Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

simbioza kluba i navijaca nije jucerasnja izmisljotiina i to traje. oni su vremenom bili tretirani tako da im je prosto nametnut prostor koji im pruza niz mogucnosti ali i odredjenu moc - da se identifikuju sa klubom i stave znak jednakosti. nakon toga povratka nije bilo.
Jel' ti sad jasno, Bane, zasto je nekoliko nas pistalo i vristalo sve ovo vreme zbog uticaja koji su ti "navijaci" (ja prosto ne mogu da stavim ovo bez znakova navoda, za mene oni ne navijaju za Zvezdu vec za sebe) imali na klub? Svako ko je malo mozga imao u glavi mogao je da pretpostavi da ce ovo da se desi. Navijacima je mesto na tribini u vreme kad se odigrava utakmica i toliko. Nema oni sta da tumace ili, ne daj Boze, kreiraju politiku kluba. Njima nije mesto u klupskim poslovima, u klupskim prostorijama, na klupskom platnom spisku, u medijima. Koga treba da boli qratz (osim istrazne organe) sta misli o bilo cemu neki polupismeni i primitivni mazgov koji je sebi napravio posao i drustveni status od navijanja za neki klub. Sad se svi hvatate za glavu. Kasno, druze. Kasno. Sad smo dosli u situaciju da je svako ko dodje na severnu tribinu Marakane sa crveno-belim obelezjima potencijalna opasnost za igrace, za upravu, pa cak i za sam klub, jer ih na toj tribini cekaju ovakvi tupavi "generali" koji upropastavaju klub jer preko njega vode neke svoje obracune sa policijom i drustvom u kome nisu mogli da se snadju i naprave sebi normalan zivot, pa zive taj surogat zivota tih sat i po na Marakani.
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Jel' ti sad jasno, Bane
Ma naravno, ne bi pisao o tome i potencirao. Mislim da to i ranije nisam poricao kao cinjenicu, naprotiv. Onomad smo se razmimolilazili u misljenjima na nekom 'opstijem nivou'.?
Link to comment

Da navijači vole da vode politiku klubu, dokazuje i vest iz našeg susedstva, od naroda koji nam je najsličniji i kluba koji nam je bio jedan od najvećih rivala. Doduše, tu navijači zameraju rukovodstvu prostakluk i nepoštovanje zakona, i ne prete paljenjem stadiona, već legalnim sredstvima.

JUTROS je i službeno otpočela bitka Boysa i Zdravka Mamića. Udruga navijača jutros je u svojim prostorijama održala krizni sastanak, a kojemu je prisustvovao i izvršni dopredsjednik kluba Dinamov boss proveo je dva sata s navijačima Dinama još u ponedjeljak, a od toga je sat i pol vremena plakao!Jutros su navijači poželjeli vidjeti Mamića u svojoj bazi u Draškovićevoj ulici kako bi mu uručili službeno priopćenje kojim se traži ostavka kompletnog klupskog vodstva! Mamić je stigao u Udrugu željan razgovora, no Boysi su svoje višegodišnje frustracije saželi u nekoliko redaka."Dragi gospodine Mamić, ogorčeni apsolutno neprihvatljivim načinom na koji Vi i aktualna uprava vodite Dinamo, mi - navijači okupljeni oko Udruge navijača Dinamo zahtijevamo bezuvjetnu i neopozivu ostavku kompletnog Izvršnog odbora NK Dinamo, počevši od predsjednika Mirka Barišića i Vas kao izvršnog dopredsjednika te raspuštanje stručnog stožera na čelu sa sportskim direktorom Zoranom Mamićem i trenerom Brankom Ivankovićem."Nakon što je pročitao priopćenje, Mamić više nije bio dobro raspoložen. želio je razgovarati s momcima, ali oni nisu imali razumijevanja."