Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pre dve nedelje u povratku iz Amsterdama, pre skenera svi traže gde su kante da pobacaju flašice, kaže čika "jok, to je ukinuto, nosite slobodno sve sa sobom"...

Pun avion vode,  Coca Cole, Fante, Sprajta i ostalih napitaka...

 

Prvi put posle dugo vremena da nije bilo ni vađenja elektronike u posebnu tacnu, izuvanja, skidanja kaiševa i sličnih lepih stvari zbog kojih poslednjih godina putujem u trenerci :happy:

Link to comment
13 minutes ago, Skyhighatrist said:

Prvi put posle dugo vremena da nije bilo ni vađenja elektronike u posebnu tacnu, izuvanja, skidanja kaiševa i sličnih lepih stvari zbog kojih poslednjih godina putujem u trenerci :happy:

Ja kad leti letim idem opušteno u šorcu... Shvatio sam da mi je to najkomotnije...

 

Ali sad ću da imam dva noćna leta i tamo i natrag, jbg, biće mi neugodno da dreždim na aerodromu do pola 4 u šorcu, moraću u pantalonama... :( Još mi je aerodrom sa kog se vraćam u BG, kao malo veći kisok, ću umrem od dosade, a moraću da odem na areodrom već oko 8, jer ne znam šta sa stvarima, a i mrzi me da gacam po Tirani sam, uveče...

 

Nego, kad sam već tu, jel' ima nako iskustva sa ovim parkinzima na dan oko BG aerodroma?

Link to comment
On 14.6.2019. at 21:20, Skyhighatrist said:

Pre dve nedelje u povratku iz Amsterdama, pre skenera svi traže gde su kante da pobacaju flašice, kaže čika "jok, to je ukinuto, nosite slobodno sve sa sobom"...

Pun avion vode,  Coca Cole, Fante, Sprajta i ostalih napitaka...

 

Prvi put posle dugo vremena da nije bilo ni vađenja elektronike u posebnu tacnu, izuvanja, skidanja kaiševa i sličnih lepih stvari zbog kojih poslednjih godina putujem u trenerci :happy:

 

@jms_uk  Da li je ovo deo nekog šireg relaksiranja bezbednosnih procedura u Evopi ili je ekipa na Schipholu imala happy hour koji su iskoristili da se onako baš dobro najedu buksni?

Link to comment
11 hours ago, Redoran said:

 

@jms_uk  Da li je ovo deo nekog šireg relaksiranja bezbednosnih procedura u Evopi ili je ekipa na Schipholu imala happy hour koji su iskoristili da se onako baš dobro najedu buksni?

 

Nije mi poznato - najblize sto sam video skoro je da ce na Heathrow-u da nabave opremu da ne moraju tecnosti (i elektronika) da se vade iz rucnog prtljaga, ali to tek 2022.

 

ETA: u clanku pise da AMS (kao i JFK) koristi te nove CT skenere, ali ja nisam polazio (ne racunam tranzit jer se izbegava taj security) sa ta dva aerodroma bar nekoliko godina.

Edited by jms_uk
Link to comment
  • 2 weeks later...

ako si zakasnio na let, alaskan airlines, mogu li nekako pare da se refundiraju? najjeftinija karta je u pitanju, drugarica zbog dugackog tsa reda je popjubila vrata od aviona

Link to comment
27 minutes ago, mustang said:

ako si zakasnio na let, alaskan airlines, mogu li nekako pare da se refundiraju? najjeftinija karta je u pitanju, drugarica zbog dugackog tsa reda je popjubila vrata od aviona

Drugarica ti je poljubila vrata, jer nije krenula na aerodrom na vrijeme :-)

 

Pa jel je nisu htjeli prebaciti na sledeci let?

Link to comment

kupila je drugu kartu sa deltom, alaska imala stand by ali full plane za 9 uvece. ma oni su usrali. jebeni sijetl.  nijedan im salter nije radio osim kioska a boarding nije hteo da posalje preko neta. probace da im trazi pare ili makar neki vaucer.

 

hvala. 

 

jel leteo neko filadelfija-ćilipi sa american? 

bas sam nasla super let iz los angelesa do dubrovnika, preko filadelfije, 16 sati sve ukupno....ne mogu da verujem. 

Edited by mustang
Link to comment
On 18.6.2019. at 9:42, Redoran said:

 

@jms_uk  Da li je ovo deo nekog šireg relaksiranja bezbednosnih procedura u Evopi ili je ekipa na Schipholu imala happy hour koji su iskoristili da se onako baš dobro najedu buksni?

