima na TV-u.
indy, de gustibus...ja sam jasno rekla sta su moji razlozi, a ako treba da pojasnim - ne prezirem starogradsku muzikuniti sam je spomenula. mada mi nije ni favorit.
Link to comment
vidis, ovaj rezon mi uopste nije jasan, a cujem takve stvari s vremena na vreme.kako to da ti smeta samo srpski primitivizam, a americki ne?mislim otisao bi na oktoberfest, a u guchu - ni mrtav?kakav je to onda, hm, princip?
Ako volish breskvu a ne volish kajsiju, jel' time rushish neki kosmichki princip o toleranciji voca?Drugo, o kakvom ti americhkom primitivizmu u njihovoj narodnoj muzici govorish? Jel' se oni penju na stolove? Jel' udaraju flashom u chelo kad ih pogodi pesma? Jel' ima srche do kolena? Valjaju se u blatu pored puta mrtvi pijani? Poshto sam bio jedno vecheri na lokalnom ekvivalentu Guche koji traje 3 nedelje, sa sve shatorima, C&W muzikom, tochenjem alkohola i lokalnom hranom, odma da ti kazhem da toga - nema. Jeste, imaju besmislene tekstove tipa "prevari me ti, ukrade mi konja, zapali mi Bibliju, ubi mi psa iz omiljene pushke i pobezhe sa komshijom, al' ja te ipak volim", ali tu se slichnost zavrshava. Edited by ObiW
Link to comment
Pa, da li je Ceca bas "narodna muzika"? Mislim, narodnjaci su folk, to je valjda i Zvonko & Bogdan, Safet Isovic, itd. I sta fali San Remu... ja sam se u Italiji bas nauzivao sa Celentanom i slicnima na TV-u.
Ja sam u odgovoru eksplicitno pomenuo Guchu, a odgovor se odnosio i na sve to na shta Gucha asocira. Starogradske pesme nisu Gucha.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...