želio bih nešto reći, jer je očito da me prozivate", rekao je dopredsjednik.Odgovor Dinamovih navijača bio je grub:"Vi više nemate što reći, svoje ste ispričali u posljednjih osam godina"."Onda idem u klub, tamo barem mogu govoriti...""Diktat, reket i nasilje"Još neko vrijeme nećemo saznati kako će najnovija, ali i prilično žestoka ofenziva Boysa zaista utjecati na Mamića koji se nikada nije do kraja pomirio činjenicom da je omražem među navijačima. Po dolasku u klub, čekali smo Mamića da novinarima kaže sve ono što nije uspio reći navijačima."Da su tražili smo moju smjenu, otišao bih! Ali ovdje se traži odlazak kompletnog vodstva. Da odem, to bi bila izdaja. Ovo što oni rade je čista manipulacija. Zašto me sada smjenjuju kada smo pred Uefinom ligom, kada smo financijski stali na noge", pita se Zdravko."Došao sam u Udrugu kao čelnik kluba i zar je normalno da mi nije bilo omogućeno da bilo što kažem? To jednostavno nije civilizirano.""Baš se pitam zašto priopćenje Boysa nije potpisano. Tko stoji iza toga? Njih pet ili 50? To rade isti oni koji su me prije par dana tražili 500 ulaznica za utakmicu u Pragu. Njihovo je priopćenje najobičniji diktat, reket i nasilje! Njime se sudi najuspješnijem sportskom kolektivu u Hrvatskoj."Boysi spremni na sveNajvjerniji navijači Dinama izgubili su strpljenje. Ovaj put čini se da su spremni na sve, kako bi u klub vratili "gospodstvo koje je Mamić otjerao". Navijači izvršnom dopredsjedniku zamjere i izjavu kako bi s Torcidom jurišao na krov svijeta.što Boysi zamjeraju Mamiću? Popis je poduži;"1.Totalno srozavanje imidža Dinama kao zagrebačkog, gospodskog i hrvatskog, nacionalnog kluba čemu su najviše pridonijeli vaši nevjerojatni primitivni ispadi u javnosti, šakački obračuni, samovoljno uprezanje Dinama - hrvatske svetinje u političke zakulisne igre predizbornom podrškom samo jednoj stranci, zagovaranje ex-jugoslavenske lige, prijateljska utakmica s OFK Beogradom, neprofesionalno i nedolično ponašanje igrača na utakmicama i izvan njih; neprozdravljanje navijača, odbijanje komunikacije s medijima, pokazivanje srednjeg prsta vlastitim i stražnjice suparčnikim navijačima, odlasci u narodnjačke klubove2. Stalno obmanjivanje i besramno laganje vlastitim navijačima. Od nuđenja ostavke ukoliko se ne osvojio prvenstvo 2004./2005., da biste na kraju ostali na pozicijama iako je ta godina značila i najveći debakl u klupskoj povijesti, preko nekoliko obećanja da će cjelokupno klupsko rukovodstvo podnijeti ostavke u slučaju da se ne dočeka proljeće u Europi, pa do stalnih obećavanja da se igrači neće prodavati i izigravanja tih obećanja. Najeklatantniji je primjer onaj s Lukom Modrićem za kojeg ste spektakularno obećali da će predvoditi Dinamo u europskoj sezoni 2008/2009, a svi znamo gdje Luka danas igra.Zadnje obećanje da više nikog ne želite prodavati je obično demagoško mazanje očiju, naime, sada više nemate koga za prodati, iako bismo mi voljeli da ih rasprodate baš sve... Unatoč vašim konstantnim najavama da stvarate europski i atomski Dinamo, naš je klub postizao uglavnom skandalozne rezultate u Europi gdje je tijekom vašeg mandata Dinamo pao za preko 50 mjesta na klupskim ljestvicama Uefe, a u ključnom, trećem pretkolu Lige prvaka u 10 utakmica, ubilježio 10 poraza.3. Katastrofalna sportska politika kluba i sukob interesa u kojem vi, vlasnik menadžerske agencije za prodaju igrača, vodite klub, bez obzira na kozmetičke promjene na čelu vaše agencije. Zatim rasprodaja igrača najviše kvalitete i dovođenje jeftinih stranaca koji jednostavnu nisu klasa za Dinamo ili su najbolje praktički poluinvalidi načeti ozbiljnim ozljedama. Kolika je razlika između prodanih i kupljenih igrača najbolje znate vi, svaki puta kad pogledate svoj bankovni račun. A svemu ove pridodali bi i nelogične, učestale smjene trenera koji su ionako samo vaše marionete bez ikakvog upliva u strateškim odlukama.4. Vaše skandalozne, šizofrene izjave i postupci upereni direktno protiv Dinamovih navijača. Izjave poput one da smo mi isfrustrirani Srbi i Muslimani koji žele srušiti Dinamo i Hrvatsku, ili recimo one da biste s Torcidinom podrškom jurišali na vrh svijeta, pa do one po kojoj naša Udruga broji svoje zadnje dane. Sve je kulminirano skandaloznom najavom zabrane ulaska gledatelja na stadiona na utakmici protiv Rijeke, što je doista slučaj bez presedana u svjetskoj nogometnoj povijesti.5. Diktatorsko, apsolutističko