Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Ja neki dan plivao na mitrovackoj plazi, 10ak metara iza plovaka, predvece kad je masa vec skoro totalno izasla iz vode... i odjednom me misteriozno poklopio neki talas visine debelo preko pola metra, nemam pojma cime izazvan. Napao me mucki, s ledja, ali sam nekako uspeo da se ne uspanicim i izvukao se, nakon sto sam se nagutao vode. Jeste mi se skratio dah ali sam nastavio da plivam i dohvatio se plovaka, iako je bilo napeto ko u fabrici tregera. Posle sam gledao da li je bio neki brzi brod/camac ili sta vec sto bi moglo da podigne toliki talas ali jok, samo oni mali camci i brodovi, plus jedan skuter. Jedino sto mi pada na pamet da je moglo da doprinese tome je jak vetar.

 

Od sad ne plivam po vetru, s obzirom kakav sam plivac mogu lako dizginem u vodi. Drzacu se poziranja u fensi kupacim gacama i sorcevima, to je moj teren. Za plivanje idem na Beli kamen u Besenovu i jezero Bruje u Erdeviku, blizu su Mitrovice a voda mirna, stajaca. 

Link to comment

Ja neki dan plivao na mitrovackoj plazi, 10ak metara iza plovaka, predvece kad je masa vec skoro totalno izasla iz vode... i odjednom me misteriozno poklopio neki talas visine debelo preko pola metra, nemam pojma cime izazvan. Napao me mucki, s ledja, ali sam nekako uspeo da se ne uspanicim i izvukao se, nakon sto sam se nagutao vode. Jeste mi se skratio dah ali sam nastavio da plivam i dohvatio se plovaka, iako je bilo napeto ko u fabrici tregera. Posle sam gledao da li je bio neki brzi brod/camac ili sta vec sto bi moglo da podigne toliki talas ali jok, samo oni mali camci i brodovi, plus jedan skuter. Jedino sto mi pada na pamet da je moglo da doprinese tome je jak vetar.

 

Od sad ne plivam po vetru, s obzirom kakav sam plivac mogu lako dizginem u vodi. Drzacu se poziranja u fensi kupacim gacama i sorcevima, to je moj teren. Za plivanje idem na Beli kamen u Besenovu i jezero Bruje u Erdeviku, blizu su Mitrovice a voda mirna, stajaca. 

jos nisi preplivavo savu?

 

siso.

Link to comment

Nisam, plivao mozda 500-600 metara najvise, ali uzduz a ne popreko. Mislim da mogu bez problema kad je u pitanju kondicija ali mozda ima virova tamo na sredini, necu da se zezam jer i ne osecam neku potrebu.

Link to comment

Danas sam jednom starijem coveku otprilike spasao zivot, davio se na dubini od mozda metar i po maksimalno i ja ga podigao nakon sto mu je glava potonula. Kasnije mi rekao da ima problema sa kukovima i ledjima, a bas sam se cudio kako je poceo tako da propada prakticno u plicaku... Zamalo da bude uzas ali eto, dobro se zavrsilo.

Link to comment

E i ti ga pretera. Jeste deblja nego obicna, jeste toplije pod njom, ali je uspesno koristim u bazenu bez da mi prokuva mozak.

 

Neka mi prokuva mozak komotno, glavni i jedini cilj je da se kosa ne pokvasi. Da li kapče ispunjava taj uslov?

Link to comment

Da. 

 

Ja sam kapu do ovog leta iskljucivo koristio u bazenu, i to je funkcionisalo savrseno. Ovog leta sam je koristio na moru i premetio sam da se od soli malo skupila i da nije elasticna kao ranije. Verovatno sam trebao da je perem vodom posle plivanja, da skinem morsku so. Uzmi ovo u obzir ako nameravas da je koristis u Mramornom moru.

Link to comment

Ima vec mesec i po dana kako sam krenuo na plivanje, danas sam presao 1.5km za 45 minuta.

 

Treba mi neki savet, kako dalje, tipa, da li da pokusavam da plivam krace deonice, a brze, i na svakih npr. 100m pauza, ili da idem lagano i duze, pa npr. posle 400 ili 500m da pravim pauzu? :)

 

Verovatno treba kombinovati, ali bi mi dobro dosao neki savet.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...