Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

jel koristi neko kakav mp3 plejer za plivanje?

ima li smisla to uzimati?

ja bila dobila neki soni na poklon. pesest puta sam pokusavala da mi bude dobro dok plivam i slusam muziku, al em se punio vodom, em sam se vise bavila muzikom nego plivanjem. nekada kad je muzika imala isti ritam kao i plivanje bilo dobro, ali ukinula sam ga vrlo brzo, meni se svidja zvuk svemira pod vodom. 

Link to comment

samo bi ti smetao. zadaj sebi neku dužinu npr. 3x300 sa 100m zagrevanja, pa broj. to će te zabaviti

 

e

od svih tih gedžeta jab jedino uzo ovo https://buy.garmin.com/en-US/US/p/97287

uf, i ja bi ga rado posedovala da sam mladja, pa da plivam vise od 5x godisnje u zatvorenom bazenu, koliko to sada cinim xaxaxax...

salim se, ali stvarno bi me jedino ta spravica obradovala u bazenu. i ja volim to takmicenje sa sobom, to mi jedino i daje smisao aktivnom plivanju. zao mi je sto nisam drugaciji tip, pa da plivam onako ravno, da klizim po vodi i uzivam u dugackim zaveslajima, salto okretima i tako to... ono, uzivas, a plivas ozbiljno. ja samo smisljam kako da se ne dosadjujem, sve kombinacije izredjam, sprinteve, kombinacije ruku, nogu, mesovito ovako, onako... tacno vidis da to radim jer sam dala sebi zadatak, a ne zato sto uzivam u treningu :-)

Link to comment

pa uzasno sam spor plivac, pa mi za 1km kolka mi je ruta nekad treba i 40 min bez odmaranja.

otkud znam.

 

Meni je glavna opasnost da ne krenem da mislim o ovom onom, tako da me cisto brojanje radi brojanja lepo umiri i "isprazni mozak", ako me razumes. Od malena sam tako brojala, ali evo npr. i dalje ne znam koliko mi zamaha treba za jednu duzinu sa prsnim :lol:

 

Koliko su skupi ti plejeri? Verovatno vredi da probas, mozda ako uzmes nesto jeftino na ebay ili tako nesto?

 

 

 

to zvuci super...gde ima da se pazari?

Ja sam kupila pre trista godina u radnji sportske opreme koja se nalazi(la?) u podzemnom prolazu kod Palate Albanije, da li se zvala Tref ili Trend. Kostalo je nesto sitno, 300-400 dinara, ali ne znam koliko da ocekujes danas. Verujem da ces naci u svim tim boljim sportskim radnjama u Srbiji, nije to nesto opskurno. Takodje, ako tvoj bazen ima radnjicu u sklopu, pogledaj i tamo. Tas je imao jednu mini-radnju ali koja je imala bas svasta u ponudi

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

pa sto ojra, pa nagore, nego nije to tolki problem nego sto mrzim kad nesto kupim pa mi skuplja prasinu.

 

jedem realno gona, samo trazim izgovor da ne krenem sa plivanjem. nazalost stvari u kojima zbilja uzivam, tj celici i borenja jos dugo vremena tesko da ce doci u obzir, trcanje zbog kljakave noge nema sanse, bajs imam al mi to nekako prevozno sredstvo a ovo ipak bude neka obaveza koju sebi zacrtam pa moram da ispunim.

krecem na suvo, ako ne sutra onda prekosutra, pa ko ziv kod mrtav.

il od ponedeljka.

 

ako i nadjem nedje i pod stare dane upisem neku skolu plivanja, posto me jako nervira kad zapinjem ko stoka a dvoje pored mene prodju ko da ih vuku gliserom, i uz to jos i caskaju, sigurno necu prijaviti :fantom:

 

hvala svima na odgovorima!

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa sto ojra, pa nagore, nego nije to tolki problem nego sto mrzim kad nesto kupim pa mi skuplja prasinu.

 

Ocekivala sam nesto tipa 50 evra. Potpuno razumem i podrzavam tvoj rezon. Najbolje bi bilo da covek prosto proba jednom-dvaput, npr. iznajmi na bazenu za neku sicu - ja bih to rado uradila, mada ocekujem da mi se ne bi svidelo (prvenstveno sto ne volim bubice u usima)

 

Pogledah malo cega ima na ebay-u, ima raznih jeftinih varijanti, kinez za 20 evra ili sa brzom dostavom iz Nemacke: 27 35

Link to comment

ako i nadjem nedje i pod stare dane upisem neku skolu plivanja, posto me jako nervira kad zapinjem ko stoka a dvoje pored mene prodju ko da ih vuku gliserom, i uz to jos i caskaju, sigurno necu prijaviti :fantom:

 

 

vecina ljudi na bazenu kod mene pliva tempom 40min kilometar (ili sporije). tih nekoliko sto ih vuku gliserom su ljudi koji idu redovno na plivanje (godinama, ako ne i decenijama) i/ili su trenirali kad su bili mladji. 

Link to comment

ne mora da znaci. za 6 meseci treninga (sa trenerom, u grupi, 2-3xnedeljno) svako moze da sidje na 20min po km. 

mislim, ako neko to stvarno zeli i ako mu je to potrebno.

 

(ne kazem da se ne moze uzivati i u sporijem plivanju - ja sam prvi koji voli plivati (i) sporo)

Edited by Djuro
Link to comment

Kod mene i žene 50+ umeju da šišaju, ali i deluju bas profi i dalje tako da verujem da plivaju vec dugo.

Omiljeni lik mi je jedan pravi debeljuca (zamisljam ga kako je obucen kao pravi lala kada je na suvom) koji pravi umetnost plivajuci, ima ocito opasnu tehniku a inace se ~zagreva jedno 5 minuta tako sto...lebdi vertikalno u vodi, po tome sam ga i primetila. (Tj. ne znam sta radi tokom tog vertikalnog lebdenja, mozda meditira ili se opusta od stresnog dana)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...