upravljanje klubom u kojem je poslušnost jedina bitna kvaliteta prema kojoj birate suradnike. Nogomet je danas business kao svaki drugi i uz takvo kratkovidno i ograničeno ponašanje, Dinamo nema nikakve šanse postati respektabilan klub dok god vi njime vladate.6. Pretvaranje Dinama, svehrvatske svetinje u privatnu prćiju obitelji Mamić i činjenica da sebe stalno gurate u prvi plan u tolikoj mjeri da danas velika većina javnosti poistovjećuje Zdravka Mamića i Dinamo, što je s obzirom na vaš imidž, pogubno. Posljedica toga su između ostalog i otužno prazne tribine Maksimira čak i na utakmicama od velikog značaja za naš klub (šahtar, Sparta, Hajduk)."Mi ne navijamo za Zdravka Mamića nego za klub slavne povijesti koji je postojao prije vas, a postojat će i nakon vas. Zato od vas tražimo da bezuvjetno odstupite, inače ćemo biti prisiljeni na borbu svim legalnim sredstvima, što uključuje peticije, javne skupove i sve legalne oblike borbe",D.C.

Link to comment

U textu o Dinamu pise da je Mamica posetila Udruga navijaca. Ne znam da li to i znaci da su oni zvanicno registrovani . Da li neko od ove nase navijacke stoke ima pecat. To bi, mozda, i olaksalo resavanje problema. O.K. imaju oni svoje stavove, ali i odgovaraju za one koji se kose sa zakonom. Za svakog neimenovanog pocinioca krivicnog dela odgovara vodja grupe.

Edited by Papovac
Link to comment
Da navijači vole da vode politiku klubu, dokazuje i vest iz našeg susedstva, od naroda koji nam je najsličniji i kluba koji nam je bio jedan od najvećih rivala. Doduše, tu navijači zameraju rukovodstvu prostakluk i nepoštovanje zakona, i ne prete paljenjem stadiona, već legalnim sredstvima.
Nakon suludih ideja unistenja kluba za koji navijas ako ti se ne svidjaju neke stvari, polako dolazimo u krajnost u kojoj postaje popularna ideja da navijaci ne bi trebalo uopste da komentarisu politiku kluba. Posebno ako se kao slican primer uzmu Hrvati kao tek malo manje kaubojska drzava od nas.Cinjenice su sasvim drugacije - jedva da postoji normalna liga i ozbiljan klub koji ne uzima misljenje navijaca kao veoma vazan faktor u krupnim odlukama.O Spancima se sve zna - tamo je i vlasnicka struktura u najvecim klubovima takva da navijacu daje vlast u ruke. Englezi imaju specifican slucaj potpune odvojenosti par najjacih klubova od ostatka realnosti, pa za njih vaze nesto drugacija pravila. Vecina manjih klubova itekako brine o navijackom misljenju, a neki se otvoreno stavljaju na stranu huliganskih elemenata (retki i ekstremni primeri). Italija skoro da gradi politicke programe partija oko navijackih grupa. Sve je podredjeno drzanju navijaca zadovoljnima, sto se klubovima vraca u teskim vremenima, pa izbacivanja u beton ligu ne smanjuju gledanost kluba. Identifikacija obicnog navijaca sa klubom je ogromna, mozda cak i veca nego u Engleskoj... itd, itd...Hocu reci da nas od najjacih liga ne deli problem sto Savijino misljenje ima odredjenu tezinu u klubu. Ako predstavlja par hilajda ljudi na tribini, jasno je da to nije nista cudno.Nasu situaciju do normalnih deli cinjenica da ljudi koji cine prekrsajna i krivicna dela nisu u zatvoru. Pa ako je vest da je neki od vodja navijaca upao u kancelariju i lomio i pretio, onda policija mora da ga privede i izrekne kaznu za to. Pa ljudi koji uniste automobile na parkingu, takodje u zatvor na onoliko koliko kaze zakon. Pa oni koji udare igraca takodje u zatvor. Pa kad se situacija malo procisti, klub donese pravilo da oni koji su osudjivani u vezi sa nasiljem na stadionu imaju zabranu ulaska. I polako se deli zito od kukolja i onda ce se videti da li Savija ima moc da prica u necije ime ili je rec o sitnom kriminalcu.To policija treba da uradi. A normalan i pametan gradjanin treba da zeli policiju sposobnu za takva dela, a ne grupu uniformisanih zivotinja sposobnih da jebu mater nekome.
