Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Za Bocvanu nam do skoro nije trebala viza, a uveli su nam jer je naseg ambasadora u JAR mrzelo da ode do Gaboronea i obavi neku formalnost.
Kog ambasadora ? Marica ?
Link to comment

Jel zna neko kakva je situacija sa ukidanjem USA viza za hrvatske drzavljanje?Najavljeno je jos pocetkom prosle godine

Link to comment
Jel zna neko kakva je situacija sa ukidanjem USA viza za hrvatske drzavljanje?Najavljeno je jos pocetkom prosle godine
Biće ukinute, negde 1.aprila.
Link to comment

u ponedeljak bliski susret prve vrste sa jar konzulatom u minhenu. ovi iz moje firme se danas setili da bih i ja trebao da idem u johanezburg u nedelju 16-og. kad sam im spomenuo da meni treba viza onda su se setili da ja nisam nemac.zvali smo konzulat i oni rekose da treba 7-8 radnih dana da se dobije viza, ali kad smo im rekli kad treba da putujem onda su rekli da dodjem u ponedeljak licno pa ce pokusati nesto da naprave. sve mi to lici da ce uzeti 52€ i reci da nisu uspeli. videcemo.

Link to comment

milina traziti vizu u zemlji ciji gradjani ne trebaju vizu za odredjenu zemlju.udjes, pojedes, popijes, malo popricas... i za pola sata gotovo. cak mi ni dete nije bilo nestrpljivo. sad jos samo da vidimo da li ce mi dati vizu do petka, posto treba da letim u nedelju uvece.

Link to comment
Jel zna neko kakva je situacija sa ukidanjem USA viza za hrvatske drzavljanje?Najavljeno je jos pocetkom prosle godine
Situacija je da se priča o ulasku u Visa Vaiwer program. Jedan, lakši uvjet se ispunjava, putovnica biometričarka. Veći problem je to što je postotak odbijenih aplikanata za US vizu i dalje iznad normativa za VV program.Možda sljedeće godine, ako ovogodišnja statistika bude milostiva. I to samo za biometričarke.
Biće ukinute, negde 1.aprila.
Pda, baš bi moglo to bit tu negdje na proljeće 2011. smile.gif
Link to comment

viza za Irskupopunim online prijavu, pritisnem dugmece "pošalji" i dobijem info u pregledu prijave da pripadam naciji koja ne mora da plati vizu, ali da moram proveriti na sajtu lokalne ambasade da li postoje i kolike su njihove lokalne administrativne takse.nazovem ambasadu, ali javi se, naravno, automat koji upućuje na web sajt, na kome informacija nema.tamo samo piše koliko košta viza, nema čak ni informacija koja sredstva plaćanja primaju.napišem im mejl, dobijem odgovor od viza službenika posle nekoliko dana:"nemamo Srbiju (Serbia) na listi zemalja izuzetih od plaćanja vize. imamo Srviju (Servia) na listi zemalja izuzetih od plaćanja vize."državljani Servie ne moraju da plate vizu za Irsku!

Link to comment
Ja nisam ni sumnjao :thumbsup:
ne znam sta ce billy na to reci. :)tako ja lepo dobijem vizu, sutra ovde praznik pa uzmem petak slobodan dan i u nedelju u 21,55h letim za jnb. i pre pola me sata me zove sef i kaze: lepo da ste dobili vizu i da cete putovati, ali imate li kartu?! hmmmmmm... pa imam. neee, nemate kartu. to sto imate je samo rezervacija, ali ne i karta. ros: :isuse: sef: :wub::Hail:
Link to comment
ros, podseticu te da sam ja drzavljanin srbije, a ti nisi.i btw, nemoj slucajno da letis lufthanzom dole, uzmi south african.
to stoji, ali ne verujem da je to prevelika razlika. mislim da je upalilo to sto je isidora bila sa mnom pa je osvojila tetu na prvi pogled. :)i letim south african. nije da sam imao izbor, ali tako mi ispalo. a sto ne lufthanzom?
Link to comment
i btw, nemoj slucajno da letis lufthanzom dole, uzmi south african.
One more for SAA (mada kad sam ja leteo njima jos su imali Boeing 747).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...