Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

NIje mi toliko do kasnjenja, iako je ocigledno da su prenapregli sve moguce resurse i to je trebalo bolje da organizuju, nego sto nekakvih notifikacija da posalju, a zvanicni sajt kompanije pokazuje da je let iz Beograda na vrijeme (!) iako ce kasniti na polasku skoro 7 sati. Takodje povratni let (na kom smo mi) pokazuju kao da je sve OK.

 

Ali adje to, nego partnerimao vdje na PMI rekose da planiraju krenuti oko 14, a avion iz Beograda nece poletjeti prije 13:30. Beogradski aerodrom to uredno pokazuje, a oni nisu htjeli/znali o tome da obavijeste ove ovdje. Tek prije par minuta su to uradili.

Link to comment

Pa da sa svima sa kojima sam pričao a imali suvprobleme, najteže je palo što im se bukvalno niko nije obraćao.
Ovaj jedan kad je to rekao službeniku AS ovaj mu odgovorio bukvalno:
"Nisam jer ima mnogo agresivnih ljudi rastrgli bi me..."

Jbga dečko takav ti posao...



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa da sa svima sa kojima sam pričao a imali suvprobleme, najteže je palo što im se bukvalno niko nije obraćao.

 

To mi nije ni jasno, ako u startu znaju da ce biti kasnjenje barem n sati, zasto to i ne objave? Zasto bi njih ugrozavalo da kazu ljudima. Grozno je i ono kada ti svakih pola sata pomeraju za jos pola sata zbog nepredvidjenih situacija, ali u cemu je fora sa ovim kad se unapred zna - beats me.

 

//Zato mi je lakse kada je let povratak od negde, uvek pogledam kakva je situacija sa poletanjem dolaznog leta.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment

Zato sto postoji jasan protokol sta moras da radis sa putnicima kojima je toliko dugo odlozen let, smestaj, vauceri za hranu itd. Ovako im odlazes polazak za po sat vremena, svakih sat vremena, i pravis se lud.

 

Veliko je rasulo u AirSerbiji, prebukirali su letove, prodali ih, a nemaju avione i posade za sve, pa sklapaju preko stapa i kanapa. Sto mi to nesto poznato zvuci.

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, napadaj said:

Mi od februara čekamo novac zbog kašnjenja od 9 sati sa polaskom iz Njujorka za Beograd. Neverovatno su bezobrazni.

Po kom to osnovu? Neki EU zakon?
edit: Single European Sky?

Edited by Peter Fan
Link to comment

Nemam pojma, kolega je podneo zahteve za sve nas, pa nisam ni čitao na koje propise se pozvao. Dvojica su već dobila po oko 70.000 dinara, čini mi se, ali nekoliko nas i dalje čeka.

 

Edit: Našao kako je formulisao.

 

 

Quote

 

Zakonom o obligacionim i osnovama svojinsko-pravnih odnosa u vazdušnom saobraćaju se usklađuju propisi Republike Srbije sa Uredbom Evropskog Parlamenta i Saveta (EZ) br. 261/2004 od 11. 02. 2004. godine u pogledu naknade štete i pomoći putnicima u slučaju kašnjenja letova.

Navedenom Uredbom se propisuje da u slučaju kada se radi o kašnjenju od najmanje tri sata postoji osnov za ostvarivanje istih prava kao u slučaju otkazivanja leta jer putnici čiji letovi kasne više od tri sata mogu doživeti slične neugodnosti, odnosno izgubiti vreme kao i putnici čiji su letovi otkazani, što potvrđuje i Obaveštenje komisije – Smernice za tumačenje Uredbe Evropskog Parlamenta i Saveta (EZ) br. 261/2004 od 11. 02. 2004. godine kao i praksa Suda pravde EU[1].

Imajući u vidu navedeno, a pogotovo činjenicu da je Zakon o obligacionim i osnovama svojinsko-pravnih odnosa u potpunosti usklađen sa navedenom Uredbom, kao jedino pravilan se može izvesti zaključak da pravo na naknadu štete Zakon reguliše identično kao pomenuta Uredba, te da je namera Zakona, njegov smisao i kontekst teksta Zakona takav da putnicima takođe pripada pravo na naknadu štete usled dužeg kašnjenja leta.