 

Ovo je još iz 2016.:

 

Test at Amsterdam Airport Schiphol: liquids and laptops stay in the bag

 

Quote

Another purpose of the pilot project is to find out whether the screening process can be made simpler and faster for passengers. If everything goes according to plan and the pilot project is completed successfully, Schiphol will gradually introduce these new and innovative hand baggage scanning devices in all 67 security lanes. We expect to see this process finished in late 2017.

 

Očigledno su izašli iz faze testiranja, a test je bio uspešan

Link to comment

Od pre par nedelja:

 

Is this the beginning of the end for liquid restrictions at airports?

 

Ne mogu da pročitam ceo članak, nisam registrovan na Telegraph-u.

 

Inače sam za priču da postoje skeneri koji će obesmisliti restrikcije na tečnosti (koje su, ako mene pitate, i ovako besmislene) čuo još pre dosta godina, i sve vreme sam ubeđen da aerodromi nisu nešto ludi da ih uvode jer zarađuju tonu para prodavajući vodu i ostale napitke (skoro proveo 3 i po sata na aerodromu u Frankfurtu, flaša obične vode je evro i po skuplja od čaja, ne može nigde da se kupi voda za manje od 3 i po evra...).

Edited by hazard
Link to comment
Ta linija je tek nedavno startovala ali naravno da postoji barem 72% šanse da ju je [mention=10]jms_uk[/mention]  već overio.


:lol: nisam tu konkretno, ali jesam bio na nekoliko ex-PHL letova.

To je bivsi US Airways hub, i letovi odatle su na (bivsim US) A330 avionima (2-4-2 konfiguracija sedista). Sasvim ok za let preko Atlantika.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
53 minutes ago, hazard said:

Od pre par nedelja:

 

Is this the beginning of the end for liquid restrictions at airports?

 

Ne mogu da pročitam ceo članak, nisam registrovan na Telegraph-u.

 

Inače sam za priču da postoje skeneri koji će obesmisliti restrikcije na tečnosti (koje su, ako mene pitate, i ovako besmislene) čuo još pre dosta godina, i sve vreme sam ubeđen da aerodromi nisu nešto ludi da ih uvode jer zarađuju tonu para prodavajući vodu i ostale napitke (skoro proveo 3 i po sata na aerodromu u Frankfurtu, flaša obične vode je evro i po skuplja od čaja, ne može nigde da se kupi voda za manje od 3 i po evra...).

 

Ne znam da li nisi video, ali evo za drugi put: na Fraportu možeš da piješ i čak i natocis vodu ako imaš flasicu na mnogo mesta, bas je zgodno namešteno na tim ~fontanama, na T1. Na T2 ih nema baš na svakom ćošku kao na T1.

 

Takodje u Heinemann duty free prodavnicama imaju sasvim podnosljivu cenu, 1€ za pola litre vode (nekakvo kartonsko pakovanje je u pitanju), već jedno dve godine. Mislim da nije samo Frankfurt u pitanju, nego svi aerodromi koji imaju ovaj lanac.

 

Inače, idemo na neku turu po (još uvek nezavršenom?) T3 iduće nedelje, dobili besplatno :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
32 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ne znam da li nisi video, ali evo za drugi put: na Fraportu možeš da piješ i čak i natocis vodu ako imaš flasicu na mnogo mesta, bas je zgodno namešteno na tim ~fontanama, na T1. Na T2 ih nema baš na svakom ćošku kao na T1.

 

Takodje u Heinemann duty free prodavnicama imaju sasvim podnosljivu cenu, 1€ za pola litre vode (nekakvo kartonsko pakovanje je u pitanju), već jedno dve godine. Mislim da nije samo Frankfurt u pitanju, nego svi aerodromi koji imaju ovaj lanac. 

 

Inače, idemo na neku turu po (još uvek nezavršenom?) T3 iduće nedelje, dobili besplatno :)

 

Ta voda za jedan evro je tako lepo izložena da je ja nisam video nijedanput u 3 i po sata lutanja po aerodromu (doduše samo oko Z izlaza, gde sam sleteo, i gde mi je bio let za BG). A nisam ni kupovao običnu vodu, em nemam naviku (pijem kiselu), em ako već dajem pare oću da u toj vodi bude još nešto

Link to comment
13 minutes ago, hazard said:

 

Ta voda za jedan evro je tako lepo izložena da je ja nisam video nijedanput u 3 i po sata lutanja po aerodromu (doduše samo oko Z izlaza, gde sam sleteo, i gde mi je bio let za BG). A nisam ni kupovao običnu vodu, em nemam naviku (pijem kiselu), em ako već dajem pare oću da u toj vodi bude još nešto

 

Ne znam šta da ti kažem, ja ni ne udjem u duty free, a spazim tu vodu, obično je na ulazu/izlazu i kod kase. Ali evo makar znaš za idući put, ipak nije tako loše stanje kakvim si ga predstavio.

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...