Link to comment
Nakon suludih ideja unistenja kluba za koji navijas ako ti se ne svidjaju neke stvari, polako dolazimo u krajnost u kojoj postaje popularna ideja da navijaci ne bi trebalo uopste da komentarisu politiku kluba. Posebno ako se kao slican primer uzmu Hrvati kao tek malo manje kaubojska drzava od nas.Cinjenice su sasvim drugacije - jedva da postoji normalna liga i ozbiljan klub koji ne uzima misljenje navijaca kao veoma vazan faktor u krupnim odlukama.O Spancima se sve zna - tamo je i vlasnicka struktura u najvecim klubovima takva da navijacu daje vlast u ruke.
Ko kaze da navijaci ne treba da komentarisu desavanja u klubu? Pa sta mi ovde radimo sve vreme? Problem je u tome sto neki misle da je jedini relevantni navijacki komentar onaj koji sastavi samozvani vodja fantomske grupe Zvezdinih kvazi navijaca a za njegovu ekskluzivnost se bori tako sto upada u kancelariju i preti ljudima iz uprave, unistava imovinu fudbalera i maltretira svakog ko se nadje na severnoj tribini Marakane a ne radi ono sto mu ovaj kaze da radi. Cime je taj Savija ili bilo koji drugi "savija" zaduzio Zvezdu pa da se predstavlja kao nekakav faktor koji ima nekakvo misljenje? Time sto dolazi na Marakanu i dzabe gleda Zvezdine utakmice? Ala je zaduzio, svaka mu cast.Porediti ovu gamad sa navijacima Barselone koji ulazu u klub, vole ga tako sto ga napune na svakoj jebenoj utakmici, kupe 90.000 pretplatnih karata, zive za klub a ne na klupski racun i koji, samim tim, imaju odredjena akcionarska prava je cisto zamajavanje.
Link to comment
Ko kaze da navijaci ne treba da komentarisu desavanja u klubu? Pa sta mi ovde radimo sve vreme? Problem je u tome sto neki misle da je jedini relevantni navijacki komentar onaj koji sastavi samozvani vodja fantomske grupe Zvezdinih kvazi navijaca a za njegovu ekskluzivnost se bori tako sto upada u kancelariju i preti ljudima iz uprave, unistava imovinu fudbalera i maltretira svakog ko se nadje na severnoj tribini Marakane a ne radi ono sto mu ovaj kaze da radi. Cime je taj Savija ili bilo koji drugi "savija" zaduzio Zvezdu pa da se predstavlja kao nekakav faktor koji ima nekakvo misljenje? Time sto dolazi na Marakanu i dzabe gleda Zvezdine utakmice? Ala je zaduzio, svaka mu cast.Porediti ovu gamad sa navijacima Barselone koji ulazu u klub, vole ga tako sto ga napune na svakoj jebenoj utakmici, kupe 90.000 pretplatnih karata, zive za klub a ne na klupski racun i koji, samim tim, imaju odredjena akcionarska prava je cisto zamajavanje.
Za tako nešto ne postoje dokazi. Uostalom, bilo je navijača u dresovima Partizana, koji su tokom razbijanja kola Zvezdinih fudbalera pevali pesmu Ša-Ile "Nenad Bjeković, Peđa Danilović, Saša Đorđević, Žarko Zečević, samo jedan klub, samo jedan grad..."
