Jump to content
IGNORED

Integracija, asimilacija, segregacija...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Sve to stoji i nije u suprotnosti sa onim sto sam ja napisala i sto mislim. Kljucna rec je mentalna segregacija, na to sam htela da skrenem paznju ali mozda nisam bila dovoljno jasna.
Mozda je to mentana selekcija :unsure: Ja sam isao iz jedne krajnosti u drugu, prvo samo sa Svedjanima, i na poslu i privatno a sada sam ih izbrisao (skoro) iz privatnog dijela.
Link to comment
  • Replies 597
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cyberwor/L/d

    105

  • Indy

    56

  • bus

    51

  • Yoyogi

    39

Mozda je to mentana selekcija :unsure: Ja sam isao iz jedne krajnosti u drugu, prvo samo sa Svedjanima, i na poslu i privatno a sada sam ih izbrisao (skoro) iz privatnog dijela.
A kako/zasto ti se desilo da odes iz jedne krajnosti u drugu? Da li osecas integrisanim?
Link to comment
A kako/zasto ti se desilo da odes iz jedne krajnosti u drugu? Da li osecas integrisanim?
Boli me (*****) za integraciju. Moj zivot, u svih 10 zemalja gde sam ziveo izgleda isto. Mozda, drugaciji pejazi. Edited by msmodesty
sjajna poruka moze da se prenese i bez nekih reci
Link to comment
Boli me (*****) za integraciju. Moj zivot, u svih 10 zemalja gde sam ziveo izgleda isto. Mozda, drugaciji pejazi.
Znas, postoji razlika izmedju toga kad zemlje menjas kao papirne maramice i toga kad odlucis da u nekoj zemlji prozivis ostatak zivota. Ako zemlje cesto menjas onda i nije neophodno da se integrises. Ali ako negde zivis na duze onda je itekako od znacaja da li si integrisan ili nisi. OK, postoji i varijanta koju sam pomenula, mentalna segregacija, iskljucis se svojevoljno. Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Znas, postoji razlika izmedju toga kad zemlje menjas kao papirne maramice i toga kad odlucis da u nekoj zemlji prozivis ostatak zivota. Ako zemlje cesto menjas onda i nije neophodno da se integrises. Ali ako negde zivis na duze onda je itekako od znacaja da li si integrisan ili nisi. OK, postoji i varijanta koju sam pomenula, mentalna segregacija, iskljucis se svojevoljno.
Nije. Mislim - je@esh integraciju ako ona ovde znaci da, recimo, 'moram' naucim pravila po kojima se igra kriket. S druge strane - mene vishe zanima fudbal/kosharka... Srecom - naishao sam na lokalce koji su culi I za Red Star I za Piksija. Imam s kim da kohabitiram.
Link to comment

Vidis, za mene je integracija kad se nadjes na istoj talasnoj duzini sa lokalcima, pa izaberes svoje prijatelje shodno interesovanjima i uopste ne moras da naucis da igras kriket. Radis, gradis, zivis, slobodno se kreces na raznim talasnim duzinama a ne da se zatvoris i pljujes po lokalcima bez pokrica druzeci se iz primitivnog patriotozma prepunog predrasuda samo sa zemljacima. Znaci, fleksibilnost.

Link to comment
Nije. Mislim - je@esh integraciju ako ona ovde znaci da, recimo, 'moram' naucim pravila po kojima se igra kriket. S druge strane - mene vishe zanima fudbal/kosharka... Srecom - naishao sam na lokalce koji su culi I za Red Star I za Piksija. Imam s kim da kohabitiram.
Pa ko kaže da moraš?Ja, recimo, mrzim većinu grupnih sportova, posebno fudbal i košarku, ali bi se teško moglo reći da nisam bio kulturno integrisan dok sam živeo u Srbiji. Isto važi za hokej i Kanadu, a, sasvim sam siguran, i kriket i Australiju.
Link to comment
Nijesi u toku. Ovde ti se odnos prema kriketu ne može uporediti ni sa čim postojećim pod drugim podnebljima.
Missim, ako je pasioniraniji od odnosa velikog dela Kanađana prema hokeju i velikog dela Srba prema fudbalu... ali ne može biti, makar ne od ovog prvog. Kad je finale Stanley Cupa, cela jebena zemlja stane. <_< A nas nekoliko koji mrzimo hokej ulazi u prodavnice i izlazi sa odelima, televizorima, und dijamantskim tijarama koje smo oduvek priželjkivali. :s_w: Urnisani širi centar Beograda posle svake fudbalske ili košarkaške pobede je takođe prilično moćan dokaz. ...Dakle, I see your wicket and raise you a tiara and a dozen obliterated bus shelters in and around Trg Republike.
Link to comment
Missim, ako je pasioniraniji od odnosa velikog dela Kanađana prema hokeju i velikog dela Srba prema fudbalu... ali ne može biti, makar ne od ovog prvog.
Isto, samo americhki fudbal/Superbol. Dan sa najvishe house parties & dan kada najvishe zhena u Americi popije batine od muzheva. :(
Link to comment
Isto, samo americhki fudbal/Superbol. Dan sa najvishe house parties & dan kada najvishe zhena u Americi popije batine od muzheva. :(
Da, i ovde se Super Bowl čeka kao poluChristmas.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...