Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Hvala Ajnštajne, guglanje me umalo nije odvelo na interno! 
Čemu služe PPP atlete, majka mu stara :unsure:
 

Nemam vremena za trčanje/šetanje, faktor mali deca. 
Mogu da priuštim 20min-pola sata plafon nekih kućnih vežbica. Zadnji fudbal sam odigrao u junu prošle godine, totalno sam bez aktivnosti a sad sam još na novoj šljaci  8 sati u kancu tako da...

 

Link to comment

za topljenje sala su ti kratke eksplozivne sekvence. stan ti nije za to. mislim možeš uzeti sobni bajk pa cepati taj neki spining il kako se zove, al meni ta energija nije za gajbu. 

opet, za topljenje sala ti je važna ishrana. za tvoj uzrast su ti jedan do dva obroka dnevno dovoljni. i ne treba da bude jedan rano ujutro a drugi kasno uveče nego u okviru 6-8 sati. 

ne treba ni da radiš duže od 10-15 minuta, al radi svaki dan. meni ni tih 10-15 nisu od jednom.  uradim seriju kettlebell swingova pa nekad možda par zgibova, nekad se spustim u max sklekova i to ti je to. nema upala a nisi mlohav. a režim ishrane te sprečava da se gojiš. 

meni to u četrdesetoj radi posao. ali ja i ne radim za neki beach body već za svakodnevnu funkcionalnost. 

 

teretane mi baš ne nedostaju. uvek su leglo moronskih priča ako ne zaraze. 

uštediš pare i vreme neodlaskom. 

:fantom:

 

Edited by nisam ja
Link to comment

Moja 2 centa, po principu sto ljudi-sto cjudi :D 

 

Ako si skroz van forme odlicna stvar je turkish-get-up, za pocetak i bez ikakvih tegova, a onda sa malim opterecenjem, pa postepeno podizanje (ako nemas tegove u kuci mozes da uzmes bocu vode, peska, knjigu, nesto, snadjes se) To cesto govore treneri, i to oni skolovani treneri sa odlicnim poznavanjem anatomije, po njima najbolja vezba za nekoga ko je potpuno van forme je da legne na pod i onda ustane, a turkish-get-up je bas to, samo kompleksnije.

 

E i pazljivo sa vezbanjem kod kuce, ja sam se letos prvi put u zivotu povredio u treningu sa tegovima jer sam cimnuo rame prebrzo i prejako. Previse je distrakcija oko tebe u kuci, telefon, net, TV, ovo-ono, daj da sto pre odradim, da sto pre zavrsim da mogu xy, pa na to dodas jos da ti komfor vezbanja nije ni blizu onakvog kakav imas u teretani ili napolju, bas ti treba gvozdena disciplina da to odradis korektno, ja je ocigledno nemam.

Link to comment
6 hours ago, John Coltrane said:

Hvala Ajnštajne, guglanje me umalo nije odvelo na interno! 
Čemu služe PPP atlete, majka mu stara :unsure:
 

Nemam vremena za trčanje/šetanje, faktor mali deca. 
Mogu da priuštim 20min-pola sata plafon nekih kućnih vežbica. Zadnji fudbal sam odigrao u junu prošle godine, totalno sam bez aktivnosti a sad sam još na novoj šljaci  8 sati u kancu tako da...

 

Nije strašno što se mršavljenja tiče ako ne radiš kardio, ali u tom slučaju moraš da dodatno utegneš ishranu. Savet da jedeš jednom, dva puta dnevno je dobar ali je ukupan unos kalorija i odnos proteina, ugljenih hidrata i masti ipak najvažniji. Pola sata dnevno nije ni toliko malo. Slažem se i da je tursko ustajanje dobra vežba. Možeš jedan dan da uradiš neki kružni trening sklekovi, čučnjevi, tursko, rows sa trakom i da praviš pauze samo između krugova da bi se zadihao i podigao puls. Onda sledeći dan neki kućni kardio, tu nemam nikakvog iskustva, možda neki skokovi ili kreni od ovoga što si postovao pa ga prilagodi svojim mogućnostima ilI ako živiš u zgradi uz stepenice gore dole pola sata.

Edited by Heaviside
Link to comment

@nisam ja @Heaviside

 

Ne vidim načina da jedem jednom u toku dana, ja i radim vežbe da bih mogao da jedem normalno™ :D  Ne vidim kojom magijom da jedem jednom u toku dana kad se budim oko izmedju 6 i 6:30 a ležem oko 23:00?

