Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Da bre, saraj malo :D

Idi tamo na bodyweightfitness i vidi sta sve moze da se izvede bez opreme, ima tog tela i dalje od pupka.

Sve sem pupka mi je ko bombona. Vozim bajk redovno 30-ak km minimum pa je ispod pupka sve kako valja i dolikuje  :s_d:

 

Stomak mi je muka. Sjajna prilika da ga se resim.

 

Ugojioh se kad sam ostavio cigare i od tad sam fluffy

 

kuckam se sa vama akrvca mi lipti  :cry:

 

Ne curi mnogo, al je na nadlanici pa tece kad stisnem pesnicu da kuckam. Odoh da me zalece apotekarke...

Link to comment

@ Vookela 

 

hvala puno

 

Pogledacu kad saniram rane junacke.

 

edit:kisa  :isuse:

 

Kad udari macka na Pinca. Bg ne pamti takvu epsku bitku. Zivuljke srecom ok, jedino ja najebah.

Edited by katamaran
Link to comment

trbusnjaci i vezbe za donja ledja su najbitniji ako hoces da osnazis celo telo. al bas pazi s tim, doziraj u pocetku lagano i trudi se da vezbe izvodis pravilno, jer postoji velika opasnost da tako sjebes kicmu. ako si resio da smrsas, nece to moci samo s trbusnjacima, nego moras jos neke interval treninge da dodas. npr, uzmi da udaras dzak, al obavezno zadaj sebi neke tajminge koje ces da postujes, pa ih vremenom dizi. sto se jednolicnog trcanja tice, misljenja sam (tu sad ima 1000 teorija, i ne mora da znaci da sam ja u pravu) da je to klasicno sviranje qrcu. ako s tim hoces nesto da uradis moras ubacis promene ritma, distanca sprinta pa distanca lagano i tako u nedogled. mnogo je bolje (opet po mom misljenju) da nadjes neke malo vece stepenice pa udri gore dole kolko mozes...

Link to comment

Odavno vlada mišljenje da je puni pokret kod klasičnog trbušnjaka passe, da je napor za vrat, kičmu, rebra, dijagragmu i da nije efikasan toliko jer ima puno praznog hoda. Probaj kao što kolege rekoše plank ili podizanje nogu iz ležećeg polozaja, na kraju krajeva i onu skalameriju (captain's chair) kao neke alternative koje ne opterećuju vrat.

Link to comment

Plus, stomak se ne skida trbušnjacima već smanjivanjem procenata masti. Kardio, kardio, kardio, klasična teretana, a da bi to sve lakše išlo treba ojačati trup (core). Poslije toga pločice se pojavljuju same :D

Edited by James Marshall
Link to comment

dodji kod mene na boks da se posibamo :D

 

ovo je ubedljivo najbolji predlog. nego reko, ko zna u kakvom je stanju covek, daj da se malo dovede u red pre nego sto krene sa udaranjem po glavama  :P

Edited by Bright Billy
Link to comment

Da, samo nemoj upasti u taj fazon koji prodaju casopisi za sredovecne domacice kako vezbanje stomaka direktno utice na salo na stomaku. Salo odlazi kako mu genetika kaze i moraces overall to da smanjis da bi ga video na stomaku. I, kako vec rekose ljudi, to ce imati najvise veze sa tim kako jedes.

Link to comment

Odavno vlada mišljenje da je puni pokret kod klasičnog trbušnjaka passe, da je napor za vrat, kičmu, rebra, dijagragmu i da nije efikasan toliko jer ima puno praznog hoda. Probaj kao što kolege rekoše plank ili podizanje nogu iz ležećeg polozaja, na kraju krajeva i onu skalameriju (captain's chair) kao neke alternative koje ne opterećuju vrat.

