Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

5 hours ago, Lord Stef said:

Hvala za ovo! Izgleda kao moj licni agent koga mogu da smaram :D

 

tako nesto :D

 

mada nek proveri ona isto u bg koliko su karte jer mislim da su cak mozda jeftinije kod njih tamo u agencijama ako je srbija-usa-srbija

Edited by mustang
Link to comment

Ne znam gde da pitam pa cu da bupnem ovde, izvinjavam se. Da li obnavljanje pasosa mora da se zakaze preko euprave u opstini prebivalista ili u bilo kojoj bg opstini? 

Link to comment

Preko euprave sam ja zakazao i bilo je ok. Doduse mozes da banes u bilo koju PS i cekas red bez zakazivanja.

 

Rece mi sestra da ljudima koji zive u inostranstvu rade pasose po hitnom postupku za 2-3 dana uz neki dokument iz te zemlje gde zive.

 

Njoj su to rekli u SIVu 3 na NBG, pa se ogradjujem za druge stanice.

 

 

Link to comment
51 minutes ago, Skyhighatrist said:

U bilo kojoj.

 

A jbt sve opstine su pune do sredine juna, meni bi ranije trebao, kako to ide van eprijava? Dodjes ujutru i cekas? 

Link to comment

Yep. Sad sam bio u Ljermontovoj (zakazao odavno) i vidim da masa ljudi čeka bez termina.

 

Pro tip: ako te ne mrzi da odeš do Obrenovca, Lazarevca, Mladenovca itd, tamo su gužve beskrajno manje nego u Bgd.

Link to comment

Ja kad sam bio oba puta (da predam dokumenta i da pokupim pasos) bio je haos. Ja sam zakazao online, a tamo ispred sedi hrpa ljudi, nisam siguran sta cekaju jer je radio samo jedan salter, zena proziva na 15min one koji su zakazali za taj termin, a ovi "padobranci" ne dolaze na red nikada. Horor od sistema i birokratije.

 

Koliko vidim te manje prigradske opstine - Obrenovac, Mladenovac - ne rade na zakazivanje, posto ih nema u sistemu eUprave?

Link to comment

Dostupnost interneta tokom leta sve više postaje normalna stvar.

 

Qantas domaći let Melburn - Sidnej, stočna klasa i potpuno besplatan net. Stvarno budućnost. Istina nije još dostupno u svim avionima, ali lagano kompletiraju flotu, a na aerodromu se na tabli pokazuje wifi znak pored letova koji ih imaju.

 

Nedavno Cathay Pacific, Melburn - Hong Kong, stočna klasa, isto je bio net, ali se plaćao oko 20 Aussie dolara. Najbolje potrošenih 20 baka eva, skoro ceo let sam čavrljao sa Mrs Ložač preko vajbera bez kašnjenja ili bilo kojih drugih problema.

 

Kakva je situacija po Evropi, Amerikama...?

Link to comment

Ja sam leteo Norwegianom par puta, uvek je bio net za dz unutra, ali prakticno neupotrebljiv, sto godina otvara jednu HTML stranicu. Pretpostavljam da se ceo avion odmah brze-bolje nakaci i svi krenu ko besni na youtube.

Mislim, obezbediti dobar wi-fi za 100+ ljudi je ozbiljna stvar i u kaficu, a kamoli 10,000m iznad zemlje.

Link to comment
5 hours ago, peralozac said:

Kakva je situacija po Evropi, Amerikama...?

 

Amerika vec duze vreme ima siroko rasprostranjen net - uglavnom 'gogo inflight' koji radi solidno unutar zemlje. Avioni koji lete napolje imaju druge sisteme [najcesce Panasonic], i cesto ako se ima pristup jednom, nema se drugom.

 

Evropa je raznolika, negde ima, negde nema - nekad cak i unutar samih kompanija u zavisnosti od tipa aviona.

 

Uglavnom gde se placa, umeju da budu visoke cene za mali protok/kratko trajanje. Nekad je opcija za ceo let dosta isplativa, naravno u zavisnosti od duzine leta.

 

Uz razne kreditne kartice se moze dobiti nalog u nekoliko sistema koji daju internet na letovima [Boingo, iPass, gogo, Diners etc]. Ne radi ni to svuda i uvek, ali moze da bude od koristi onima koje lete puno. 

Link to comment

Kakvi su sad u praksi oko ručnog prtljaga, jel može mali kofer (onaj što je u dimenzijama) i neki ranac omanji da "prođe" ?

Let BG-Tivat montenegro erlajns

Link to comment
  • 1 month later...
On 1.5.2019. at 23:35, Frank Pembleton said:

Kakvi su sad u praksi oko ručnog prtljaga, jel može mali kofer (onaj što je u dimenzijama) i neki ranac omanji da "prođe" ?

Let BG-Tivat montenegro erlajns

mislim da može

 

a ta mala torba može i da se preda. da ne pravi probleme na gejtu, ono tekućine i ostale zabranjene stvari

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...