Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

To vrlo lako možeš proveriti - pošalješ mu pp na fejsu...

 

U principu što duži termin kupiš jeftinije je mesečno, a nije uopšte skuplje od drugih online trenera koje sam kontaktirao.

Link to comment

 

 

nisi reko nista sto nisam rekla, da jezik odrazava drustvene odnose i da se to jednako odnosi i na jezik teretane koji je diskriminatoran prema zenama. zene ne rade sklekove i zgibove jer treneri s njima to ne rade. ne da im se. ona koju baci na kolena ostace na kolenima zauvek. zabole ga da je dovede do zgiba, jer je to puna posla, mora u svakoj seriji da joj asistira, i to je mukotrpno i traje. ona koja moze da uradi zgib, moze da uradi i sklek. 

 

kad slab muskarac dodje u teretanu i trener mu kaze ajde sklek, nikad mu nece reci ajde zenski sklek, nego ce reci aj sklek s kolena. niti ce mu ikad reci daj tu zensku sipku, nego daj tu od 18 il 15 kila. 

 

veliki muskarac ima veliku saku, mali malu, isto je s nama zenama, mi velike zene imamo velike sake, male zene imaju male. ne vidim razlog da sipka bude dzender biased, dovoljno je da postoje sipke razlicitih velicina za ljude s razlicitim potrebama bez obzira na pol. 

 

kapiram i da zbog velike muske brige olimpijskog komiteta za zene, ko s tim sipcicama za zenske rucice, zene nisu smele da trce maraton do pre 30: mnogo je to iscrpljujuce, kako ce da rodi... 

 

 

 

 

ne smeta mi, zabole me. to je bio samo jedan primer iz zivota kojim sam ilustrovala tezu da zene u patrijarhalnom drustvu ne zele da budu snazne i da cak i kad su snazne, snagu kriju. da slucajno ne bi ugrozile muzjacko sampouzdanje kad sa smiluje da sa pijace donese kilo paradajza i kilo krompira. on donosi sa pijace! on nosi! mozes misliti... 

 

ofkors da su u muskom svetu koji prave muskarci po muskoj meri zene slabije i da to nikad ne sme da se zaboravi. 

Link to comment

 

 

 

ne smeta mi, zabole me. to je bio samo jedan primer iz zivota kojim sam ilustrovala tezu da zene u patrijarhalnom drustvu ne zele da budu snazne i da cak i kad su snazne, snagu kriju. da slucajno ne bi ugrozile muzjacko sampouzdanje kad sa smiluje da sa pijace donese kilo paradajza i kilo krompira. on donosi sa pijace! on nosi! mozes misliti... 

 

ofkors da su u muskom svetu koji prave muskarci po muskoj meri zene slabije i da to nikad ne sme da se zaboravi.

 

nije to nikakav "muski svet" vec prirodan tok stvari. zena treba da bude negovana i zenstvena (ne kazem da muskarac ne treba, naprotiv, mislim na negu) da pleni svojom figurom, da bude osecajna i nezna, jer treba da bude primecena od strane muskog pola, kako bi dobio priliku da je osvoji. Zena ima tu moc da moze da podari zivot, a sta ces vise od toga. To mogu samo nezna i osecajna bica, zamisli nekog pecinskog coveka da radja...Zato sada imas poremecen tok stvari, momci uopste ne prilaze devojkama, jer su "uplaseni" i ne vide zasto bi osvajali nekog "muskarca" i u fizickom i u emotivnom smislu...

Link to comment

Naravno, prokleti patrijarhat je napravio da muska saka bude u proseku 189x84, dok su zenama smanjili na 172x74. Kad bi zene napravile svet po zenskoj meri onda bi najvise sklekova mogla da uradi zena a ne muskarac, neka dodjavola ide i sirina ramena i koncentracija misicne mase u gornjem delu tela izazvana genetikom! Kad bi sipka za muskarce na olimpijadi bila 10 kg, njima bi biologija prestala da sipa 20 puta vise testosterona u krv... itd itd...  Sve je do jezika i stava, drugim recima.

 

Jasno mi je kako zablude o jednakoj vaznosti nomenklature i gravitacije mogu biti primamljive nekome ko nista nije radio u zivotu, ali ti koja stanes pod gvozdje svake nedelje mi ne ides u glavu. Zar svi mi koji volimo sportove snage nismo njima privuceni upravo zato sto nema mesta za kenjanje i relativnost? Zar to nije svet u kome prihvatamo svaki tip nekonvencionalnih likova, neprilagodjenih i neobicnih, sve dok pomeraju tu sipku? Svet u kome su Amerikanci jednako postovani kao i Bugari ili Kinezi, u kome se invalidima koji opstaju u njemu daje specijalna paznja i postovanje, gde mesto imaju i debeli i mrsavi i visoki i niski. Na kraju, jedini sportu okrenut svet u kome moze postojati Matt Kroc i citava plejada najrazlicitijih likova.

