Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

 

 

stigle i isprobane.

malo falilo da riknem. jedva isplivao 1.5km za 50ak min. osećam kako mi fali vazduha dok plivam tj. da bi mogao još malo da udahnem, al vremena nemam. nema simptoma plivačkog ramena, nastavljam dok ne dostignem 2km za 60ak minuta, kapiram da mi je nemoguća misija 2km za manje od 60min.

 

ne znam da li da kombinujem i kako plivanje sa i bez njih. zent me da ih ne ostavim na ivici da ih neko ne popali, a mrzi me da izlazim iz bazena.

mislim da će biti dva termina sa, jedan bez.

Link to comment

malo falilo da riknem. jedva isplivao 1.5km za 50ak min. osećam kako mi fali vazduha dok plivam tj. da bi mogao još malo da udahnem, al vremena nemam. 

 

ispruzi ruku koja ti je napred (ako govorimo o kraulu), pokusaj da duze klizis pa ces i za udisaj imati vise vremena.

 

i moras izduvati sve sto imas u plucima pre nego sto izronis i pocnes sa uzimanjem vazduha. onda ce ti i udah biti efikasniji.

Link to comment

stigle i isprobane.

 

ovakve nisam video kod nas. preko neta si narucivao?

 

znam samo za ove sto izgledaju kao lopatice.

imaju rupice, pa su pretpostavljam malo lakse za plivanje.

moracu da probam.  ^_^

 

8-027610006.jpg

Edited by Takeshi
Link to comment

nije to isto. 

plivanjem sa skupljenom sakom se poboljsava tehnika zato sto si prinudjen da sa podlakticom zahvatas vodu, sto efikasnije.

ove lopatice/rukavice su za povecavanje snage. istini za volju, moguce je i sa njima raditi tehniku ali tako da se prsti ne provuku kroz ove pantljike (vec se samo prislone na dlan i pridrzavaju palcem). 

Edited by Djuro
Link to comment

ispruzi ruku koja ti je napred (ako govorimo o kraulu), pokusaj da duze klizis pa ces i za udisaj imati vise vremena.

 

i moras izduvati sve sto imas u plucima pre nego sto izronis i pocnes sa uzimanjem vazduha. onda ce ti i udah biti efikasniji.

saveti poslužili, došao do 2km za nešto preko sat. nisam mrtav al me boli svaki mišić.

:)

 

@takeši

da uzeo ih preko ebaya, 15€ bez poštarine + ovi naši lihvari me zaklali za 500din

Link to comment

vezbaj i ronjenje pod vodom. Tako ces rasiriti kapacitet pluca ali i nauciti kako svesno a kasnije nesvesno da plivas i ne razmisljas o disanju.

 

I jos samo da se naoruzas sa mp3 i uzivancija ;)

 

bila sam morska sirena ili delfin u proslom zivotu :D

 

...javi se kad preronis iz cuga 25-30 metara :)

 

 

Vi imate srece u srbiji da su vam dugacki i duboki bazeni...nama su em kratki em plitki...za mene.

Link to comment

da bi raširio pluća, za početak treba da batalim pljuge 30+

:(

 

najbolji trenutak mi je kad uronim pod vodu(kod prsnog). tišina. muzika bi ga samo pokvarila.

Link to comment

Auh mnogo pusis!...ja ne vise od 10 i to samo kad mrak padne...

 

Samo probaj da ronis...mic po mic. Disanje je stanje uma i sve je povezano

 

O zvuku pod vodom necu da pricam...zen cist ...ali ovo tvoje 2km, 2.5 odlicno ide uz muziku.

Link to comment
  • 2 months later...

ja fasovala kontrakturu ramena /zamrznuto rame/, verovatno kao posledicu operacija i cinjenice da sam posle i pored svog tog sranja, nesmotreno nastavila da nosim torbu preko jednog ramena /bas sa te strane gde sam operisana/. poslednje dve nedelje idem na fizikalnu terapiju i to samo na kinezi terapiju, jer zbog meta na kostima ne smeju da mi pustaju struju a ni ultrazvuk ne koriste. tako da ''na suvo'' radimo, muci me mladi fizioterapeut za sve pare :-) i mada nisam imala preteranih smetnji, jedino u nekim polozajima bi me zabolelo rame, najveci problem mi je bio sto nisam mogla da plivam kraul, delfin i ledjno, tj nisam uspevala da izvadim ruku iz vode. sada vec uspevam po malo, jos uvek nije kao sto je bilo, ali juce sam, posle sto godina ponovo plivala bas dobrano, oko 1500 sam isplivala, istina sa daskom sam plivala nekih 700-800 metara noge, jer mi je preporucen taj polozaj ispruzene ruke. i to sve za nekih 45 minuta, mislim, nisam se bas banjala. al, zato me danas svi misici bole, mada, prijatan je bol u pitanju :-)

Link to comment

^Cuj, "nisi se bas banjala", super je to :)

 

Ja sam videla da sam se ubrzala za koji minut (3-5min kako-kad, sveukupno za moj kilometar), mada ne vidim nista sta radim drukcije, ali sat ne vara valjda.

Mozda utice malo i to sto sam vrlo cesto najsporija (ili druga od pozadi) od nas 4-5 koji delimo liniju pa je to uspelo da maaalko podstakne moj nepostojeci takmicarsko-lalinski duh :D U bazenu u kom plivam vec neko vreme jedna od tri trake za plivace bude zauzeta za sportiste pa se onda oni brzaci koji bi isli u tu trecu preraspodele, cesto u nekih 10tak minuta kada je jos ~guzva se desi da neko od tih ljudi pliva po sredini trake (koje su srecom dovoljno siroke za takvo nesto ako svi plivaju kraul)

 

Skoro uvek posle toga otplivam jos nekoliko krugova ali retko kad dodjem do 1.5km, odem malo da se izmasiram dok jos radi bazen. I dalje uglavnom plivam 2 duzine kraul 1 prsno i ne umem brzo da se okrecem kod ivice. Vezbala sam ponovo jednom kad sam ostala sama u liniji i dobila postenu upalu stomaka sutradan -_- i kada plivam, taman kad mislim da primenim novosteceno znanje, zaboravim na to. Imam neki ~stil plivanja na ledjima, nogama radim kao za ledjno ili kraul a rukama, obe istovremeno povlacim unazad, vrat mi je ravan u vodi, to obicno radim na kraju jer me iz nekog razloga opusta. Ne znam doduse da li je dobro ili lose za nesto, ali kako uradim 2-3 kruga toga, ne brinem se.

 

Inace po pitanju elegancije u plivanju, ima jedna devojka koju sretnem svaki put kada idem, koja je nesto manji (ali slatki) morz po zapremini, ali prelepo pliva, sve deluje kao sa onih video snimaka na youtubeu i pritom je dosta brza, uglavnom zaobilazi i muske. Milina mi je gledati je :)

 

//U Beogradu sam poslednji put bila na Tasu krajem februara, bio je uzasno, uzasno prljav - videla se skrama na ivicama, kao da si imao iscrtane krivudave linije, voda je bila nesto mutnija nego inace, bas sam se zgrozila.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

koliko plivate i za koje vreme?

ja najčešće 4x500m za <60min, a kad plivam 5x500 za tih poslednjih 500m mi treba 15min, al to je više za moju dušu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...