Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

17 minutes ago, I*m with the pilots said:

Venome, mi doduse idemo redovno sa LH ili JU, ali u oba slucaja je isto: uzmem nam karte na zvanicnom sajtu sa najjeftinijom tarifom. Kofer nekad stavim odmah, a nekad sacekam da vidim koliko nam i da li uopste treba. Nije problem dodati naknadno, uzme mi nekoliko minuta. Tu jedino treba paziti da kod LH cena prtljaga poraste za 5 evra ako se setis 7 dana pred let ili krace (verovatno je i kod JU tako). Inace kosta 25 evra po smeru, kod JU 30, za evropske destinacije.

Mi smo i u FFM (metro) i u BG (doceka neko iz porodice) blizu aerodroma tako da nam je zbilja najlakse i najjeftinije avionom.

 

 

 

Hvala, za LH ili AirSerbia me ne bi toliko mučilo, ali u Wizz ili Ryan nemam toliko poverenja.

Link to comment
17 minutes ago, x500 said:

Da li neko ima iskusta sa taksijem u Madridu? Konkretno od aerodroma do grada.

Samo efendije. Ide metro :D

Link to comment
5 minutes ago, Sandradjer said:

Samo efendije. Ide metro :D

Ja slecem oko 23h i idem u Las Rozas :(

pa me stra' dal" cu da uvatim "poslednji" voz

 

vidim da ima Uber, moje molitve su uslisene :)

 

Edited by x500
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, x500 said:

Ja slecem oko 23h i idem u Las Rozas :(

pa me stra' dal" cu da uvatim "poslednji" voz

 

vidim da ima Uber, moje molitve su uslisene :)

 

Imas i buseve sa aerodroma, ja sam i to koristila, pa pogledaj da li ti neka kombinacija odgovara?

  • Hvala 1
Link to comment

Oluja u Engleskoj preusmerila letove, ali onako bas jako. Let Mancester - Dablin preusmeren na Pariz, a let London - Kornvol (neki grad tamo, jel) preusmeren u Malagu :)

 

A zvanicni nalog dablinskog aerodroma se ovako zajebava na taj racun.

 

 

Screenshot_20240123_150207_X.jpg

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Taj za Newquay je u stvari bio dolazni iz Malage, koji je sleteo na Stansted usled nevremema (nekih 300 milja dalje). 
 

Posle se prazan vratio na bazni aerodrom, Malagu - videlo se po broju leta da je u pitanju repositioning. 
 

Newquay-Malaga je bio otkazan. 
 

Bio je i jedan Mancester-Dublin (let do sat vremena), koji je posle ~tri sata sleteo u Liverpul (kolima manje od sat od Mancestera).

Link to comment

Ja sam bas pre te oluje leteo LBA za BHD, tj trebao. Ali pade sneg, sve beše otkazano, pa su nas vozili autobusom do Liverpula gde je Aer Lingus sleteo, pa su nas ekspresno ubacili da letimo sa te destinacije. Umesto 9.50am stigao kući oko 16.30.

Link to comment

@Venom Ja sam imao slican problem, ali ne sa prtljagom. Kupovao sam roditeljima karte Beograd - Austin. Kako sam znao da ce povratak za jedno od njih sigurno biti fiksiran, a za drugo bih potencijalno menjao, hteo sam da samo jedna bude skuplja i promenjiva. Ali ne, to ne moze tako nego moraju da obe budu iste. Sto je najcrnje flow na sajtu ti dozvoli da izaberes razlicito, ali na kraju dobijes vecu cifru da platis nego sto ocekujes, a nemas pojma sta si dobio. Tako da lekcija naucena- ako hocu razlicite tipove economy klase bukiram odvojeno, pa posle naknadno mogu da promenim sedista.

 

Dodatno sranje- kad sam juce hteo da promenim let samo kevi, ne moze online. Mogu da ih menjam samo zajedno, pa sam se smarao nekih sat vremena sa supportom dok nisam nasao nekog ko je shvatio sta treba da se uradi i da ih razdvoji. 

Lufthanso raspala umri!

 

 

Jos nesto, tzv Premium Economy Lufthanse je tezak bullshit. Dobijes nesto vise prostora za 50% skuplju kartu i to je sve. Isto to mozes da dobijes i ako izaberes legroom setista u ekonomskoj klasi. Za ozbiljan upgrade se treba otvoriti za biznis klasu i to je to.

 

Edited by bios
Link to comment

premium economy zaista zavisi samo od kompanije. pošto sam sirotilja a nisam ni biznismen nikada ne bi imao novca da to platim nego me jednom air france častio i mene i ženu na A380 letu pariz tokio. u ovom avionu je premium economy na spratu, zapalo nam sedište u poslednjem redu novog aviona sa mesta koliko hoćeš sa svih strana. još smo se zgotivili sa stjuardesom pa nam je dolivala vino i koktele kao da je sudnji dan. to mi je vrv najbolji let ikada, ne samo zbog tih 14 sati trajanja.

  • Wub 1
Link to comment

Imao sam cijeli red za sebe u Qatarovom A-380 economyju Doha- Bangkok. Nikad nisam tako dobro spavao u avionu ko tada.

 

Taj avion je vrh.

  • +1 3
Link to comment

Jel zna neko koliko je anadolujet striktan sa tezinom prtljaga? Allowance je 20kg, ako imam 21-22 oće da me drndaju ili nema veze?

Link to comment

Sto ne prebacis u rucni? Njega obicno niko ne meri nesto previse. A ako i to ne pomogne, uzmi te teske stvari i u jaknu :lolol:

Link to comment

I rucni sam napunio do maksimuma 😄

 

A i nemam nista posebno tesko, garderoba i gluposti. Mogu da obučem na sebe 3 džempera i dve jakne 😄

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
56 minutes ago, Shan Jan said:

Sto ne prebacis u rucni? Njega obicno niko ne meri nesto previse. A ako i to ne pomogne, uzmi te teske stvari i u jaknu :lolol:

Ne znam za ove Turke, ali brate mili, easyJet i Ryanair imaju takve karakondžule koje idu gore-dole pre nego što skeniraš BP i na svaku malo poveću torbu te izdvoje iz reda da izvagaju i/ili stave u onu “kutiju” da provere dimenzije. I oderu te do gole kože.

 

U to ime…

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...