Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

9 hours ago, Kampokei said:

Jutros na CDG izgubio poslovni laptop. Neki lik ispred mene na sigurnosnoj kontroli ga pomesao sa svojim, uzeo i otisao. Ostao njegov komp, koji stvarno jeste identican ili skoro isti. Valjda ce on nesto da poduzme kad skapira da je uzeo pogresan, a ostavio svoj. Budalastina.

Užas. Jesi li prijavio to nekome, kakva je procedura?

Ja uvek stavim jos nesto pored mog kompa pa se i tako odmah vidi čiji je, eto predloga za ubuduće

Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

Užas. Jesi li prijavio to nekome, kakva je procedura?

Ja uvek stavim jos nesto pored mog kompa pa se i tako odmah vidi čiji je, eto predloga za ubuduće

 

U onoj kutiji je bio i moj privatni laptop, tablet i moj kaiš. Dakle, vrlo glupo od njega da ne razmisli malo pre nego sto je uzeo? Prijavio na aerodromu, i lik na sigurnosnoj kaze da je video da neki covek uzima kompjuter, ali nije mislio da ovaj radi bilo sta pogresno. Oni tamo ne mogu mnogo, nemaju pravo da koriste kamere, to moze samo policija. Ako se ova budala sam ne javi, pisi propalo.

Link to comment
23 minutes ago, Kampokei said:

 

U onoj kutiji je bio i moj privatni laptop, tablet i moj kaiš. Dakle, vrlo glupo od njega da ne razmisli malo pre nego sto je uzeo? Prijavio na aerodromu, i lik na sigurnosnoj kaze da je video da neki covek uzima kompjuter, ali nije mislio da ovaj radi bilo sta pogresno. Oni tamo ne mogu mnogo, nemaju pravo da koriste kamere, to moze samo policija. Ako se ova budala sam ne javi, pisi propalo.

 

Hm, onda mi pre deluje da je to uradio namerno :unsure: Hajde da je slučaj da je u kutiji samo lap top, kao što često viđam.

Zašto ovo nije slučaj za policiju?

Link to comment

Ne deluje da je namerno, jer je ostavio identican laptop, tj isti model. I moja i njegova greska je sto nismo imali vidljive nalepnice na kompjuterima. Meni pokazali taj laptop koji je ostao, i moja prva reakcija bila "da, taj je moj" l, ali cim sam podigao ekran video da nije.

Link to comment
15 minutes ago, bags said:

Ako nema enkripciju diska (bitlocker) moze se relativno lako pristupiti njegovom outlooku.

 

Ali za tako nesto svakako treba policija da preuzme stvar u svoje ruke? A nisam siguran da ce to ovde biti slucaj. Videcu kad se vratim u Pariz koje su opcije, tj. da li postoji ijedna.

Link to comment
15 minutes ago, Kampokei said:

 

Ali za tako nesto svakako treba policija da preuzme stvar u svoje ruke? A nisam siguran da ce to ovde biti slucaj. Videcu kad se vratim u Pariz koje su opcije, tj. da li postoji ijedna.

 

Iskreno ne verujem da ce to zanimati policiju, Nema tu krivicnog dela i vrednost je presmesna  Trebas izvagati koliko ti je bitno ono sto imas na svom laptopu. Ako jeste procackaj po YT ima sigurno tutoriala ili nadji neko klica hakera. Ako nije sacekaj par meseci  mozda druga strana se potrudi da dodje do tebe. Ako se ne jave onda samo format i dobio si besplatan privatni laptop. 

 

Disclaimer:

Nisam pravnik ali sam imao iskustva sa gubljenjem laptopa i radio na policy za to na prethodnom poslu.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Ja kad nosim ipad/laptop i treba da se izvadi iz prtljaga, obicno to stavim u srednju od moje tri posude. 
 

sve ostalo, tipa telefona, sata, pasosa i sl. stavim u prtljag, ne u samu posudu. Em je lakse za pokupiti, em je manja sansa da neko uzme. 
 

i trudim se da ih stalno imam u vidu. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, bags said:

@Kampokei

Kako ste se nasli?

 

Ima etiketa mog instituta na tastaturi, pa on danas zvao, pisao, pa nas spojili. Jedino sto je on mislio da i ja imam njegov komp, ali tesko brt, za to ce morati da se juri sa osobljem na CDG.

Link to comment
4 minutes ago, Kampokei said:

 

Ima etiketa mog instituta na tastaturi, pa on danas zvao, pisao, pa nas spojili. Jedino sto je on mislio da i ja imam njegov komp, ali tesko brt, za to ce morati da se juri sa osobljem na CDG.

 

AAAA pa i ja sam mislio da ti imas njegov zato sam pisao da hakerises i tako probas doci do njega. hahahahaha

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...