 

Pri tom sam "slagao" za aktivnost, letos sam od žene dobio novi bajk sa sedištima za juniore i od juna pa do septembra sam manje više svaki dan prelazio izmedju 8 i 10km plus "tegovi" od 15 i 10kg u vidu njih dvojice - cca sat vremena sa malim zaustavljanjima ako nekog sretnemo ili da vidimo trening Mačvinih klinaca (dakle prilično lagan tempo). Smanjio sam alkohol i slatko (ali ih nisam skroz izbacio, ali sam stvarno smanjio, kunem se :unsure:) i gledao sam da ne večeram posle 8. Pecivo skoro izbacio (jel se računa burek u pecivo!?) i nisam baš značajno skinuo kilažu, možda sam se malo izduvao, tj. izgubio u obimu (rekao bih po nekoj odeći). Metabolizam ćao, godine ćao.

 

 

7 hours ago, napadaj said:

Guglaj hundred push-ups, to je dobar program i nije težak, plus obrati pažnju na ishranu. Ionako kažu da se trbušnjaci prave u kuhinji, a ne teretani.
 

 

Sklekovi su ok, hvala.

 

6 hours ago, goofs said:

Moja 2 centa, po principu sto ljudi-sto cjudi :D 

 

Ako si skroz van forme odlicna stvar je turkish-get-up, za pocetak i bez ikakvih tegova, a onda sa malim opterecenjem, pa postepeno podizanje (ako nemas tegove u kuci mozes da uzmes bocu vode, peska, knjigu, nesto, snadjes se) To cesto govore treneri, i to oni skolovani treneri sa odlicnim poznavanjem anatomije, po njima najbolja vezba za nekoga ko je potpuno van forme je da legne na pod i onda ustane, a turkish-get-up je bas to, samo kompleksnije.

 

E i pazljivo sa vezbanjem kod kuce, ja sam se letos prvi put u zivotu povredio u treningu sa tegovima jer sam cimnuo rame prebrzo i prejako. Previse je distrakcija oko tebe u kuci, telefon, net, TV, ovo-ono, daj da sto pre odradim, da sto pre zavrsim da mogu xy, pa na to dodas jos da ti komfor vezbanja nije ni blizu onakvog kakav imas u teretani ili napolju, bas ti treba gvozdena disciplina da to odradis korektno, ja je ocigledno nemam.

 

Overiću i turski sed+ustani. Hvala.
Slažem se za disciplinu, ali sreća u nesreći je što nema puno sadržaja koji može da me odvoji (korona), rekoh već najveća distrakcija su deca, ali dnevna soba je velika pa kao i oni rade vežbe na onim puzlama za igru, dok mi skačemo ispred TV da bi pratili vežbe.

 

 

1 hour ago, askeladden said:

 

Vrlo ok trening,aju i app.Za sve nivoe,uvek laksa i teza verzija ..preporucujem.ima i sa tegovima,kettlebell..realisticni su,nema idiotskig challenge i slicno.

 

Hvala.

Link to comment

Sad je moderno da se jede u intervalu od 8 sati a ne jede i ne pije ništa od osim vode, kafe i čaja tokom preostalih 16. Navodno produžava život, ali nove studije pokazuje da ne doprinosi topljenju masti u poređenju sa uobičajenim režimom sa istim unosom kalorija. Šta znam, meni je 16 sati previše jer se budim noću ako ne pojedem nešto pre spavanja, a ručak u 15h mi se ne uklapa u raspored. Sa druge strane, lakše je držati kalorije pod kontrolom ako izbaciš jedan obrok i užine i ostale grickalice, a i lakše pada dijeta kada pojedeš dva muška obroka umesto 3-4 šake jada. Ja jedem u 13h prvi put i oko 23h poslednji put i bolje se osećam nego kada sam jeo tokom celog dana. Mislim, niti izgledam posebno dobro, niti sam u nekoj top formi tako da nije ni bitno šta ja radim, ali nije teško preći na takav režim. Posle 2, 3 sedmice ide lagano, a dobar broj ljudi ni ne želi da se vrati na stari režim jer se bolje osećaju. 

Link to comment

16/8 vec godinu dana i skroz ok.Dorucak izmedju 09 i 10,rucak izmedju 16 i 18h i ponekad lagani lunch.Skroz ok.Skinuo sam ne toliko kilograma koliko se bolje osecam i manje imam napade prejedanja.Mind you,u mom slucaju postoji i poremecaj u ishrani,tako da mi je ovaj rezim pomogao da steknem navike u ishrani i povezem se sa osecajem gladi i sitosti.

Link to comment

Drugar pokušao taj intermittent fasting i nikako mu nije prijao. Poremetio mu stolicu, stalno se osćeao umorno, boleo ga stomak...