 

+1

 

evo, ima dosta korisnih saveta na ovom kanalu  https://www.youtube.com/user/Calisthenicmovement/featured

Link to comment

Plus, stomak se ne skida trbušnjacima već smanjivanjem procenata masti.  Poslije toga pločice se pojavljuju same :D

 

"ABS are made in the kitchen"   :cool:

 

apropo mog pređašnjeg posta o važnosti ishrane

Link to comment

"ABS are made in the kitchen" :cool:

 

apropo mog pređašnjeg posta o važnosti ishrane

Apsolutamente. Ne postoji oblast koja se više povinuje onoj "you are what you eat"

Link to comment

Hvala svima na savetima. Slaba vajda od mog trcanja. Ili ne znam da disem ili imam neki problem sa grlom (sasvim moguce jer duze vucem neko sranje)

 

Bajk vozim kolko hoces al se zadisem kad potrcim za busom. Mada sam danas relativno pristojno trcao i to poceo uz one stepenice kod TV-a ka Roki :)

 

Ishranu menjam 100%. Do skoro sam bio  :piggy: i bas voleo klopu. Glavno razlog sto nisam mrsavio je sto mi nije padalo na pamet da se odreknem hrane. Sad sam u skroz drugom fazonu. Srecom mi organizam ne trazi iz drugih razloga pa je sjajan trenutak da promenim navike.

 

Pusio sam dve pakle dnevno dok mi se malo nije zgadila cigara zbog neke bolesti. Iskoristio priliku i batalio pusenje. Ima nekih 5-10 godina od tad i jos nisam posrnuo.

 

Sad mi se jedu samo salate i voce. Guraju mi malo i i piletinu pod nos pa cu da se zrtvujem. To je sve valjda ok za moju novopronadjenu ljubaav prema fitnesu.

 

Nije stvar da osnazim celo telo. jak sam kao bik (i skoro tolko pametan). Samo treba da skinem stomak i da zategnem sise. Ruke sam uvek imao jake a za noge ne moram ni da pricam kao pasionirani biciklista.

 

Darling bi me sredila u dve runde max

 

edit: da ne pricam da ljudi vec primecuju promene i pljuste komplimenti :) Sjajno za samopouzdanje i odlicno za dalju motivaciju.

Edited by katamaran
Link to comment

"Jakost" dolazi u raznim oblicima, kao eksplozivna snaga, kao izdržljivost, kao gustina mišića, blablabla. Ja sam svojevremeno krenuo na plivanje kad sam bio u sistemu trčanja gdje sam trčao svaki trening po 1 i 10 minuta tri-četiri puta sedmično. Znači čuka kao u Kenijca. I naravno, fasujem upalu i skapiram da ne mogu da isplivam više od 200 metara. Šta hoću da kažem - snaga jeste i stvar genetike i svega, ali ako si već ušao u tu priču, povecaj tonus mišića, manje ćeš se trošiti prilikom većih napora, ti mišići će ti bolje trošiti unesenu hranu itd.

Snaga kao što rekoh može da se manifestuje tako što udarcem možeš da nokautiraš bika ali i tako što možeš da preživiš rvačku rundu od 5 minuta. Svaka vrsta snage je dobra, ali radom u teretani i kvalitetnim vježbanjem nećeš samo dobiti klasičnu snagu, već mnogo mnogo više. Dobar "core" je osnov dobre posture, rasterećenja mišića leđa npr.

 

To sa disanjem je ovo klasično podizanje tvog plafona - možeš da voziš bajs sto godina jer to radiš na 60% maksimalnog broja otkucaja, ali ovi napori koji ti traže veću potrošnju i puls blizu maksimalnog malo dužeg vremena su ti problem (uz istorijat pljuganja). Probaj malo tzv. HIIT treninga (gugl, pišem sa fona). Ne mora biti trčanje, može i kombinacija čučnjeva, burpija, mauntin klajmbera ili samo trčanja u mjestu (može i kući da se radi) da podigneš taj plato koji se tiče izdržljivosti na "visokom broju obrtaja". Isplatiće ti se u svim mogućim daljim poduhvatima.

Link to comment

Na myprotein.rs je mnogo skuplje nego kod ovih sto prodaju na crno preko fejsbuka, batali to. Imas stranice suplementi ekstra cene, suplementi supercene, suplementi svasta nesto... ja tamo narucujem i za sebe a uzimamo i za teretanu i sve je ok a jeftinije nego preko zvanicnog sajta, i to prilicno.

 

pa oni nemju opciju neutral, bez zasladjivaca i ukusa, to mi preslatko sve..

a i bude ovde velikih popusta, uneses kod 'prva kupovina', 'save3' i sl. akcije pa bude prihvatljiva cena

 

u stvari pogledah sad na FB 'suplementi extra cene' imaju myprotein neutral :D sorry, samo da uporedim cene

 

final edit: i eto jeftinije je na myprotein.rs(2099rsd) mego fb stranici (2350rsd)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...