Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Rešenje za nastupajući period u kojem Chrome i ostali na njemu bazirani brauzeri budu počeli da otežavaju blokiranje reklama:

 

Chrome Web Store > ekstenzija Ublock Origin Lite

Naravno, isti je autor koji je napravio Ublock Origin.

 

 
An experimental, permission-less content blocker. Blocks ads, trackers, miners, and more immediately upon installation.
uBO Lite (uBOL) is an experimental *permission-less* MV3-based content blocker.

The default ruleset corresponds to uBlock Origin's default filterset:

- uBlock Origin's built-in filter lists
- EasyList
- EasyPrivacy
- Peter Lowe’s Ad and tracking server list

You can add more rulesets by visiting the options page -- click the _Cogs_ icon in the popup panel.

uBOL is entirely declarative, meaning there is no need for a permanent uBOL process for the filtering to occur, and CSS/JS injection-based content filtering is performed reliably by the browser itself rather than by the extension. This means that uBOL itself does not consume CPU/memory resources while content blocking is ongoing -- uBOL's service worker process is required _only_ when you interact with the popup panel or the option pages.

uBO Lite does not require broad "read/modify data" permission at install time, hence its limited capabilities out of the box compared to uBlock Origin or other content blockers requiring broad "read/modify data" permissions at install time.

However, uBOL allows you to *explicitly* grant extended permissions on specific sites of your choice so that it can better filter on those sites using declarative cosmetic and scriptlet injections.

To grant extended permissions on a given site, open the popup panel and pick a higher filtering mode such as Optimal or Complete.

The browser will then warn you about the effects of granting the additional permissions requested by the extension on the current site, and you will have to tell the browser whether you accept or decline the request.

If you accept uBOL's request for additional permissions on the current site, it will be able to better filter content for the current site.

You can set the default filtering mode from uBOL's options page. If you pick the Optimal or Complete mode as the default one, you will need to grant uBOL the permission to modify and read data on all websites.

Keep in mind this is still a work in progress, with these end goals:

- No broad host permissions at install time -- extended permissions are granted explicitly by the user on a per-site basis.

- Entirely declarative for reliability and CPU/memory efficiency.
 
Edited by Malkmus
  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Imam jedno pitanje  ... Imam problem da mi se na pojedinim sajtovima u Chromu promenuo font u neki pisani i nečitljivi i to na sajtovima poput N1, Nova, 021 (zvuči kao SNS zavera :D) .... moguće i drugim ali za sada sam tu uočila, ima ih još ... na većini ostalih su normalni fontovi i zglavnom su srpski sajtovi. Kada odem u Chrome settings ne daje mi mogućnost da podesim fontove za te sajtove ali ni za bilo koji sajt, jednostavno mi ne otvara izbornik fontova na strelicu, i ne reaguje, samo zadržava one koji su default. To nije na mom chrome profilu jer na istom tom profilu koji je uglavnom sinhronizovan za većinu aparata koje koristim (laptop, android varijante) tu sve funkcioniše ok. Desetka Win je u pitanju. Mislila sam da je problem u nekim podešavanjima za default fontove u računaru ali u Mozili je sve redovno. Probala sam i da deinstaliram i reinstaliram chrome. Ponovo se pojavi. 

ovako.jpg

Edited by hansolo
Link to comment
8 hours ago, laki strajk said:


Pogledaj da li ti je na sistemu instaliran font https://fonts2u.com/easy-street-alt-eps.font i, ako jeste, izbriši ga.

E, hvala, jeste, tu sam ja zeznula, skidala sam neke fontove za ilustrator pa sam ubola izgleda i te koje ne treba, taj sam deinstalirala ali mi je opet prebacio na neki novi koji je doduše nešto čitljiviji ali opet nije standardni ... imam na žalost mali milion fontova u kompu jer sam radila neke gluposti tipa čestitke, vizitke, plakate i sl. pa mi je trebalo dosta fontova i zbog ćirilice i srpskih fontova. Išla sam tom logikom pa sam probala da pronađem taj novi koji mi se pojavio i identifikujem ga online i pobrisala sam sve koje mi je ponudio neki free identifikator ali sad se ovaj pojavljuje na istim tim sajtovima koji su i bili problem i ne mogu da ga nađem. 

 

popop.jpg

Link to comment
On 10. 3. 2023. at 15:37, Jimmy Kowalski said:

Sta ti je podeseno u Chrome settings, Appearance i onda customize Fonts?

Ništa, standardni fontovi serifni times new roman i neserifni ariel i ima onaj neki matematički ali to je pretpostavljam ok. 

Link to comment
52 minutes ago, hansolo said:

E, hvala, jeste, tu sam ja zeznula, skidala sam neke fontove za ilustrator pa sam ubola izgleda i te koje ne treba, taj sam deinstalirala ali mi je opet prebacio na neki novi koji je doduše nešto čitljiviji ali opet nije standardni ... imam na žalost mali milion fontova u kompu jer sam radila neke gluposti tipa čestitke, vizitke, plakate i sl. pa mi je trebalo dosta fontova i zbog ćirilice i srpskih fontova. Išla sam tom logikom pa sam probala da pronađem taj novi koji mi se pojavio i identifikujem ga online i pobrisala sam sve koje mi je ponudio neki free identifikator ali sad se ovaj pojavljuje na istim tim sajtovima koji su i bili problem i ne mogu da ga nađem. 

 

popop.jpg

Možda da probaš da ga nađeš us pomoć dp4 Font Viewera 
https://us.fontviewer.de/Download/

Imaš karticu Font Filter, pa tu probaj da ga nađeš pomoću Family class: scripts. (ili neka druga familija, ali trebalo bi da je "script")

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...