Link to comment

Izgleda nista od Karadziceve zelje:Ministarstvo traži najstrože kazneMinistarstvo omladine i sporta zahtevalo je danas od Fudbalskog saveza Srbije (FSS) da nastrože kazni učesnike incidenta na utakmici Crvena Zvezda- Jagodina, kada su igrači kluba domaćina izašli na teren u belim majicama sa natpisom "pravda za Mišića"Predstavnici Ministarstva razgovarali su danas sapredsednikom FSS Tomislavom Karadžićem, zahtevajući da seodluka u vezi sa ovim ispadom donese u skladu s propisimaFSS i preporukama FIFA i EUFA, kaže se u saopštenju.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Cime je taj Savija ili bilo koji drugi "savija" zaduzio Zvezdu pa da se predstavlja kao nekakav faktor koji ima nekakvo misljenje? Time sto dolazi na Marakanu i dzabe gleda Zvezdine utakmice? Ala je zaduzio, svaka mu cast.
Ne znam sta ti ocekujes? Demokratske izbore medju navijacima sa sve CESIDom? Zna se kako se postaje vodja navijaca - u Zvezdi, Realu, Vesthemu, Rendzersu, Bajernu, Lionu, Ajaksu ili PSGu. Na kraju krajeva, nije ni pitanje da li je neko zasluzio nego u cemu se razlikuje od tebe i mene. Odgovor je - u tome sto ima mnogo ljudi koji ce stati iza njegovih reci, a ja govorim u ime jednog coveka.To je tako i dok je tako dotle on ima to pravo da se predstavlja kao faktor jer realno jeste faktor.
Porediti ovu gamad sa navijacima Barselone koji ulazu u klub, vole ga tako sto ga napune na svakoj jebenoj utakmici, kupe 90.000 pretplatnih karata, zive za klub a ne na klupski racun i koji, samim tim, imaju odredjena akcionarska prava je cisto zamajavanje.
Naravno, to je neuporedivo, ali sami uslovi su neuporedivi. Ko kaze da Marakana ne bi bila puna da je Zvezda velika kao Barselona? To je besmislen argument u diskusiji jer je neproverljiv.A na klupski racun zivi jako malo ljudi, a i to je rekla - kazala. Opet cu se ponoviti - mozda ne bi bila rekla - kazala da imamo sposobniju policiju koja bi takve stvari dokazivala.
Za tako nešto ne postoje dokazi. Uostalom, bilo je navijača u dresovima Partizana, koji su tokom razbijanja kola Zvezdinih fudbalera pevali pesmu ša-Ile "Nenad Bjeković, Peđa Danilović, Saša Đorđević, žarko Zečević, samo jedan klub, samo jedan grad..."
Ti si sarkastican, ali na neki perverzan nacin si i u bukvalnom smislu u pravu. Dok policija ne dokaze suprotno i stavi iza resetaka odgovorne, tvoja teorija sa Sha-Ilinim fanovima je sasvim relevantna.
Link to comment
To bi bilo super, ja sam za. A i ko kaze da bi crnji bilo ishta? Ponavljam, ishta.
Pojavljuju se odredjene fotografije koje, ako su autenticne, bacaju veoma prljavo svetlo na celu pricu sa povredama. Necu raspravljati o tome, jer jos nigde ne vidim potvrde da su slikane nedavno, ali moguce je da cu povuci svoje izvinjenje zbog sumnji u policajcevo zdravlje.Uostalom, kada se kombinuju informacije koje nam prenese jadno srpsko novinarstvo sa mafijaskim sudijama, ni jednu stvar ne treba uzimati zdravo za gotovo.
Link to comment
Ko kaze da navijaci ne treba da komentarisu desavanja u klubu? Pa sta mi ovde radimo sve vreme? Problem je u tome sto neki misle da je jedini relevantni navijacki komentar onaj koji sastavi samozvani vodja fantomske grupe Zvezdinih kvazi navijaca a za njegovu ekskluzivnost se bori tako sto upada u kancelariju i preti ljudima iz uprave, unistava imovinu fudbalera i maltretira svakog ko se nadje na severnoj tribini Marakane a ne radi ono sto mu ovaj kaze da radi. Cime je taj Savija ili bilo koji drugi "savija" zaduzio Zvezdu pa da se predstavlja kao nekakav faktor koji ima nekakvo misljenje? Time sto dolazi na Marakanu i dzabe gleda Zvezdine utakmice? Ala je zaduzio, svaka mu cast.Porediti ovu gamad sa navijacima Barselone koji ulazu u klub, vole ga tako sto ga napune na svakoj jebenoj utakmici, kupe 90.000 pretplatnih karata, zive za klub a ne na klupski racun i koji, samim tim, imaju odredjena akcionarska prava je cisto zamajavanje.
