Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Normalno da ne moze bez karte. Mada ne verujem da oni koji stvarno prave probleme nemaju pretplatnu kartu. A sto se tice lomljenja, to je opet prica za sebe. Recimo Grobari su bili bas zaredjali sa lomljenjem na Marakani jedno vreme, pa nisu bili izbacivani. Cak se pricalo i o tome da je problem da se kupi novi semafor to sto bi ga razbili na prvom derbiju (to je naravno bilo obicno lozenje, ali cisto kao primer...). Ne mozes mi reci da je Zvezdina uprava zelela da zastiti Grobare. Jasno je ko je kriv sto lomljenje prolazi bez kazne.Uostalom, policija je pokazala bas na tom primeru da ako zeli moze obezbediti da se stadion ne demolira. Cak su se pokazali uspesnije u zastiti stolica nego u zastiti kolege.
Imam utisak da mislis kako policija ima poseban motiv kad se razracunava sa delijama. Cak i da je tako, to nije poenta. Ja mislim da je policija previse blaga i prema delijama i prema grobarima... koliko ja znam, najgore sto se desilo nekom junaku je provedena noc u policijskoj stanicu, uz dobru dozu batina (ovo se odnosi na lomlenje stolica i slicne lakse prekrsaje). Taj ce sledeci dan izaci iz pritvora i biti slavljen kao velikomucenik, zrtva pravedne borbe protiv slobine policije itd.... Ja licno ne znam sta pise u tom zakonu za sprecavanje nasilja na sportskim terenima ali po ovome sto svi pisu na forumu izgleda mi da se primenjuje jednako efikasno kao i zakon za zabranu pusenja na javnim mestima kod mene, po kome su za 3 godine podnete 2 prijave... cak i da se mislilo na drugu vrstu pusenja, to je premalo. Hocu da kazem, ako vec postoji zakon: identifikacija, hapsenje, sudjenje i konacno, corkiranje. Pa da vidimo koliko ce delija ili grobara imati mooda da lome po stadionima. Jer 1 noc u policijskoj stanici i 2-3 meseca u zatvoru nije isto. Sto se skotskih navijaca tice. Rekao sam da mozda i nisu u direktnoj verzi sa temom, samo mi je gest bio zanimljiv, nista vise. Ne pada mi na pamet da to koristim za pljuvanje po srpskim navijacima, imam dovoljno municije za to... vucem slajmove kao lama. ;)
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Imam utisak da mislis kako policija ima poseban motiv kad se razracunava sa delijama. Cak i da je tako, to nije poenta. Ja mislim da je policija previse blaga i prema delijama i prema grobarima... koliko ja znam, najgore sto se desilo nekom junaku je provedena noc u policijskoj stanicu, uz dobru dozu batina...
uzgred, dreka zbog navodne brutalnosti prema navijacimagubi na uverljivosti obzirom da ista marva organizuje medjusobne sorkesa svim pratecim rekvizitima...
Link to comment
Imam utisak da mislis kako policija ima poseban motiv kad se razracunava sa delijama. Cak i da je tako, to nije poenta. Ja mislim da je policija previse blaga i prema delijama i prema grobarima... koliko ja znam, najgore sto se desilo nekom junaku je provedena noc u policijskoj stanicu, uz dobru dozu batina (ovo se odnosi na lomlenje stolica i slicne lakse prekrsaje). Taj ce sledeci dan izaci iz pritvora i biti slavljen kao velikomucenik, zrtva pravedne borbe protiv slobine policije itd....
