Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

ah, toni, pa podrazumeva se da je aksiom ovog topica da ti i milogled znate najbolje o teretani i treninzima.

 

indi, slusaj sve sto ti kazu. pogresila sam. izvini.

 

 

uopste mi nije jasno kakav problem imate sa trenerima. to su ljudi koji te poducavaju kako da vezbas, prave programe vezbanja, pomazu ti da ostvaris tvoj cilj. ko u svakom poslu, ima dobrih i losih. sta fali dobrom treneru? 

Edited by darling
Link to comment

ako ocekujes da se ovde bilo ko uzdrzava od komentara, a iole smisleno pise, sori, to ne biva :)

kao sto rekoh, svakom svoje. 

Edited by ToniAdams
Link to comment

a cuj, smej se, ali znam koliko glavonja zna, i vidim sta mnogi treneri rade. i garantujem ti da je glavonja vise zaboravio o treningu nego sto su neki treneri ikad naucili. 

Link to comment

ne smejem se, smesim se.

 

svakako, al ovde nije problem u poznavanju treninga, nego u poznavanju psihologije pocetnika u teretani. zaboravili ste, davno je bilo. ja nisam.   

Link to comment

ah, toni, pa podrazumeva se da je aksiom ovog topica da ti i milogled znate najbolje o teretani i treninzima.

 

indi, slusaj sve sto ti kazu. pogresila sam. izvini.

 

 

uopste mi nije jasno kakav problem imate sa trenerima. to su ljudi koji te poducavaju kako da vezbas, prave programe vezbanja, pomazu ti da ostvaris tvoj cilj. ko u svakom poslu, ima dobrih i losih. sta fali dobrom treneru? 

aksiom ovog topica je da ti bulaznis i, da se strucno izrazim, varas mozak. idi pisi o necemu o cemu nesto znas, ako to postoji, umesto sto ovde kontriras ljudima koji se godinama bave temom i citaju relevantnu literaturu.

 

sustina svega je da ti bacas pare na neke likove kojima je posao da izvlace iste od slicnih tebi, a zatim se osecas pozvanim da siris njihov mumbo jumbo po forumu. ne cini to, sebe radi. u stvari ne, zabole me za tebe, samo prekini da lupas. boli.

Link to comment

imam savet iz kujne: jedi meso, jaja, ribu i puno povrca (osim krompira) za svaki obrok i bices super. ne gladuj, nego jedi, ako treba i pet puta dnevno, ali jedi. inace to "resio sam da izbacim slatko i gazirano" bice ti veoma tesko. spremi sa za put pun iskusenja. :)

 

 

@ milogled  i ja bih imala primedbi na indijev program, meni na primer nije jasno, kako moze da radi setajuci iskorak, bez da prvo ne uci pravilan iskorak. ali! indi je tek krenuo, jedan trening. treba da ga podrzimo, ne da ga zbunjujemo. sve ce to doci na svoje. uostalom, ovo je 1 trening, ne verujem da ce mu sledeci, prekosutra, biti isti. 

A voce a voce?

Znam da ce biti jebeno za slatko i gazirano al moram zbog pravosudnog sam otiso skrz fizicki sad moram da se upristojim.

Link to comment

Darling, zasto ne krompir? Ako moze prosvetljenje bio bih jako zahvalan, posto je kuvani krompir jako popularan medj' vezbacima i generalno je izuzetno zdrav i pun svega necega dobrog.

Link to comment

 

indi, slusaj sve sto ti kazu. pogresila sam. izvini.

 

 

Uh, nemojte zbog mene da se prepirete, nisam jos ni do drugog treninga stigao (OK, za pola sata).

 

PS. Miloglede, jer za taj push mogu prosto sklekovi?

Link to comment

Naravno.

 

A sto se tice price o trenerima, nije stvar u tome da oni po difoltu nista ne znaju, nego u tome da se bilo koji savet prihvata nekriticki, bez ikakvog razmisljanja. Ti si, Darling, vise puta na pitanje poput "zasto radis tu i tu vezbu ili taj i taj program" odgovorila u stilu "nemam pojma, tako mi je trener napisao i ja tako radim". Mozebiti da je trener stoprocentno u pravu, ali ja nisam navikao da tako pristupam stvarima, pogotovo onim koje imaju direktan uticaj na moje telo, organizam i zdravlje. Ukratko, logicno je i prirodno da se rade i push vezbe, te isntruktor koji prepise program bez tih vezbi treba da pruzi cvrsto obrazlozenje za takvu preporuku.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

izvinjavam se, kad sam napisala krompir, mislila sam na pomfrit, sto se kod nas uobicajno smatra za povrce. u pravu si, kuvan krompir naravno, pomfrit ne.

 

@ moca ne znam dal mrsavis il ne. jedi voce, ne preteruj, gledaj da korisno iz bilja izvlacis iz povrca, a ne iz voca. voce nek ti bude novo slatko.

 

@ milogled nisam se mesala u program vezbi, nego sam samo apelovala da se indi posle 1 i slovima jednog treninga ne zbunjuje. 

Edited by darling
Link to comment

 

 

@ milogled nisam se mesala u program vezbi, nego sam samo apelovala da se indi posle 1 i slovima jednog treninga ne zbunjuje. 

 

Nije mi uopste problem da ubacim sklekove, ili tako nesto. To je barem pravoslavna vezba, nista me ne zbunjuje (kao npr. ovaj walking lunge... silly walks).

 

Inace, treneri s kojima sam dosad imao posla su draga deca, ali deca. To je zato sto su dodeljeni u okviru clanarine. Kad se malo adaptiram na vezbanje, sigurno cu uzeti (nekoliko puta x pola sata) nekog krstenog trenera, kojih tamo ima dosta, ali ih ne dodeljuju po "sluzbenoj duznosti" (ista stvar kao sa advokatima, stvarno). To posebno kad  pocnem sa ozbiljni(ji)m tezinama, ne bih da se promptno hospitalizujem radeci nesto pogresno. (A imam tendenciju da radim stvari pogresno, nisam prirodno spretan... moram se nauciti).

 

EDIT. Cas bicikliranja je bio dobar, osim bola u zadnjici (a cak sam imao pritom i specijalne gace sa biciklistickim dupetom™). Korist od toga da se radi cas (umesto da sednes na eksersajz bajs sam kad god zelis) je u tome sto je to dosadno i sto je to jedini nacin da se ostane na njemu 40 minuta i izgubi znacajna kolicina kalorija (posto bi bilo malo previse sramotno odustati pred svima).

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...