 

Najgore je sto se ja svim srcem slazem sa osnovnim sentimentom ove price - da zene treba da budu jake i da je ideal krhke zenice odvratan u svojoj osnovi. Sve to ipak ne moze biti opravdanje za ovoliko lupetanje. 

 

@zakintos: Samo zelim jasno da razdvojim ovo sto ja pricam od tog primitivnog smeca u koje ti verujes. 

 

Evo da zavrsim snimkom zena koje se nisu dale omesti "zenskom sipkom", jer znaju da "zenski" nije sinonim za slabo. Neke izgledaju skoro kao muskarci, neke kao modeli, neke i placu, ali ni jedna nije placipicka:

 

Link to comment

nije to nikakav "muski svet" vec prirodan tok stvari. zena treba da bude negovana i zenstvena (ne kazem da muskarac ne treba, naprotiv, mislim na negu) da pleni svojom figurom, da bude osecajna i nezna, jer treba da bude primecena od strane muskog pola, kako bi dobio priliku da je osvoji. Zena ima tu moc da moze da podari zivot, a sta ces vise od toga. To mogu samo nezna i osecajna bica, zamisli nekog pecinskog coveka da radja...Zato sada imas poremecen tok stvari, momci uopste ne prilaze devojkama, jer su "uplaseni" i ne vide zasto bi osvajali nekog "muskarca" i u fizickom i u emotivnom smislu...

:isuse:

Edited by ivy
Link to comment

:isuse:

Vidi, mozes da poklapas oci ali to te nece daleko odvesti

Mozes da mislis da su ljudi neka supermocna bica koja se sluze mozgom ali i mi smo jedna vrsta zivotinja koji se vode nagonima. Tako svako ima nekog kome odgovara neciji znoj, miris itd to bi trebala da znas. E sad ljudi se zatrpavaju raznim parfemim i ubijaju svoj prirodan miris kako bi bio primecen. Jbg mrzi me dalje

@ prokleto djubre

Tako stoje stvari jbg

Edited by zakintos
Link to comment

Zakintose, ljudi imaju i nagone i mozak i skoro uvek su u upotrebi oba. Sad na trenutak iskuliraj nagone, upregni analiticki mozak koji imas pa analiziraj sledece podatke koje si nam dao:

a) Muskarci zele da osvajaju

b) Predmet osvajanja treba da je sto slabiji da se osvajac ne uplasi

Pa mi reci sta to govori o tim osvajacima.

 

Na stranu biologizacija drustva i sve ostalo sto je pogresno i banalizovano u ovome sto pricas, samo mi reci zasto bismo kao vrsta imali nagon da se sire geni takvih slabica? Kad vec nagoni odlucuju, jelte...

Link to comment

To ti i pricam pored mozga vode nas i nagoni..

Muskarci ne zele da osvajaju nego im je to u prirodi da love i osvajaju. Gledao si onaj crtac kad pecinski covek lupi toljagom zenu po glavi i odvede je u pecinu da zajedno rade sklekove

Pod 2 to o pisem ne treba da osvaja predmet vec zenu koja ga zavodi kako bi opet radili sklekove iz zadovoljstva i posle toga srecno se grlili i ljuljali kolevku...

Vidi, mislis da ne znam koliko ovo rogobatno zvuci i da bih dobio mnogo minusa na ove kako kazes moje primitivno postove ali to ti je samo prirodan tok stvari. Kao sto zena radja a je l,' muskarac to ne moze. Lepo si krenuo ono sa velicinom sake samo si trebao da nastavis da uporedjujes i dosao bi do ovog mojeg "muskog sovinizma"

Link to comment

zena treba da bude...

žena ne treba da bude jebeno ništa osim onoga što sama želi.

a posebno ne treba da bude ništa u kontekstu, u funkciji, zbog muškaraca.

 

o tegljenju i snazi drugi put, sad sam suviše iznervirana.

Link to comment

žena ne treba da bude jebeno ništa osim onoga što sama želi.

a posebno ne treba da bude ništa u kontekstu, u funkciji, zbog muškaraca.

 

o tegljenju i snazi drugi put, sad sam suviše iznervirana.

nemoj da si bezobrazna i da izvlacis iz konteksta

Pricao sam o prirodnim tokovima i da: zena treba da ostane zena a ne da se dopunjuje tesrosteronom- jer to joj nije potrebno...

Isto sam se iznervirao jbg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...