Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

On 2.12.2020. at 20:45, John Coltrane said:

Kako izdržiš više od 5 sati bez hrane?

Kako savladaš glad tj. posle koliko dana/nedelja se organizam navikne?

 

Već 6 meseci jedem jednom dnevno. Svesno sam taj obrok pomerio na 19h, jer sumnjam da bih izdržao da legnem gladan a i raspored obaveza mi je takav. Gladan sam jednom dnevno, oko 13-14h i to ubijem s dve cigarete i jednom kafom. Krajem Oktobra je vaga pokazivala 10kg manje. Nit' mi se žuri, nit' nameravam da prestanem s ovim ikad. Verovatno bih više skinuo da ne praktikujem čašu koka kole i 3-4 cigarete (s one dve to je sve za ceo dan) posle obroka, ali to mi je gušt.

Edited by zorglub
Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

Već 6 meseci jedem jednom dnevno. Svesno sam taj obrok pomerio na 19h, jer sumnjam da bih izdržao da legnem gladan a i raspored obaveza mi je takav. Gladan sam jednom dnevno, oko 13-14h i to ubijem s dve cigarete i jednom kafom. Krajem Oktobra je vaga pokazivala 10kg manje. Nit' mi se žuri, nit' nameravam da prestanem s ovim ikad. Verovatno bih više skinuo da ne praktikujem čašu koka kole i 3-4 cigarete (s one dve to je sve za ceo dan) posle obroka, ali to mi je gušt.

 

 

Ja tako sumnjam da bih izdržao ceo dan gladan, pa sve kreće iz glave. Prve 2 nedelje na novom poslu su me ubile u pojam, ustajem u 6, prvi obrok u 10, pre toga samo kafa i voda (i to ja pijem ledenu vodu). Kreten, trpeo sam zavijanje creva zbog usranog posla. Ovaj vikend su me srgali bolovi u stomaku kao da imam gastritis ili neki čir (to mi se dešavalo i pre uglavnom u nekim prelaznim jesenje/zimskim periodima) i odmah sam kafu zamenio čajem, a ledenu vodu normalnom. Inače bol je kao kad osećaš glad pa jedno 100 puta gori, tetka je imala helikobakteriju pa je opisivala sličan bol - skroz sam isparanoisao.

 

Juče odem na posao, stavim čaj, kupim plazmu (koju sam u životu jeo samo na ekskurziji ili posle povraćanja/kad se razbolim) i sedim za kompom u iščekivanju da krenu bolovi. Medjutim ništa, sve ok, jedem malo ranije  oko 9 i posle oko 12 popijem kafu i pojedem 3,4 plazme i sve ok.  Od jutros kao da mi je neko izvadio kamen u stomaku, kao da mi se smanjio želudac. Prepolovio sam porcije i pridržavam se myfitnesspall pa ćemo videti.

 

Za kafu te razumem, ja sa duvan bacio pre više od 2 godine, al meni nije bio toliki gušt kao tebi, meni je gušt alkohol i slatko i to mi najteže pada da izbacim. Ali jesam polako, ne izbacio ali sveo na minimum minimuma.

Link to comment

Svaka izlozenost stresu automatski pojacava osecaj gladi,potrebu za kalorijama.Kad sam poceo novi dodatni posao u Aprilu,mal se nisam onesvestio od gladi,a vec sam bio 5meseci na 16/8.

Link to comment
16 minutes ago, Friend said:

Pod stresom se dosta trosi energija iako nema mehanickih pokreta, kazu mozak inace trosi bas dosta.

Da,taj dodatni posao je trazio dosta koncetracije i paznje i samim tim je mozak otvorio cug.Uopste sve situacije kad izgubis kontrolu.Zato mislim da nije tesko dizati tegove,trcati ,jer mozes da sam sebe doziras.Sparing u borilackim vestinama,ako bas nisi crni pojas/instruktor pa automatizam i rutina kompenzuju..bukvalno izvuce svaku trunku glukoze iz organizma.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Konacno ulovih kettlebell od 20kg za normalne pare,tj 45e.Kolega se opalio sa onim prof za takmicenje,preko sto eura.Kaze oguli se boja,sve mu ruke ostanu zute posle treninga.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Posle mesec dana vratih se na krav maga, radili smo napade dok si na zemlji pa da ustanes i brzo uzvratis kickom i punches.. Anyway...mozda sam zardjala al kao da mi kolena skripe?! Al bukvalno cujem neki zvuk iz njih. Vozila sam board pre par nedelja, nikakvih problema nije bilo samo je opterecenje bilo vece

 

a sinoc sam sigurno 100x ustala sa strunjace i nisu mi kolena danas bas nesto ok. Nosila sam i stikle preksinoc :blink:

 

Jaoo brate mili so confusing 

Confused Threes Company GIF by MOODMAN

 

 

Link to comment

fali ti emulzije za podmazivanje zglobova :D, ili u prevodu: moraš dobro zagrejati zglob kolena pre bilo kakvih napora

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...