Nemam ja takav utisak niti mislim da je bitno koje boje ko nosi kad je u pitanju zakon. Uzeo sam primer iz jednostavnog razloga sto ga se secam.A te fore sa kaznjavanjem i nekaznjavanjem nisu rezervisane samo za navijace. To je taktika prikrivanja nesposobnosti.Ono sto ljudi u Srbiji ne razumeju je da prebijanje u stanici nije kazna za ucinjeno delo. To je sadisticko izivljavanje bez pozitivnih rezultata i upravo rezultuje time sto ti pominjes - pravljenju junackog mita i mrznje prema policiji i drzavi. Inace, kazne su postojale, cak su neki kaznjavani i po tom zakonu o navijacima, ali je sam zakon jadan i cesto besmislen.Nesposobna policija retko nastupa s dokazima protiv izgrednika, a ono sto i uradi kako treba doceka potkupljivo pravosudje. U takvoj bednoj situaciji se svi jednostavno odlucuju za jednostavnija resenja koja ukljucuju izivljavanje nad pojedincima (kao u Nisu pre koji mesec/godinu) ili potpuno nerezonska masovna kaznjavanja (npr. Pionir). Policija se odlucuje za ovakve besmislene stvari delimicno i zato sto su svesni da normalan drzavni aparat skoro i da ne postoji i da ce iste one rupe koje omogucavaju huliganima da se provuku propustiti i njih nakon njihovih divljanja.
Link to comment
Ne znam sta ti ocekujes? Demokratske izbore medju navijacima sa sve CESIDom? Zna se kako se postaje vodja navijaca - u Zvezdi, Realu, Vesthemu, Rendzersu, Bajernu, Lionu, Ajaksu ili PSGu. Na kraju krajeva, nije ni pitanje da li je neko zasluzio nego u cemu se razlikuje od tebe i mene. Odgovor je - u tome sto ima mnogo ljudi koji ce stati iza njegovih reci, a ja govorim u ime jednog coveka.
Ocekujem da takvi budu zauvek proterani sa stadiona. Ako vec taj Savija ima sposobnosti da prikuplja momke oko sebe onda neka formira i registruje udruzenje gradjana "Savijina deca", otvori automehanicarsku radnju i krene u biznis ili uradi sta god hoce. U cije ime on formira grupe navijaca FK Crvena Zvezda? Ko je uopste njemu dao za pravo da nastupa u ime bilo cega sto ima veze sa tim klubom? I na kraju, ko ga jebe? I njega i te sto okuplja oko sebe. Kakve oni veze imaju sa klubom? O cemu, bre, mi pricamo ovde? Skupi se gomila gamadi oko jedne budale i odmah oni imaju nesto da kazu i igracima, i upravi, i javnosti uopste. Pa nije im tata kupio Zvezdu i Marakanu pa da tamo rade sta hoce.
Link to comment
Ocekujem da takvi budu zauvek proterani sa stadiona. Ako vec taj Savija ima sposobnosti da prikuplja momke oko sebe onda neka formira i registruje udruzenje gradjana "Savijina deca", otvori automehanicarsku radnju i krene u biznis ili uradi sta god hoce. U cije ime on formira grupe navijaca FK Crvena Zvezda? Ko je uopste njemu dao za pravo da nastupa u ime bilo cega sto ima veze sa tim klubom? I na kraju, ko ga jebe? I njega i te sto okuplja oko sebe. Kakve oni veze imaju sa klubom? O cemu, bre, mi pricamo ovde? Skupi se gomila gamadi oko jedne budale i odmah oni imaju nesto da kazu i igracima, i upravi, i javnosti uopste. Pa nije im tata kupio Zvezdu i Marakanu pa da tamo rade sta hoce.
Tako se i ja pitam ko je ovima danas poklonio Kneza Milosa da je blokiraju. A i kisa me nervira...
Link to comment