[1] Spojeni predmeti C-402/07 i C-432/07, Sturgeon i dr., ECLI:EU:C:2009:716, stavak 54; Spojeni predmeti C-402/07 i C-432/07, Sturgeon i dr. ECLI:EU:C:2009:716, stavak 69. Vidjeti i spojene predmete C-581/10 i C-629/10, Nelson i dr. ECLI:EU:C:2012:657, stavak 40. te predmet C-413/11, Germanwings, ECLI:EU:C:2013:246, stavak 19;

 

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment
56 minutes ago, napadaj said:

Nemam pojma, kolega je podneo zahteve za sve nas, pa nisam ni čitao na koje propise se pozvao. Dvojica su već dobila po oko 70.000 dinara, čini mi se, ali nekoliko nas i dalje čeka.

 

Edit: Našao kako je formulisao.

 

 

Super, hvala!

Link to comment
Nemam pojma, kolega je podneo zahteve za sve nas, pa nisam ni čitao na koje propise se pozvao. Dvojica su već dobila po oko 70.000 dinara, čini mi se, ali nekoliko nas i dalje čeka.
 
Edit: Našao kako je formulisao.
 

 

 

Zakonom o obligacionim i osnovama svojinsko-pravnih odnosa u vazdušnom saobraćaju se usklaÄ'uju propisi Republike Srbije sa Uredbom Evropskog Parlamenta i Saveta (EZ) br. 261/2004 od 11. 02. 2004. godine u pogledu naknade Å¡tete i pomoći putnicima u slučaju kaÅ¡njenja letova.


Navedenom Uredbom se propisuje da u slučaju kada se radi o kaÅ¡njenju od najmanje tri sata postoji osnov za ostvarivanje istih prava kao u slučaju otkazivanja leta jer putnici čiji letovi kasne viÅ¡e od tri sata mogu doživeti slične neugodnosti, odnosno izgubiti vreme kao i putnici čiji su letovi otkazani, Å¡to potvrÄ'uje i ObaveÅ¡tenje komisije – Smernice za tumačenje Uredbe Evropskog Parlamenta i Saveta (EZ) br. 261/2004 od 11. 02. 2004. godine kao i praksa Suda pravde EU[1].


Imajući u vidu navedeno, a pogotovo činjenicu da je Zakon o obligacionim i osnovama svojinsko-pravnih odnosa u potpunosti usklaÄ'en sa navedenom Uredbom, kao jedino pravilan se može izvesti zaključak da pravo na naknadu Å¡tete Zakon reguliÅ¡e identično kao pomenuta Uredba, te da je namera Zakona, njegov smisao i kontekst teksta Zakona takav da putnicima takoÄ'e pripada pravo na naknadu Å¡tete usled dužeg kaÅ¡njenja leta.

[1] Spojeni predmeti C-402/07 i C-432/07, Sturgeon i dr., ECLI:EU:C:2009:716, stavak 54; Spojeni predmeti C-402/07 i C-432/07, Sturgeon i dr. ECLI:EU:C:2009:716, stavak 69. Vidjeti i spojene predmete C-581/10 i C-629/10, Nelson i dr. ECLI:EU:C:2012:657, stavak 40. te predmet C-413/11, Germanwings, ECLI:EU:C:2013:246, stavak 19;

 



Ovo što si citirao može tako da se preda kao žalba?
Pitam za druga, unapred...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Da sam neko u Vansiju ponudio bih mu ekskluzivno pravo na kontrolu svih sistema aerodroma tako da ga zapakuju u kofer i pošalju na lokaciju po izboru cat playing GIF

Link to comment

Sunce ti, zena na zemlji u Bukurestu predala pogresan spisak, sad cekamo da donese ispravan...

 

Ground klimu diskonektovali, pilot ne pali masinu da ustedi gorivo, pa se kuvamo, jedan norvezanin umalo lincovan jer je hteo da izadje iz aviona, i da nas sve sjebe...

 

Kakvo zivopisno putovanje, sve ti jebem...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...