Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nisam stigla da pogledam koji je tačno model aviona (uhvatih da je neki neo), ali bila sam sad u najmanjem toaletu u avionu do sad, a koji je bio u sred aviona, tako solo. Zbog pozicije toaleta je ta strana sedista (raspored l:d = 3:3) pomerena malo tako da redovi nisu u istoj liniji od toaleta do repa.

Jedva sam usla u njega a maltene da nisam uspela da nadjem gde su papirni ubrusi (zena pre mene nije pa mi se izvinjavala sto ostavlja mokri trag). Kao dodatak na iskustvo, kada sam izašla dva reda ispred je neki mladić počeo da povraca pa nisam mogla da se vratim na mesto brzo, dok ova mala histeriše što me nema i tuče se oko bojice sa bratom. 

 

@Zli Gli pisali smo već o tome, sa low cost ume da bude velika i skupa kocka.

Link to comment
23 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nisam stigla da pogledam koji je tačno model aviona (uhvatih da je neki neo), ali bila sam sad u najmanjem toaletu u avionu do sad, a koji je bio u sred aviona, tako solo.

 

Airbus A321neo.

 

Skoro svi neo avioni imaju minijaturne toalete, pogotovo pozadi, u repu - jedan ima sediste za osoblje na vratima sa spoljne strane.

  • +1 1
Link to comment

Nazad se vracam ili iz Njemacke autom sa tim drugom kod kojeg idemo ili cu u Svicarskoj kupiti auto i doterati ga na col tablicama, ne treba mi nista od tih doplata za letenje u oba pravca. Ipak cu da spakujem sve lagano u ranac propisanih dimenzija. 

  • +1 2
Link to comment

@Zli Gli spakuj se u mali ranac da ti ne prave probleme. 

 

Mali trik, ako imas neku vecu stvar, par dodatnib komada odece, spakuj u kesu/mekani ceger. Kada se cekiras das kesu drugu, dakle cekirate se odvojeno. Posle pasoske kontrole u dutty-free kupis njihov ceger i prebacis stvari u njega. Na gejtu ti niko nece praviti problem ako imas veliki ceger iz dutty-free-shop :)

 

  • +1 3
Link to comment

upravo sleteo u peking iz beograda. nagario ga pilot, za 9 sati smo stigli, sto je na sat ranije planiranog.

 

sludili smo nesto cabin crew da su se svi okupili 

 

hainan airlines je u pitanju. stjuardese obozavaju da lete u beograd :wub:

 IMG20231205130915.jpg

 

 

  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment

naravno da me je zviznuo sneg u minhenu. leteli za Singapur preko Pariza. naravno prtljag nije stigao. Vratili se juče, vidim ga preko AirTaga, ali nema šanse da se to iskoristi i da ga iskopam. “Znate, tamo ima 10,000 kofera”, “Znam, ali

moj kofer će da pišti i mogu da ga nadjem”. Serem im se u proces

  • Tužno 4
Link to comment
On 5. 12. 2023. at 21:08, banecare1 said:

upravo sleteo u peking iz beograda. nagario ga pilot, za 9 sati smo stigli, sto je na sat ranije planiranog.

 

sludili smo nesto cabin crew da su se svi okupili 

 

hainan airlines je u pitanju. stjuardese obozavaju da lete u beograd :wub:

 IMG20231205130915.jpg

 

 

Vrlo su mi lepe ove haljine. Sad sam bas malo guglala njihove uniforme i super su.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Ros said:

Vratili se juče, vidim ga preko AirTaga, ali nema šanse da se to iskoristi i da ga iskopam. “Znate, tamo ima 10,000 kofera”, “Znam, ali moj kofer će da pišti i mogu da ga nadjem”. Serem im se u proces

 

Mozda kad bi mogao da pridjes svakom koferu...

 

pjimage-2022-06-19T103249.236.jpg?impoli

  • Tužno 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

Kompanija Vinci, koja upravlja Aerodromom "Nikola Tesla", neće više pružati usluge zemaljskog operatera u beogrdskoj vazdužnoj luci. Prema nezvaničnim informacijama, koncesionar će ubuduće ostvarivati prihode od aerodromskih taksi, poslovnog prostora i parkinga, dok će kompletan "ground handling", uključujući čekiranje karata, brigu o prtljagu putnika i točenje goriva, prepustiti britanskom Menziesu, jer više ne želi da se bavi tim poslom.

Razlog za ovakvu odluku bio je konstantan pritisak druge potpisinice koncesionog ugovora, države Srbije, koja je bila nezadovoljna ispunjavanjem uslova koncesije u delu koji se tiče servisiranja putnika i letos je uvela tri nova operatera. Nacionalni prevoznik Air Serbia, koji ima tržišno učešće od oko 50 odsto na aerodromu, već je u oktobru potpisao ugovor sa Britancima, tako da je Vinci praktično izbačen iz igre.

Očekuje se da će ova promena uticati na oko 1.000 radnika, što predstavlja dve trećine zaposlenih u kompaniji Belgrade Airport. Asocijacija nezavisnih sindikata Srbije izrazila je zabrinutost, tvrdeći da bi deo radnika angažovanih na čekiranju i utovaru prtljaga, možda mogao da ostane bez posla od druge polovine februara, kada bi trebalo da dođe do preuzimanja.

https://rs.bloombergadria.com/biznis/kompanije/47706/saznajemo-vinci-vise-nece-opsluzivati-putnike-na-aerodromu-u-beogradu/news/

Edited by vememah
Link to comment

Da li ima neko normalan na minhenskom aerodromu? Sinoc vidim da mi je kofer na terminalu 2, i krenem pre sat na aerodrom da probam da ga preuzmem. I sad čisto da proverim stanje, kad airtag i kofer poslednji put vidjeni iznad Crnog mora. Da li je realno da su idioti poslali kofer za Singapura, 19 dana kasnije???

  • Tužno 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...