Evo, Harper lepo objasnio. Tesko je povuci bilo kakvu paralelu sa navijacima na Zapadu koje je Kudravi spominjao. Ne mora biti Barsa, neka bude Hull, kladim se da Hullovi navijaci vise znace klubu (u svakom smislu) nego zvezdini ili partizanovi (ovde naravno govorimo o onoj, ekstremnoj grupacii aka huliganima), siguran sam da tamo ne mogu da udju na stadion bez karte ili pretplatne, niti da lome stolice kao da su ih oni kupili. Samo 1 primer od pre 20-tak dana, kad je Makedonija igrala sa Skotskom... Skotski navijaci su samoinicijativno, pre nekoliko godina, dogovorili da pri svakom gostovanju poklone odredjenu sumu novca, neke igracke i slicno, deci bez roditelja. Mozda nije vezano za temu, samo sam hteo da dam primer za odredjenu dozu evolucije medju navijacima.
Link to comment

Tomic je blizu istine ...

Ko je doneo odluku da igrači obuku majice? "U prethodnom odgovoru sadržan je i odgovor na ovo pitanje. Moje pretpostavke su da su navijači to uradili na svoju ruku, čak pritiskajući igrače. Sećanja igrača na lupanje automobila, šamaranje jednog igrača, a ranije i fizičko maltretiranje celoga tima su doprinela da u ovom trenutku možda postoji veo ćutanja o ovom događaju među igračima".
btw. Da mi je znati sta li su pitali Micovica u policiji ...
Link to comment
Evo, Harper lepo objasnio. Tesko je povuci bilo kakvu paralelu sa navijacima na Zapadu koje je Kudravi spominjao. Ne mora biti Barsa, neka bude Hull, kladim se da Hullovi navijaci vise znace klubu (u svakom smislu) nego zvezdini ili partizanovi (ovde naravno govorimo o onoj, ekstremnoj grupacii aka huliganima), siguran sam da tamo ne mogu da udju na stadion bez karte ili pretplatne, niti da lome stolice kao da su ih oni kupili.
Normalno da ne moze bez karte. Mada ne verujem da oni koji stvarno prave probleme nemaju pretplatnu kartu. A sto se tice lomljenja, to je opet prica za sebe. Recimo Grobari su bili bas zaredjali sa lomljenjem na Marakani jedno vreme, pa nisu bili izbacivani. Cak se pricalo i o tome da je problem da se kupi novi semafor to sto bi ga razbili na prvom derbiju (to je naravno bilo obicno lozenje, ali cisto kao primer...). Ne mozes mi reci da je Zvezdina uprava zelela da zastiti Grobare. Jasno je ko je kriv sto lomljenje prolazi bez kazne.Uostalom, policija je pokazala bas na tom primeru da ako zeli moze obezbediti da se stadion ne demolira. Cak su se pokazali uspesnije u zastiti stolica nego u zastiti kolege.
Samo 1 primer od pre 20-tak dana, kad je Makedonija igrala sa Skotskom... Skotski navijaci su samoinicijativno, pre nekoliko godina, dogovorili da pri svakom gostovanju poklone odredjenu sumu novca, neke igracke i slicno, deci bez roditelja. Mozda nije vezano za temu, samo sam hteo da dam primer za odredjenu dozu evolucije medju navijacima.
Pa bar su Delije ucestvovale u humanitarnim akcijama. Od dobrovoljnog davanja krvi, do pomoci najugrozenijima na Kosovu. Glupo je i pricati o tome, ali nema smisla da se ovakvi primeri koriste za pljuvanje po domacim grupama. Ako nista drugo, postoji mnogo stvari koje realno jesu lose kod nas, pa je daleko efektivnije kritikovati ono sto treba.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...