 

E sad, on ima preko 150kg i letos je preležao koronu i to tako što je ležao u bolnici i bio na kiseoniku, pa verovatno i ta dva faktora značajno utiču na stanje njegovog organizma.

 

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

Kako bih ti rekao,150 kg,osim ako nije 2,5m visok,je bas puno.Nije ni cudo da IF ne prija jer sigurno postoji disbalans hormona gladi,sitosti,insulin..plus gojaznost je forma bolesti zavisnosti po meni.

Link to comment
23 minutes ago, Heaviside said:

Sad je moderno da se jede u intervalu od 8 sati a ne jede i ne pije ništa od osim vode, kafe i čaja tokom preostalih 16. Navodno produžava život, ali nove studije pokazuje da ne doprinosi topljenju masti u poređenju sa uobičajenim režimom sa istim unosom kalorija. Šta znam, meni je 16 sati previše jer se budim noću ako ne pojedem nešto pre spavanja, a ručak u 15h mi se ne uklapa u raspored. Sa druge strane, lakše je držati kalorije pod kontrolom ako izbaciš jedan obrok i užine i ostale grickalice, a i lakše pada dijeta kada pojedeš dva muška obroka umesto 3-4 šake jada. Ja jedem u 13h prvi put i oko 23h poslednji put i bolje se osećam nego kada sam jeo tokom celog dana. Mislim, niti izgledam posebno dobro, niti sam u nekoj top formi tako da nije ni bitno šta ja radim, ali nije teško preći na takav režim. Posle 2, 3 sedmice ide lagano, a dobar broj ljudi ni ne želi da se vrati na stari režim jer se bolje osećaju. 

 

Pravo pitanje je kad ustaješ ako ti je prvi obrok u 13h?

 

 

 

Od škole i faxa mi je ostalo da ne mogu da jedem ćim se probudim (klopa se na velikom odmoru što je više od 2 sata posle budjenja, bar u mom slučaju).

Kad sam bivao kući doručkovao bih pola sata pošto se probudim, da to obavim i idem dalje. Ručak oko 15h i večera oko 20h.

 

Do neke 25godine sam imao 75kg na 185cm, onda sam radio u kafani i prilično zapustio sve sem flaše i otišao na 90kg. Ipak preko leta plivanje na Savi, fudbal i trčanje (ako baš nema redovnog fudbala),pa sam još nekako i održavao formu i 1 izgled™. Ali pre 4 godine sam počeo da radim po terenu, sedim u autu, pa sastanci, pa kući komp, pa junk food, pa kafane-restorani, kad dodjem kući nisam ni za jebenje ni za gledanje što bi reko naš narod. U tom periodu mi je prvi obrok bio oko 10h (a ustajao sam oko 7:30) pa ručak oko 16h pa večera oko 21h (dok se uspavaju deca) i tad je sve otišlo do qrca i ja na 100kg koje imam as we speak.

 

Ostavio sam cigare, i to je pomoglo gojenju, ostavio sam drogu™, ostavio sam i alkohol (nema redovnog napijanja, sa piva prešao na vino, ponekad rakija ili viski), najbolje da ni ne jedem i vidjen sam za Hilandar u pm.

  • +1 1
Link to comment

mislim da je mnogo bitnije šta se jede nego kad, kako, pa čak i koliko se jede, ali ajde...valja napraviti multimilionsku industriju i veliku nauku od calories in<calories out

 

edit - ako hoćete da smršate preporučujem da instalirate myfitnesspal na telefon, podesite deficit, pošteno vodite evidenciju ishrane i rezultati neće izostati dok god ne čitujete... vežbanje opciono jer je mnogo lakše ne pojesti nego sagoreti 200 kalorija,  ali se svakako preporučuje zvog svih ostalih benefita

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

+1 za my fitness pal

Nema šta, već sam i napisao, ukupan unos kalorija i odnos p, m ug su najvažniji. Jedino se ne slažem da je "šta" važnije od "koliko" ako želiš da smršaš, ali nebitno i jedno i drugo je važno. 

 

@John Coltrane

Pa, nema veze kada ustajem. Jedem od 13 do 23. Znači 14/10. Aj ajde ako te zanima, ustajem u pola 8, ležem oko 12. Još jednom, nema to mnogo direktnog uticaja na mršavljenje, to je pre lifestyle priča. Autofagija, longevity, energy levels ovo ono. Ne bih rekao da je totalni bullshit pošto ipak ozbiljni univerziteti izbacuju radove na tu temu. Ja se bolje osećam, pa nek je i placebo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...