Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

retki su treneri koji sa zenama rade ko s ljudima: "tegic", "zenski sklek", za vikend sam cula i "zenski zgib"! cak i u krosfitu koji ima ideal misicave snazne zene sipka od 15 kila se zove zenska sipka.

 

Retki su, jer su retki treneri sa ozbiljnim obrazovanjem. Ogromna vecina koju sam ja video se bavi klijentima tako sto radi iste stvari koje je radio za sebe. Kad se tako nekome pojavi zena, on jednostavno ne zna sta ce. Evo ti roze bucice da ne primetis da ne znam sta radim. Kad god citas ozbiljne trenere sta pisu, uvek je konsenzus da ne postoji "zenski trening". Moze neka sitna specificnost da se uvede zato sto je takmicar zena, ali ozbiljne zene treniraju isto kao muskarci.

 

BTW, ne treba mesati odredjenu macho atmosferu koja svakako postoji sa legitimnim stvarima. Recimo, ta sipka je olimpijska sipka za zene, nista tu nije krosfit izmislio. Zenska saka je najcesce daleko manja od muske i to je osnovni razlog za nju. Takodje, to sto su lakse varijante odredjenih vezbi dobile prefiks "zenska" je cesto zbog toga sto zene ne mogu uraditi ni priblizno toliko koliko mogu muskarci, pa da se napravi neka distinkcija i mogucnost za malo vece brojeve. Ima i muskaraca pocetnika koji ne mogu da urade sklek, ali je to prilicno retko, dok je zenama sklek uvek teska vezba. Jednostavno tu upada genetika i takmicenje medju polovima nema smisla. Sklek je najinteresantniji u tom smislu jer se musko-zenska razlika u vecini vezbi odrzava na slicnom procentu, ali kod skleka je ona besmisleno velika. Valjda oko 10 puta veca, za razliku od planka koji je manje od duplo, trbusnjaka koji su skoro isti itd...)

Link to comment

imam poznanicu iz teretane koja radi zgibove, a vikendom ide s muzem na pijacu, da bi on nosio. ja se cudim, nosi sama, jaka si ko konj, ona je u fazonu mora muz necemu da sluzi. to je to, cemu ko sluzi, koju ko ulogu igra u patrijarhalnom drustvu. idealna zena: natrcena guzica, mrsave zategnute noge, mlitave suve ruke, slaba ledja i velike sise. sve sto iskace iz sablona izaziva reakcije. mislim da ovoj muz i ne zna koliko snaznu zenu ima. 

retki su treneri koji sa zenama rade ko s ljudima: "tegic", "zenski sklek", za vikend sam cula i "zenski zgib"! cak i u krosfitu koji ima ideal misicave snazne zene sipka od 15 kila se zove zenska sipka.

cekaj, tebi ozbiljno to smeta?

jebiga, koliko god se zena bavila krosfitom, bodibildingom, cimevec, i dalje ce biti slabija od prosecnog muskarca koji od tegova dize pivo i gricke. mnogo slabija.

taj muz i dalje mnogo vise i kvalitetnije moze povuc od tvoje jake drugarice i tu nikakve semanticke egzibicije ne mogu niti pomoci niti odmoci.

zenska sipka, big fakin dil.

Link to comment

Počeo sam sa vežbanjem po njegovom programu, 4 meseca smo sarađivali. Napravio osnovu ishrane i snage. Sad sam na 5x5, 3. mesec.

 

E, bas zgodno da upitam, posto ne znam nista o tome kako funkcionise onlajn treniranje.

Ako ti je vec ok da imas online trenera, zasto Srbin? Vidim da neka od najcenjenijih imena tako rade, razne yt zvezde, pa cak i ljudi koji imaju track record pravljenja sampiona. Ako engleski nije problem, da li su cene toliko razlicite? Ili si za njega cuo nekim drugim kanalom i jednostavno probao?

Jos me zanima kako si siguran da su ti komplikovaniji potezi ok? Recimo cucanj. Jel snimas pa on pregleda ili moras imati nekakvo predznanje? Vidim da on truca ovde kako je to precenjeno, ali otpisujem to na cinjenicu da mu poslovni model ne funkcionise ako to ne kaze. Svako ko je video vise pocetnika pod sipkom zna da pretpostavka kako se oni nece izlomiti pociva na puno optimizma.

Link to comment

jbg, meni je milance strongmen krajnje antipatican, secam se bloga mu, i da je povremeno bas bio u baron minhauzen modu.

 

I ja ga bas ne trpim od tada al neka ga, jebiga, bolje da je on najpoznatiji trener nego dr. feelgod ili tako neka maja volk.

Link to comment

E, bas zgodno da upitam, posto ne znam nista o tome kako funkcionise onlajn treniranje.

Ako ti je vec ok da imas online trenera, zasto Srbin? Vidim da neka od najcenjenijih imena tako rade, razne yt zvezde, pa cak i ljudi koji imaju track record pravljenja sampiona. Ako engleski nije problem, da li su cene toliko razlicite? Ili si za njega cuo nekim drugim kanalom i jednostavno probao?

Jos me zanima kako si siguran da su ti komplikovaniji potezi ok? Recimo cucanj. Jel snimas pa on pregleda ili moras imati nekakvo predznanje? Vidim da on truca ovde kako je to precenjeno, ali otpisujem to na cinjenicu da mu poslovni model ne funkcionise ako to ne kaze. Svako ko je video vise pocetnika pod sipkom zna da pretpostavka kako se oni nece izlomiti pociva na puno optimizma.

 

U bre, ala si se raspisao...

:isuse:

 

Ajmo redom - pratim Strongmena već par godina po blogovima i FB i ličio mi je najviše na nekog ko zna šta priča, pa sam tako i krenuo. Cene napolju su puno veće, naravno, mada sam našao i približne našim u komšiluku (HR konkretno). Neka 2 meseca nakon početka programa sam pričao sa poznanikom koji je profi za džudo i fitnes i hvalio je Milana za to što radi i kako radi.

Što se tiče komplikovanih vežbi to dolazi tek kasnije, prvo se rade jednostavnije vežbe gde pratiš video iz aplikacije. Polako napreduješ, povećavaš težine, ponavljanja... Za čučanj, benč i mrtvo sam dosta čitao kako na netu tako i na YT kanalima Alana Thralla, Mike Rippetoe-a i drugih - imaš step-by-step snimke kako raditi čučanj, benč, mrtvo, potisak iznad glave... Jednostavno sam hteo da naučim što više o tome. Na IG pratim još par powerliftera i neke njihove blogove, ali ne često. Snimao sam se za mrtvo i čučanj i slao Milanu snimak a on je komentarisao i ukazivao na greške. Napominjem da sam tada dizao cca 60-70kg mrtvo na svojih 83kg što nije puno i trpi izvesne greške.

 

PS na početku programa se popunjava upitnik gde upisuješ da li si i koliko trenirao ranije - ja sam tokom faksa trenirao par meseci tako da sam znao osnove rada sa tegovima, nije mi bilo teško da uđem u fazon. 

 

Ishrana je bila LCHF prva tri meseca a posle rotacija UH, na čemu sam i sada (mada dosta uprošteno, ali mi prija i nemam krize). Za ovih 6 meseci skinuo sam 13 cm u struku, 6,5kg težine, dobio obim u ramenima, smanjio u kukovima, povećao u butinama, nema bolova u leđima od sedenja, vožnje kolima, nekako uspravnije hodam, tako da kažem. Mnogo loših navika sam ukinuo i izbacio, ali tek kad sam JA odlučio, nakon 2 meseca razmišljanja. Jednostavno - reset i kraj.  :0.6:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...