I ja bih rekao, ni on a ni novi trener. Covek koji drzi do sebe profesionalno nece da svoju karijeru veze za klub koji prakticno nema upravu, koji je bankrot i ciju politiku diktiraju huligani sa tribina.

Link to comment
Ocekujem da takvi budu zauvek proterani sa stadiona. Ako vec taj Savija ima sposobnosti da prikuplja momke oko sebe onda neka formira i registruje udruzenje gradjana "Savijina deca", otvori automehanicarsku radnju i krene u biznis ili uradi sta god hoce. U cije ime on formira grupe navijaca FK Crvena Zvezda? Ko je uopste njemu dao za pravo da nastupa u ime bilo cega sto ima veze sa tim klubom? I na kraju, ko ga jebe? I njega i te sto okuplja oko sebe. Kakve oni veze imaju sa klubom? O cemu, bre, mi pricamo ovde? Skupi se gomila gamadi oko jedne budale i odmah oni imaju nesto da kazu i igracima, i upravi, i javnosti uopste. Pa nije im tata kupio Zvezdu i Marakanu pa da tamo rade sta hoce.
Problem je upravo u tome što je klub (klubovi) šaviji (Čegiju, nekom trećem) dao SVE za pravo.U ovom trenutku (a trenutak je ozbiljan i prvi nagoveštaj raspoloženja države da to preseče) dovoljno je da se klub ogradi, da im ne pruža podršku.
Link to comment
presudu tretiram kao odmazdu, ne kao sprovođenje pravde. žao mi je tog momka. ako presuda ostane, jedan život biće izgubljen. možda i bukvalno.
post ce biti odlican ako dodas:ali drzava mora jednom da stane na put nasilju na stadionima, a tzv. organizovani navijaci su glavni pokretaci istog.
Link to comment

Podržavam odmazdu. Ako jedan život bude izgubljen biće to zasluženo i sudski zapečatirano, a ostala šljam poput ovog što je osuđen, kad već ne poseduje zdrav razum, će možda shvatiti da glupiranje i turanje baklje drugima u usta nije vredno istog jer će protiv njih biti primenjena sila. Bez obzira da li se radi o murkanu, grobaru ili običnom smrtniku koji se tu slučajno našao.Vi što mislite da će molbama, akcijama prevencije i radom na kolektivnom osvešćivanju da se učini nešto - ikar, muda, ispaša.

Edited by Filipenko
Link to comment

Cekaj, pa postoje valjda zakoni u ovoj drzavi? ako ga je neko prekrsio i kaznjen je zbog toga, kako to moze da se nazove odmazdom? momak ima 19 godina, sto znaci da odgovara za svoje postupke, i kraj price. ko zna koliko je mladih zivota unisteno na taj nacin, ali to je njihov problem. I on je hteo da lisi dvoje dece jednog roditelja uostalom, ko ga jebe.

Link to comment
presudu tretiram kao odmazdu, ne kao sprovođenje pravde. žao mi je tog momka. ako presuda ostane, jedan život biće izgubljen. možda i bukvalno.
Moj Djordje, sad si najeb'o. :lol: Ovde ti je sve go jakobinac do jakobinca. Ima jedna grupa koja je htela da se stusti sa sabljama na Sever i resi problem ali je padala kisa tog dana kad su krenuli u akciju pa su odustali. Sad su zbog te meteoroloske neprijatnosti toliko besni da ce te zbog ovog "roditeljskog" posta iseckati na komade. Mada, ne moras mnogo da brines za svoju fizicku bezbednost. I danas pada kisa. :lol:
Link to comment

ako se uporedi sa drugim zlocinima i nedelima onda jeste mnogo ali ako je stvarno gurao baklju coveku u usta onda je 10 godina malo...to sto je zakon takav glup kakav je pa se za ubistvo dobija 4-5 godina je druga stvar...ubice onog mladica sa severa su bili nesto oko 3 godine u zatvoru i eno ih sad se opet sprdaju po jugu i dele lekcije...a sta je sa brutalnim prebijanjem meni mrskih navijaca u vrscu...ona devojka samo sto dusu nije ispustila pa niko nije odgovarao...i jos brutalnije prebijanje takodje meni mrskih navijaca u pioniru...i nista...a sad ovom glupanderu 10 godina

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...